ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Говорилнята

Страници: 1
Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
Цветан Цветанов срещу Гергана Червенкова
    #3069582 - 03.07.2013 08:10

На 8 декември 2012 г., т.е. няколко дни след освобождаването от ареста на Гергана Червенвкова, тогавашният вътрешен министър Цветан Цветанов обвинява от телевизията съда, че пуска под гаранция „основния организатор” на международна българо-американска организирана престъпна група. На практика, Цветан Цветанов иска всеки български гражданин за когото чужда държава има съмнения че е извършвал престъпления, да бъде незабавно задържан и да се предава на чуждата държава, въпреки че за това следва да е изпълнен стриктно предвидения международноправен договорен ред и българският съд да се увери несъмнено, че съществуват обосновани предположения подкрепени с доказателства, че лицето чието екстрадиране се иска е извършител на деянията, които са и обявени за престъпления в чуждата страна. Специфичното в случая с Червенкова е това, че тя в наведения за инкриминиран период не е била в САЩ, а в България, т.е. интересно как се е осъществявала вменената й престъпна дейност, след като тя е била според американското и българското обвинение едновременно подбудител, помагач и извършител в организирана престъпна група с още девет американски граждани /както и други известни и неизвестни лица според т.нар. обвинение/ - пребивавали и работели през същия този период на територията на САЩ. Гергана Червенкова нито познава останалите девет обвиняеми американски граждани, нито е работила или пък сътрудничела си с тях под каквато й да е форма.

Интересното в случая Червенкова е това, че МВР в лицето на тогавашният вътрешен министър Цветан Цветанов сипе обвинения по медиите срещу нея след рекордно продължително работно посещение на министъра в САЩ в периода от 18 ноември до 4 декември 2012 г. По време на същото това работно посещение, той е придружаван от тогавашния директор на Главната дирекция за борба с организираната престъпност Станимир Флоров /негов близък/ и заместничката на главния прокурор Ася Петрова. Непосредствено след пристигането си на българска територия, Цветанов обявява, че Гергана Червенкова е пречка за развитието на сътрудничеството със САЩ, понеже била българския основен организатор на международна престъпна група, а и съдът я освободил от ареста, "което било много лош сигнал към американските ни партньори".

Цветан Цветанов обявява от телевизионния екран и, че Гергана Червенкова била обявена за издирване от САЩ, а чрез САЩ - и от Интерпол. Вж. http://bg.wikipedia.org/wiki/Гергана_Червенкова

Българийо!!! Какъв е твоят отговор?

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
Re: Цветан Цветанов срещу Гергана Червенкова
    #3069650 - 03.07.2013 15:46 [Re: Jores]

"Мафиотът" Гергана Червенкова:

- Още не мога да повярвам, че съм на свобода - каза Гергана, която вчера бе освободена от ареста срещу парична гаранция от 1000 лева. - Щастието ми е огромно, защото най-после съм си у дома и не мога да спра да гушкам и целувам децата и съпруга си.

Според трудовия й договор длъжността й е финансов мениджър без управленски права. Заплашва я екстрадиране в САЩ и наказание от 68 години затвор заради следните обвинения:

1) за конспирация и разпространение на наркотици,

2) за заговор за неправомерно разпространение на лекарства,

3) за конспирация/заговор по пощенски и електронен път

и 4) за пране на пари.

По абсурден случай в Софийския градски съд е заведено дело за екстрадицията й. 35-годишната българка - майка на две малки деца, бе арестувана на 30 ноември 2012 г. от специализирано звено на МВР-ГДБОП без прокурорско постановление, без дори да й е връчена заповед за арест. На 8 декември 2012 г. бившият вътрешен министър Цветан Цветанов обвинява от телевизията съда, че пуска под гаранция „основния организатор” на международна българо-американска организирана престъпна група. Никой не може да обясни как една българка, наета да извършва финансови отчети от американска фирма, е в състояние да управлява мафията. Вчера Софийският апелативен съд освободи Гергана Червенкова от ареста, мярката й за неотклонение... от задържане под стража бе променена в парична гаранция от 1000 лева.

- Дано радостта ни да не трае само две седмици! Все още съдът не е казал последната си дума - в интервю за една от най-масовите български телевизи настоя съпругът на Гергана. Гергана работила като финанист в “БГ Глобал Сървисиз” - компания, обслужваща английската фирма “Юромедонлайн ООД”. - Като знам каква е, не мога да си представя как някой може да й постави толкова абсурдни обвинения. Тя не може да извърши престъпление. Някой е направил голяма грешка и не иска да си признае.

- Още не мога да повярвам, че съм при децата и съпруга ми. Досега се гушкаме и се целуваме. Много си липсвахме. Мислих си, че те по-лесно ще приемат раздялата ни. Но съм се излъгала. До 2 часа през нощта си говорихме и децата все ми повтаряха “Мамо, колко си красива!” и “Колко много ми липсваш!” Дъщеря ми ме пита защо треперя, а аз й обясних, че треперя от щастие.

- Сърцето ми се късаше от болка, когато ходех на свиждане. Тя стоеше зад витрина, като в аквариум - със слушалки от двете страни. Не можеше да се докоснем. Затворена бе като животно, без да е направила нищо нередно. Знам какъв човек е Гери и затова съм сигурен, че е невинна”, твърди съпругът.

След интервю Гергана е наета през юли 2009 г. от “БГ Глобал Сървисиз” да прави отчети за продажбите. Не е знаела нищо за лекарствата и няма обяснение как може да бъдат измислени толкова безсмислени обвинения срещу нея.

- Първия път като ме пуснаха от ареста, се обадих на шефа ми. Той ми каза, че не може да си обясни защо само аз бях толкова дълго арестувана. Деветима служители на фирмата му били задържани в Америка, но веднага са ги пуснали под гаранция. От самото начало началникът ми се опитвал да влезе в контакт с прокурорите в САЩ, за да ги уведоми, че съм служител на “БГ Глобал Сървисиз”, а не на “Юромедонлайн” ООД, и нямам управленски функции - казва Гергана, която на 19 юли може да бъде екстрадирана в САЩ, ако Софийският апелативен съд не разгледа обективно фактите.

Вж. и http://www.segabg.com/article.php?id=649531

Случилото се с 35-годишната Гергана Червенкова при сходни обстоятелства и при активното съдействие/бездействие на правораздавателната ни система заплашва всеки интелигентен, образован и съвестен в работата си гражданин на Република България, независимо дали е невинен или виновен? Дотук толкоз по темата, или както се казва в оня стар нашенски лаф: "Спасяването на давещия се е дело на самия давещ се".

Останалите около седем милиона електорат, т.е. простосмъртни граждани на България, очевидно не сме в състояние нищо да променим, освен да се моли всеки от нас да не му се случи чужда държава да го обвини в дявол знае що. Да си спомним личната трагедия на Сергей Антонов по случая "Агджа", да си спомним драмата с българките - медицински сестри в "братска" Либия. Какви зловещи циркове бяха!

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 788

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.