ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Йога

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
shanti
sat chit ananda

Регистриран: 04.07.2005
Re: Основи на учението в крия йога (по династичната линия)
    #1866138 - 14.08.2007 23:03 [Re: Simran]

наеш ли, аз имам една пижама, която е като на палячо.

Бъди жива и здрава. И повече осъзнаване.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simran
Рицарка
**

Регистриран: 12.05.2006
    #1866176 - 14.08.2007 23:39 [Re: shanti]

Цитат:

Ритритът беше много силен.

Това, което си чула е втора ръка информация и не те ползва. Хората бяха силно разтърсени от енергията и имаше трансформация.

Да,енергия...друг е въпроса,откъде получава шибендо тази енергия...обикновено божествената "енергия" би трябвало да не "разтърсва"...при тази енергия "трансформацията" става без разтърсване...просто без нищо да те разтърси усещаш,че това е бог и че ти си част от него...когато две части се събират-душа и свръх душа-няма разтърсване,понеже това е най-естественото състояние на двете части.
Чела ли си библия...момента в който жената от самария се среща с исус...понеже неговата "енергия" беше от самия бог , идваше директно от бог, тя, тази "енергия" премина в нея без разтърсване,без натрапване,тихо,от сърце към сърце, така както само един истински учител може да влезе в сърцето на ученика си, тихо и с любов.
Просто се сетих за този пасаж от библия....Но начинът, по който исус е влизал в сърцата на учениците си ...този е начинът...друг начин няма... истинският учител не иска да "разтърси" никого...той е толкова смирен...величествено смирен, величествено смирен...и не с енегрия, а с божествено смирение и любов достига до сърцето на ученика...Какво е енергията пред величественото смирение -абсолютно нищо,просто енергия и нищо повече.
Да си величествено смирен според мен означава,че всичките енергии на световете са намерили пристан и покой в теб...че ти си единственото място в вселената,където те могат да намерят пристан и покой...точно като христос...такъв учител не разтърсва с енергия аудиторията...понеже всички енергии на световете са се снишили вътре в него и са дали място на бог,бог,бог

shanti
sat chit ananda

Регистриран: 04.07.2005
    #1871184 - 19.08.2007 15:00 [Re: Simran]

Духовните учители не са изваяни по калъп. Не са еднакви.

Исус е величествено смирен, но и гневен в същото време, когато изгонва търговците от храма! Той самият казва, че не е дошъл за мир и любов, а за меч и огън. (или война -не си спомням точно пасажа) Разсича невежеството на хората със силата на меча и ... за благодарност те са го разпънали на кръст!
Исус е жив пример за това как се разтърсва човечеството и колко хора биват трансформитани от силата и дълбочината на думите излизащи от устните му.

Редактирано от shanti (19.08.2007 15:18)

Simran
Рицарка
**

Регистриран: 12.05.2006
    #1877173 - 24.08.2007 18:02 [Re: shanti]

Цитат:

Духовните учители не са изваяни по калъп. Не са еднакви.

Исус е величествено смирен, но и гневен в същото време, когато изгонва търговците от храма! Той самият казва, че не е дошъл за мир и любов, а за меч и огън. (или война -не си спомням точно пасажа) Разсича невежеството на хората със силата на меча и ... за благодарност те са го разпънали на кръст!

Струва си да поговорим за тези неа,макар и да изместихме темата.
Шън, на един истински учител му е много трудно да се разгневи,това е най-трудното нещо за него.Що се отнася до историята с храма,исус едва ли се е подал емоционално на гняв....по скоро е бил строг, отколкото гневен.
А що се отнася до меча:
34. Не мислете, че дойдох да донеса мир на земята; не мир дойдох да донеса, а меч;
Има учители, Шън, които са дошли тук да донесат мир на земята...те говорят за хармония...за мир...Исус не е бил от тях....като божий син той не е тук да носи просто мир, а е изпратен да върне скъпите души на бог в божието царство.С тези думи исус е искал да каже:аз не съм тук да ви нося мир...защото дори и да ви се предложи най-големият мир в този свят,дори и този свят да стане най-прекрасното място за живеене,то не може да се сравни с дома на вашият отец...дори и тук да царува пълно щастие, вие не принадлежите на този свят,аз искам да ви върна в царството на отца ви, там,където е вашето място,там където е истинският ви дом... не мир ви нося, а меч-мечът, това е Божието Слово,Наам,Аум...Божественият Наам, който разделя брат от сестра,син от майка...единственото средство,което както меч прерязва веднъж завинаги привързаностите към този свят и освобождава душата.
Поне аз така разбирам тези думи и не виждам капка гняв в тях: Не мислете, че дойдох да донеса мир на земята; не мир дойдох да донеса, а меч;

KRIST
рекордьор

Регистриран: 14.07.2005
От: България
    #1877295 - 24.08.2007 20:16 [Re: Simran]

Под меч Той разбира вододел- не битки и страсти

Матей 10:34-42
34. Да не мислите, че дойдох да донеса мир на земята; не дойдох да донеса мир, а меч.

35. Защото дойдох да настроя човек против баща му, дъщеря против майка й и снаха против свекърва й;

36. и неприятели на човека ще бъдат домашните му.

37. Който обича баща или майка повече от Мене, не е достоен за Мен; и който обича син или дъщеря повече от Мене, не е достоен за Мен;

38. и който не вземе кръста си и не върви след Мене, не е достоен за Мене.
39. Който намери живота си, ще го изгуби; и който изгуби живота си заради Мене, ще го намери.

40. Който приема вас, Мене приема; и който приема Мене, приема Този, Който Ме е пратил

--------------------
Неговата Светлина е достатъчна да порази тъмнината на целия свят.
Но понеже ти си влюбен в тъмнината,
Той не иска да порази любимецът на твоето сърце.
Ето,толкова много те Обича /Симран/

paparosko
толерантен

Регистриран: 03.02.2014
    #3133251 - 06.02.2014 01:14 [Re: KRIST]

На мен лично не ми допада държанието на Шибенду. То не се вмества в представите ми, които съм си изградил, за един както го представят толкова известен последовател на крия йога.
Когато говори за приемствената линия в крия йога, споменава обикновено само баща си (за мен неизвестен) и дядо си (Лахири Махасая - за мен един велик човек).
Аз поне не съм чул да споменава нещо за такива основоположници на крия йога като световно известните Бабаджи Нагарадж и Шри Юктешвар.
Доколкото съм запомнат Шибенду не е бил в добри отношения и с Парамаханса Йогананда, а с Маршал Говиндан пък да не говорим.

Изобщо що за човек може да е един последовател на учение, който не уважава хората, създатели и разпространители на това учение?!

Но, както е казано: "За всеки влак си има пътници!"

Да е жив и здрав!

--------------------
Никога не казвай никога

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14950

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.