ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Тийнейджъри

Страници: 1
Solar_Stone
член

Регистриран: 24.07.2006
Една овъзмездена детска щуротия
    #2937501 - 18.08.2012 20:49

Като малък бях доста буйно и проблемно дете. Правех предимно глупости. Родители и учители бяха вдигнали ръце от мене. Имах си една голяма дружка от класа, Асенчо с които обменяхме шашкънски опит. Често се събирахме с нашия съученик Димо и вършехе големи пакости.

Едно от любимите ни занимания беше да притесняваме хората по телефоните. Да ги дразниме, да им говорим глупости те да побесняват а ние да се забавляваме. Обичахме да се обаждаме у Диана, която беше с един клас по-малка от нас. Тя се връзваше, а баща й още повече. Не помня в подробности, какви неща сме говорели, но човекът все ни се заканваше, че ще ни пречака след училище и ще ни строши главите. Как не го направи до ден днешен не си го обяснявам. Явно много бързо се палеше, но и бързо му минаваше.Признавам си, че аз ако бях на негово място щях да го направя.

Един следобед след училище с Асенчо бяхме в нас. Направихме едно, две сравнително леки обаждания у Дианини, ядосахме нея, баща й ни се закани. Асен каза, че е измислил нещо специално. Набра пак, попаднана баща й и му каза следното нещо. „Абе пед……с, аре да праиме фантастичната четворка, аз, ти, дъщеря ти и жена ти.” Всякаш слушалката гръмна. Човекът викаше истерически. Не помня какво каза на Асен, обаче Асен му репликира „Аре не се прай бе, аз ше шибам дъщеря ти в д…то, ти ще ни гледаш и ще лъскаш, а жена ти ще държи камерата.” Дианиния баща изпадна в нервна криза. Не помня какво говореше, но ние оставихме слушалката между нас и се заливахме от смях. Последно чухме, че той каза пе…с. Асенчо тогава взе слушалката и му отговори „А, аа пе….с, пе…..с, ама вчера като бех у вас ми викаш дай газ, дай газ.” Тоя човек откачи направо. Изпадна в още по-голяма нервна криза. Викаше ни, „Ще видиш ти, само да те сбарам, ще ти счупя ръцете и двата крака. К….нце ниедно.” След минута две затвори. Ние с Асенчо взехме, че се притеснихме оня да не получил инфаркт. Звъннахме пак, но вместо ало отсреща чухме нещо от срта на „Ей к…нце ще те застрелям.” Явно човекът беше добре. Голям смях падна.

След това решихме да приложим същото нещо, на бащата на нашата приятелка Ели, която ни беще кака, така де от по-горен клас. Попаднахме на баща й. Издекламирахме му вече познатия репертуар.

- „Абе пед……с, аре да праиме фантастичната четворка, аз, ти, дъщеря ти и жена ти.

Отсреща обаче чухме.

- „Аре идвай. Тука с жена ми и дъщеря ми сме се разсъблекли, разгорещили сме се и само тебе те чакаме.”

В този момент ние останахме като гръмнати. Бяхме заковани. Нямаше какво да кажем. Той не само, че не ни се върза, но ни нокаутира. След няколко секунди затворихме. Обадихмме се пак. Същия репертуар. Той обаче ни отговори:

- „Абе ти още ли не си тръгнал от вас, бе? Ние тука с дъщеря ми и жена ми ше свършиме докато ти дойдеш. Вече наляхме ваната и отваряме шампанското. Чакаме те само тебе.”

След това ние затворихме и повече не му се обадихме. Просто не ни беше интересно. Всъщност от този момент прекратихме с телефонния тероризъм. Ориентирахме се към други глупости.
Чувал съм, че всеки носи бремето на угризенията си. Години след това както Диана, така и други хора ме беше срам да погледна на улицата. Често ако се наложи да се разминем по тротоара, отивах на отсрешния такъв или пък си забождах челото в земята от срам. Нямах възможност да й го кажа, или покажа но действително съжаляваме за постъпки от този род. Дори и след като порастнахме когато се разминавах с нея или други хора с които съм се бъзикал у мен съвестта се е събуждала и не ми е давала покой за дълго време. Надявам е сега Диана да се радва на щастлив и пълноценен живот, а баща й на спокойни и щастливи старини, радвайки се на прекрасните си дъщери и внуци.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
georgizm
неориентиран

Регистриран: 17.07.2013
Re: Една овъзмездена детска щуротия
    #3073726 - 19.07.2013 22:21 [Re: Solar_Stone]

Не го приемай толкова навътре. Все пак е било с цел забавление. В крайна сметка всеки от тя е можело просто да ти тръшне телефона и толкова. Нищо кой знае какво лошо не си направил.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Mizar 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1599

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.007 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.