ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Paradise Lost
когато син гръм удари...

Регистриран: 23.01.2006
От: у нас
Re: Акне
    #2605342 - 10.04.2010 17:30 [Re: Ananda]

Ами аз така се излекувах, мисля че поне на себе си вярвам
Като това се поддържа, разбира се, витамини се пият всеки ден, като може и да се пропусне някой ден, но да не става поредица

--------------------
Scientists have finally discovered
what's wrong with the female brain:
On the left side, there is nothing right,
and on the right side, there is nothing left...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ananda
Fair Lady

Регистриран: 15.01.2004
    #2605352 - 10.04.2010 17:38 [Re: Paradise Lost]

Радвам се за теб.

Моята сестра излекува дисковата си херния с алги,обаче ги пи съвестно една година.Това не означава,че те ще помогнат на друг със същото заболяване.Тя вярваше,че алгите ще и помогнат и те помогнаха.

--------------------
Научих се да живея днес, без да се обременявам с грижи за утрешния ден.

Д. Дикс

mama sashi
неориентиран

Регистриран: 03.04.2010
    #2647692 - 21.06.2010 17:09 [Re: Ananda]

Не зная дали ще ви представлява интерес, но моя позната излекува сина си от упорито акне с "Имуно Комплекс". Мисля, че в състава му имаше ехинацея, котешки нокът, вит.С, цинк и селен. Мощен имуностимулатор е. Момчето сега е много променено, което естествено, се отрази и на самочувствието му.

teo2

Регистриран: 01.05.2010
    #2655866 - 02.07.2010 13:25 [Re: Vanilia]

Според науката Натуропатия, акнето, е зависимо от захарите и мазнините. От тази гледна точка(т.е. на Натуропатията), акнето може да бъде премахнато напълно, ако се спазва подходящ режим на хранене, чрез заменяне на захаро-съдържащите храни с плодове и натурални скорбяло-съдържащи храни(т.е. натурален домашен хляб, картофи, грах), и чрез заменяне на храните съдържащи мазнини с малки количества натурални растителни студено-пресовани мазнини и натуралните мазнини от нетлъстите меса(т.е. може да се яде нетлъсто месо).
Пример за храни, които подхранват акнето: захарта(бяла, кафява, тръстикова, мед, и пр.) и всички продукти, в които се съдържа: сладкиши, торти, пасти, вафли, шоколади, бонбони, сладко/конфитюр/мармалад, сладки безалкохолни напитки, нектарите и соковете от картонените кутии, и пр., мазнините и всички продукти, в които има мазнини: мазни гозби/манджи/супи, сладки и сладкарски изделия(обикновенно в много от тях има над 20% мазнини), тлъсто месо, майонеза и майонезени салати, филии намазани с дебел пласт масло или маргарин, пържените храни и запръжките(в пържените храни се съдържа голям процент мазнини), чипсове, крекери, слънчогледово семе в големи количества, и пр. Обикновенно на опаковките на много от храните има информация за съдържание на захари и мазнини в проценти.
Също така, постоянното смесване на твърде разнородни храни в процеса на всяко хранене, може да бъде причина за обриви и други кожни проблеми, и да ги подхранва - ето защо в процеса на едно хранене е добре да не се консумират твърде разнородни храни, което е разглеждано от онази част на науката Натуропатия наричана "разделно хранене". При всеки човек неблагоприятните комбинации от храни могат да бъдат различни, но досега е имало и хранителни комбинации, които са били неблагоприятни за маса хора, например комбинацията от чесън и захари/захаро-съдържащи храни, също и комбинации от твърде разнородни храни, например когато едновременно на едно ядене биват погълнати големи количества: захари, мазнини, киселини, белтъчини, и скорбяла - такава комбинация може да бъде доста проблематична.
Накратко в Натуроптията е така.

Iva241
неориентиран
*

Регистриран: 16.05.2013
    #3052115 - 16.05.2013 07:33 [Re: mama sashi]

Лечение на акне с Derminax - derminax.bg Лично съм го ползвала и много ми помогна.

M37_Unseen
новак
*

Регистриран: 05.08.2013
    #3083076 - 21.08.2013 11:44 [Re: Vanilia]

В моя случай помогна следното:спиране на сладкото, на хляба, сол, захар, пържено.Просто добавих повече плодове и зеленчуци.Ям си месо на скара и варени яйца, за да си набавям протеини, но акнето изчезна.

асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #3083893 - 24.08.2013 23:29 [Re: Iva241]

Аз не съм имала този проблем. Просто срещнах клипче за маска, която някой може да хареса и да реши да опита.
http://vbox7.com/play:687d96bf3b&ef=1

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

M37_Unseen
новак
*

Регистриран: 05.08.2013
    #3083916 - 25.08.2013 08:52 [Re: Vanilia]

Здравей, според мен единствения начин да се оправиш е като изключиш:готварска сол, пържено, сладко, хляб, захар.Яж повече зеленчуци и плодове.Готви на пара, на скара, варено, но не и пържено.Яж източници на протеини като яйца и хубаво месо.За 1 седмица ще имаш напредък според мен.Опитай, нищо не губиш.

додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: София
    #3108818 - 13.11.2013 16:25 [Re: Vanilia]

Аз знам един много лесен начин, който е помогнал на много хора: миеш си лицето с топла вода и сапун през 15-20 минути или когато се сетиш. само попиваш после водата. никакви кремове!

laoshih
фен на all.bg
*

Регистриран: 24.11.2012
    #3121512 - 29.12.2013 19:51 [Re: додо]

Акнето е проблем свързан с дисбаланс на тялото и емоциите. При мен специално беше свързан и инфекция на бъбреците, свързани с храненето на затоплящи и дисбалансиращи храни и почти липса на пиене на вода. За да се справя с това ми помогна една жена, която се занимава с диагностициране и аюрведа ). Тя ми направи тази диагностика и ми даде съвети как да променя умствения си модел (страха води до проблеми с бъбреците), както и билки които да пия и с които да мажа лицето си. Сега бих казал, че нещата са значително по-добре. Надявам се и вие да се справяте добре с тези проблеми и да разберете как да се грижите добре за себе си.

Редактирано от Nadin (30.12.2013 04:08)

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8714

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.092 seconds in which 0.084 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.