ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Бойни изкуства

Страници: 1

Нерегистриран

Проблем при висок страничен ритник с ляв крак
    #3076368 - 29.07.2013 14:55

Ами значи проблема е следният. С десния крак нямам проблем, ритам си високо в главата на противника отстрани. С левия крак обаче имам сериозен проблем. Като се засиля да ритам и при самото вдигане на левия крак малко по високо и като почне усукването на десния крак, сещате се предполагам, и от вътрешната страна на дясното бедро, горе малко под слабините една болка силна, която не ми позволява да вдигна левия си крак до горе и да нанеса удар. Този проблем ми е вече от 4-5 месеца, а не съм усетил да съм получил някакво разтежение в онази област, в която изпитвам болка- от вътрешната , лява страна на дясното бедро. Може и да е от преразтягане, но толкова време да ме боли. Не знам как да го третирам и преодолея тоя проблем, а искам да мога да си ритам високо и с левия крак все пак, не само с десния

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tradersmoll
член
*

Регистриран: 15.07.2013
От: София
Re: Проблем при висок страничен ритник с ляв крак
    #3076378 - 29.07.2013 15:42 [Re: Анонимен]

sam si si otgoworil na wyprosa
-topli wani , mehlemi i powe`e raztяжка
дерзай

--------------------
Тъпотата е съзнателен избор и следователно - наказуема!
;-) Morituri te salutant
Сбогом на самовлюбените

Нерегистриран

#3076382 - 29.07.2013 15:52 [Re: tradersmoll]

Какви мехлеми? Мен ме е страх че ако взема да ритам нарочно с левия крак високо и насила така с тая болка да не стане още по зле, щото болката е остра и като от някаква травма или разтежение. Хубавото е че само при тоя удар ми е проблема. Иначе като правя мъжки или женски шпагат не ме боли там. Абе странна работа

Maiden
член

Регистриран: 16.08.2005
    #3115461 - 06.12.2013 12:35 [Re: Анонимен]

Отиди на спортен лекар!

Нерегистриран

#3129866 - 27.01.2014 16:34 [Re: Анонимен]

az si ritam s leviq krak i sam mnogo dobar tuk mi vikat ronaldo no s leviq krak no pak i ronaldo bie s leviq toest s dvata no problema ti e 4e krakata ti sa mnogo na blizo edin do drug taka 4e zasilvash se i se opitvash da odarish topkata taka 4e da precenish naprimer ako q udarish po ot lqvo otiva na dqsno taka 4e gledai da q udarish s kokal4eto otgore na vatreshniq
krak

50612
Тардиград-филофоб

Регистриран: 23.12.2010
От: Обратната страна на теслата
    #3129899 - 27.01.2014 17:46 [Re: Анонимен]

Пич, къртиш - н само изказ, ами и идея - тук се говори за (гедан) маваши (или както се казва аналогичния удар на корейски/китайски) - демек - ритат се глави, а не някакви си топки. Инак си добре дошъл във форум "футбол", еле ако пишеш на кирилица и малко по-ясно

--------------------
Будала (от санскрит буда и тиб. лама) - висш учител на най-просветлените души.

silafuyangsila
неориентиран

Регистриран: 02.04.2014
    #3150294 - 02.04.2014 07:35 [Re: Анонимен]

Определено е разтежение. Особено тези в задната част на крака минават много бавно: 2-3 години. Продължавай с тренировките, но мажи крака с нещо и не ритай много високо. Разтягай хубаво преди и след тренировка. Най-добре се консултирай с треньора си и с лекар, препоръчително спортен лекар, понеже другите само като чуят, че тренираш бойни изкуства и ти изкарват една лекция колко са вредни ртези неща, без понятие да си имат от тях.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1793

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.007 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.