ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
permutation
член
**

Регистриран: 06.12.2012
Re: За и Против "проучвателно" пътуване преди окончатлно преместване
    #3134743 - 10.02.2014 08:51 [Re: Mettle_bg]

Mettle_bg, май аз съм един от малкото българи който е правил щуротията за която говориш - да си напрашил проучвателно пътуване. Англичаните го правят. Аз също имах сходни колебания като теб и затова прежалихме парите.

На проучвателната екскурзия бяхме цялото семейство. Може да прочетеш повече на http://www.bg2nz.com/entry.php?b=157

Но когато решихме да се местим аз дойдох 17 дни по-рано от семейството за да уредя квартира и др.

Успех!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
Re: За и Против "проучвателно" пътуване преди окончатлно преместване
    #3141913 - 06.03.2014 14:30 [Re: Mettle_bg]

Цитат:

В областа на ИТ инфраструктурата съм, по рано работех като sys§network админ, сега се занимавам повече с IT management/ IT project management. От моите проучвания виждам че и в Mel и в Syd ИТ job offers са горе долу по равно. Дали и вие сте на същото мнение?

Разбирам, че може да звучи консервативно, но бих желал да информирам работодателя си колкото се може по-късно, по ред причини. За да не предизвика това възмущение, да уточня, че това няма да му предизвика проблеми.
Това, което чета и са ми споделяли и други хора, е, че по подобие на US, в AU networking-a е доста сериозен фактор при търсенето на работа.
Нов съм в форума и нямам идея кой с какво се занимава. Някой от вас в сферата на ИТ? Опит от търсене на работа преди да стъпи в AU?

Networking-а поне в САЩ е наистина много важен. Само, че за създаването на мрежа от контакти са необходими не 2 седмици, а по-скоро 2 години на ново място. Да не говорим, че първоначалните интервюта се правят по телефона, скайп и т.е. става и от разстояние. Имай предвид, че е много важно да имаш препопоръка от работодателя ти в България докато още нямаш изградена работна история на новото място. Аз казах на моя последен началник в България 4 месеца преди да напусна, но предполагам това е по-скоро необичайно.
Всичко, което казвам важи за Щатите, но предполагам е същото или подобно за Австралия. Аз също съм в ИТ, ако това има значение за теб.

--------------------
C'est vraiment dégueulasse.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 2046

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.012 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.