ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1
anyone89
неориентиран

Регистриран: 10.09.2013
Обитавани от духове места в България
    #3087769 - 10.09.2013 20:37

Здравейте аз съм нов потребител в този форум, казвам се Дани и може по име да се обръщате към мен.
Темата която зададох е много лична за мен, и бих желал да получа информация за места обитавани от Духове в България и интересни истории свързани с тях.
Понеже аз сам създателя на темата във този форум, ще започна аз с лична истоия.
Бях 16 годишен, родителите ми да от врачански села а там тези митове са верни и повечето са проверени от мен, та за тази история, до моето село се намира друго на име Сираково, като по малък доста се овличах п тези паранормални явления и доста любопитствах, един възрастен човек от въпросното село ми беше разказал за смодиви които всяка вечер навестяват неговия кон и на сутринта коня е с сплетена на плитки опашка или грива, но на мн мн ситни сплитки. Решихме аз и мой приятели да посетим вапросната къща вечерта и разбирасе на другия ден, когато отидохме, къщата небеше никак стара не изглеждаше като предпочитана дестинация за духове и свръхестествени сили, видяхме коня доста спокоен и красив поговорихме с собственика и се разбрахме да отидем сутринта, като цяла нощ седяхме пред къщата на един друг познат в същото село, случея стана интересен когато на другия ден отидохме и видяхме коня със сплетена опашка на по три косъма. Решихме на следващата вечер да се постави камера за да се види какво става, собственика отряза космите по опашката на коня, а ние оставихме камера и пак зачакахме, още една пиянска вечер. Когато сутринта отидохме, този пат гривата беше сплетена на мн ситно, взвх камерата с нетарпение да видя какво е записала, но уви нямаше нищо странно в записа просто едно заспало право животно, и така коня си остана и без грива а ние ибез запис.
Това беше парвото ми преживяване паранорманото. И оттогава до сега обикалям тези местас цел да си отговоря на някои вапроси. Имаммн интересни случаи с духове да неговорим че нз защо имам странното чувство че ги привличам, ако някои иска да споделим опит и места нека се включи в темата, ще се радвам да се и пресаединим в общ екип.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
Re: Обитавани от духове места в България
    #3087905 - 11.09.2013 11:26 [Re: anyone89]

Лично аз,с духове никога не съм се сблъсквала
Но когато бях малка ,в селото на баба ми се случи една история ,която поне по това време беше страшна и необяснима...Край село имаше (още я има) една гора ,за която се разказваше ,че преди повече от век ,някой е закопал там злато и го е проклел ,за да не го открадне никой.В селото го наричаха сайбииското злато.
Въпреки легендата за проклятието ,имаше иманяри ,които явно търсеха златото ,защото когато денем ходехме да играем в гората ,намирахме разкопани места .
Един от селяните от години търсеше имането,беше далечен наследник на човека ,за който се говореше ,че е закопал златото и той (моя съвременик) смяташе ,че има право над него.Не знам дали е бил вманиячен ,нямаше вид на луд ,но един ден го откриха припаднал край дупка в гората ,стиснал една златна монета .
Когато в лечебницата го освестиха се оказа напълно побъркан.Буйствал ,пенел се,приказвал несвързани неща ,не можал да обясни какво точно се е случило ,освен откъслечни думи за някакво зло ,което го душало часове наред.
Не знам дали наистина се е случило или прекаленото въображение засилено от суеверията свързани с легендата за проклятието ,съвместно с крайно неподходящото време(посред нощ) да търси имането е дало подобен трагичен резултат ,никой не знае ,човека го затвориха в психиатрия и след година почина....

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

anyone89
неориентиран

Регистриран: 10.09.2013
    #3087914 - 11.09.2013 12:13 [Re: Ellia]

Доста тъжна история, но в този свят това е нещо което е неизбежно.
Относно историята ти трябва да разбереш че в България митовете предимно са истина, и аз съм попадал на доста странни случай свързани с проклятия, имам преживяване преди 2 години, което леко наподобява твоето а то е следното:
Преди 2 години, научих доста интересна историика която много ме грабна, бях във Врачанския край и там един човек които можеби вече не е жив ми разказа за изоставено светилище в една могила на около 30 км от Враца, интересното бе че около тази история която си е и исторически факт имаше кит за заровено свещенно злато което е пазено от самодиви, и точно това ме грабна, аз и преди бях чувал за тези същества и исках да се запозная повече с историята, разрових се в архив и разбрах че около това което ми казваше стария човек има доста неизвестни, вкраина смета след много разпити на мой познати възрастни хора в този край сглобих историята на този мит, преди около 400 години на това място се е организирало търг на невести които са трябвали да се омъжат за мъжете от околността, тогава през търга минава турски главатар който харесва едно от девойчетата на търга и я пожелава за своя съпруга. Хората в околността били твърдо против брак между българка и турчин и не позволили тзи сватба, за наказание и от ярост турчина наредил всички неомъжени жени независимо от възрастта да бъдат убити така и станало. По някаква чиста случайност търга се намирал на старо тракииско светилище и подсилило акта на жестокост. Носи се предание че мартвите жени останал запечатани там и техните души всяка вечер издирват своите мъже за които да се омъжат.
Това е историята която научих, след което реших да отида и да пренощувам с група мой приятели на въпросното място, беше и хубав повод за сбирка на открито , могилата лесно намерихме, но въпросната полянка на което се провежда този търг малко ни затрудни, в крайна сметка се изкачихме по нагоре в планината и я намерихме, това наистина бе мн мистично и красиво място, по средата има кладенче което ако не се лъжа все още се използва, точно до нея минава река Скът и е образувала невероятен вир, заслужава и просто да се види, огледахме мястото има мн интересни овални камъни които явно в древността са използвани за даряване на дарове,. Запалихме си огън седнахме хапнахме пийнахме умерено и към 1 чеса през ноща се изви един особено неприятен вятър, след отмиаването му един от моите приятели каза че усетил миризма на свежест и тогава започна интересното, апочнаха да се чуват тъпани и ту бяха при нас ту бяха мн далеч, чуваха се хора как обсъждат и викат все едно бяхме на сватба но мн заглушена сватба нормално всички се уплашихме и се дръпнахме настрани след около 15 мин. всичко затихна но през цялата нощ се чуваше тук там тъпан , на сутринта когато изгря слънцето всичко беше обикновено освен отъпканата трева до кладенеца и падналите клони, това беше едно невероятно преживяване, които желае мога да го упътя до там и дори да дойда с него, аз лично бих се върна с техника и бих заснел и записал всичко което става там.
И едно предложение може да се набележат няколко проверени места и да се заснемат а след това да се организира в един филм,които желае а пише.

maria13
неориентиран

Регистриран: 04.02.2014
    #3132872 - 04.02.2014 22:22 [Re: anyone89]

Преди три години живях под наем в Пловдив кв изгрев зенит 23 още в началото разбрах че има призрак там започна да се тропа чуваха се стъпки а след време и се появяваше за това веднага се изнесох на който и да кажа че съм виждала никой не вярва

rara avis
неориентиран

Регистриран: 11.08.2009
    #3133040 - 05.02.2014 14:51 [Re: anyone89]

Това ми напомня за предаване, което гледах за село Шишенци, пак Северозападна България. Там хората разказваха за такива звуци като от сватба, с тъпани и хорски гласове, които както се чуват близо, изведнъж се чуват от отсрещния баир. Предаването беше на Карбовски.

Матусалим
неориентиран

Регистриран: 07.05.2018
    #3436393 - 07.05.2018 21:21 [Re: Ellia]

Даниииии, не те знам на колко години си станал вече, но има ли как да си разделим някакъв личен контакт ? Фб примерно ?

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3436459 - 08.05.2018 09:49 [Re: Матусалим]

Цитат:

има ли как да си разделим някакъв личен контакт ?

Контактите не са лични. Можете да си разделите дупките, щото са две, ама трябва да решиш дали искаш лявата или дясната. Лявата по- ше ти оди.
Ма и ти си ена кукувица!...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #3436699 - 09.05.2018 21:43 [Re: Матусалим]

Цитат:

Даниииии, не те знам на колко години си станал вече, но има ли как да си разделим някакъв личен контакт ? Фб примерно ?

На мен ли говорите ?!
Защо се обръщате към мен?

Темата е доста стара ,потребителя е написал два поста и повече не се е
появявал.Съмнявам се ,дали ще успеете да се свържете с него.

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

Матусалим
неориентиран

Регистриран: 07.05.2018
    #3436717 - 09.05.2018 22:26 [Re: Ellia]

Е ? Ама момчето, което го е постнало също се казва Дани иначе ако се казваш и ти така, ми е много приятно Аз съм Василий

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 9034

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.