ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1
КЛМ
неориентиран

Регистриран: 09.04.2012
Първа стъпка: asesment at ACS
    #3133979 - 08.02.2014 02:48

Здравейте. В процес съм за подаване на документи за ACS. Искам да попитам следните въпроси, защото се притеснявам дали въобще съм "добър" кандидат за процедурата за Австралия.

Години: 39
IELTS 7
Образование: военно( 5 години)
Work experience: 6 years до този момент, като IT analyst
Обучение в колеж(1 година)- датабаза администратор
И накрая имам няколко международни сертификати свързани в моята област(играят ли роля при оценяването?)

Една от ИТ фирмата, в която съм работил е фалирала преди няколко години, но си пазя референсиите и печатите от работодателя. Разбира се имам и трудова книжка с печати и заплати. Трябва ли ми да си изкарам извлечение от НОИ за заплатите също?

Второ понеже нямам диплома ICT ми вземат от годините за трудов стаж, затова на следващия етап няма да ми стигнат точките за имиграция

Приемам мнения
Благодаря

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mettle_bg
неориентиран

Регистриран: 30.01.2014
Re: Първа стъпка: asesment at ACS
    #3134347 - 09.02.2014 05:58 [Re: КЛМ]

http://www.acs.org.au/__data/assets/pdf_file/0016/7324/Summary-of-Criteria-2014.pdf
погледни най-долу в документа да се ориентираш кои vendor specific certificates може да сe използват.
Успех.

BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
    #3134639 - 10.02.2014 00:04 [Re: КЛМ]

Кой ти взима от годините за стаж?

КЛМ
неориентиран

Регистриран: 09.04.2012
    #3136524 - 15.02.2014 00:13 [Re: BlueDragonfly]

Тъй като образованието ми не е related with IT, затова ще ми вземат 5 години от проф. ми опит и ще се окажа с една година стаж:(
Единственият вариант в моя случай е да изкарам ИЕЛТС 8.

morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
    #3137595 - 19.02.2014 20:36 [Re: КЛМ]

Ужас, това наистина е супер гадно с тези години.
Точно и аз сега гледам Summary of criteria документа и много не мога да го разбера.

Ти към кой ред от документа смяташ че спадаш?
Тъйкато всички, които са NOT closely related to the nominated occupation пише че се изисква 6 години стаж.

А друго да попитам, наистина ли реално се отнемат годините? В смисъл, просто не могат да се ползват като години стаж за точки, така ли излиза.

То реално ако не си учил в Австралия винаги ти се отнемат поне 2 години.
Така ли излиза?

Аз например гледам третият ред който е:
Bachelor Degree or higher - ICT Major - Closely related to the nominated occupation
и там пише:
2 years relevant work experience completed in the last 10 years or 4 years relevant work experience completed anytime in past work history

Аз се чудих дали просто тези години не се изискват, но все пак после да могат да се ползжат за точки. Дали не е такава схемата?

Поздрави

BlueDragonfly
beige

#3137647 - 20.02.2014 00:50 [Re: КЛМ]

Голямо мазало са направили ACS с тези години... Да, наистина се отнемат годините и да, ако не си учил в Австралия излиза, че поне 2 години ти взимат. Годините, които изискват за да те оценят положително не могат да се използват за точки за имиграция - все едно преди тях не си имал нужната квалификация.

Който се оценява с ACS трябва да внимава с това, ако не се изброят правилно годините и се въведе грешно в EOI, DIAC в последствие ще намалят годините стаж и следва отказ.

morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
    #3137827 - 20.02.2014 20:05 [Re: BlueDragonfly]

BlueDragonfly мерси много за инфото, притеснявах се че има шанс това да е така. Наистина е добре да се знае, защото хората си правят грешни сметки още в самото начало.
В случаят на КЛМ положението е сериозно - да ти отнемат 5 години е направо ...

BlueDragonfly
beige

#3137913 - 21.02.2014 01:05 [Re: morphy]

Има логика да го правят по този начин, но е неприятно. В случая с КЛМ единственото, което може да направи е да пробва assessment, като се надява да му признаят колежа и всичкия опит и да му дадат положителна оценка, като през това време се готви здраво за IELTS - не е невъзможна оценка 8, но е трудна. И всичкото това колкото се може по-бързо, тъй като като навърши 40 губи 10 точки

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1273

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.