ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
TheLawyer
неориентиран

Регистриран: 11.02.2014
Re: Изисквания от българска страна за пътуване на деца в чужбина
    #3244873 - 18.01.2015 03:01 [Re: Травис]

Български документи се издават и в чужбина от съответните посолства / консулства. Има телефони, интернет и нещата могат да се проверят и са по-достъпни от всякога. Представете си,че САЩ не даваше автоматично гражданство на лица, родени на нейна територия, тогава пак ли на ЕГН щяхте да разчитате? Български гражданин може да ВЛЕЗЕ в България с изтекъл документ, написал съм го. Явно може и по ЕГН да се идентифицира. Никой не може да те спре да се върнеш в държавата, чийто гражданин си. И да, радвайте се, че са ви пуснали да излезете без да представите БГ документ на БГ гражданин пред БГ гранични власти. Пробвайте да влезете в САЩ с БГ паспорт, по вашата логика това не би трябвало да е проблем, понеже те могат да ви идентифицират и като техен гражданин. Пак да кажа, че с едно гражданство идват и задължения, като например да имате валидни документи от страната на която сте гражданин. Ако не ги спазвате може да си понесете последствията от това. Ваденето и подмяната на паспорт не е трудна работа. В крайна сметка вие си решавате как да пътувате, явно "знаете" всичко, вие сте прави и другите са ви длъжни. Просто казах как стоят нещата от законова гледна точка а и нямам намерение да си губя времето в спорове за неща, които не ме интересуват.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3244970 - 18.01.2015 10:37 [Re: TheLawyer]

Една надменност лъха от мненията ви господине/госпожа, неприятно.. дано да греша
Елате в Австралия и се опитайте да си вадите или подновите българските документи, тогава пишете колко не е трудна работа. То е цяла одисея, а за чакането няма дори да го споменавам.

П.П.
Семейството ми винаги имаме валидни български документи при влизане в страната, но ги подновяваме винаги когато сме в България. От тук е жива мъка. Разбирам ги напълно, защо някои от българите в чужбина не си подновяват документите си.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (18.01.2015 10:58)

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #3244994 - 18.01.2015 13:31 [Re: TheLawyer]

Още един глас за това, че да си извадиш лични документи от чужбина е направо като 7те кръга на ада Така, че ние всички дето живеем навън ги разбираме другите, защо не им се занимава с изваждане на документи.

Цитат:

Пробвайте да влезете в САЩ с БГ паспорт, по вашата логика това не би трябвало да е проблем, понеже те могат да ви идентифицират и като техен гражданин

Всъщност никакви грижи нямате за това, ако наистина сте американски гражданин. Могат да ви открият много лесно по име и дата на раждане и после да ви сравнят отпечатъците. Става за минути Ако мислите, че няма хора дето пътуват, губят си паспортите и т.н., лъжете се. Тук поне системата е доста експедитивна в това отношение.
Да не говорим, че американски паспорти се издават на място във всяко консулство по света за няколко дена, нещо, което не става с БГ документите.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

TheLawyer
неориентиран

Регистриран: 11.02.2014
    #3245248 - 19.01.2015 01:36 [Re: MyXa]

Съжалявам ако съм създал грешно впечатление у някой, просто обясних как стоят нещата по закон. Всеки си решава дали да го спазва, но ако не го спазва, после не трябва и да се оплаква ако е имал проблеми от това. Нямам идея как стоят нещата с ваденето на български документи в чужбина, но такива могат да се издадат и при пребиваването в България. Муха, сигурен съм, че американците могат да те идентифицират, както могат и навсякъде, само, че може да започнат да задават въпроси защо не показваш техни документи и т.н. Ако имаш интерес, можеш да прочетеш какво казват статиите в Google по въпроса за dual citizenship.

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #3245257 - 19.01.2015 02:12 [Re: TheLawyer]

Да, могат да се прочетат много неща по нета, само че американците не държат толкова да си показваш американския паспорт, ако не живееш в САЩ. Да не говорим, че само 30% от самото население им имат задграничен паспорт. Ето от истински хора, какво се случва по границата
Цитат:

The rule about using one's US passport when travelling or from the US has been relaxed, or at least isn't being taken as etched in stone by all border agents.

I've crossed land borders and airport checkpoints with a friend who holds US and Canadian citizenship. In the last 15 years he has not once used his US passport to travel to the States, and has never been questioned or refused entry when travelling on a Canadian passport.

http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g1-i10702-k6185114-o50-Dual_Citizenship_US_UK-Air_Travel.html

Да не говорим, че понеже аз лично имам Global Entry, което е вързано за зелената ми карта, американските власти дори не са ми виждали БГ паспорта и нямам нито един печат в него, че съм влязла в САЩ, а аз пътувам доста често.
Да не говорим пък, че ако излизаш от САЩ, няма граничен контрол. Трябва да покажеш паспорта си само на авиолиниата, за да са сигурни, че ще те пуснат в държавата, за която си тръгнал.

Иначе наистина искрено ви съветвам да проучите каква е процедурата за вадене на паспорт, как повечето консулства работят 2 дена в седмицата от 9-12 да речем и после с малко повече късмет паспорта ви идва след 3 месеца, а може и повече. Добре, че въведоха наскоро системата, че може да си го получиш по ДЧЛ като дойде до САЩ, че иначе трябваше да се ходи лично и да си го прибереш. Не всеки живее в град с консулство за размерите на САЩ и Австралия, да трябва понякога да отделиш по 2 дена, за да подадеш за паспорт в този век, на мен поне ми се стува безумно.

Колкото до ваденето в БГ, не всички хора имат за какво да посетят БГ и да кажете на някой в Австралия, че има вариант да си извади паспорт в БГ (демек да лети към 20 часа в едната посока) е честно казано леко надменно

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Травис
Devenir gris

Регистриран: 29.04.2005
От: NL
    #3245261 - 19.01.2015 02:28 [Re: MyXa]

Като адвокат, интересува ме има ли закон който ме задължава да имам редовни БГ документи докато съм в чужбина, и ако нямам такива какви биха били последствията за сина ми (дете) ако се покаже на БГ границата без такива, но с редовен щатски паспорт.

Ваденето на паспорт на дете, в БГ или извън, няма смисъл повече да дискутираме мисля.

Мерси.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Valkiria
КиФла БаЯта

Регистриран: 26.06.2013
От: София/St. Petersburg FL
    #3246280 - 21.01.2015 02:43 [Re: Травис]

Закон за българските лични документи

Чл. 12. (1) Българските граждани, притежаващи документи за самоличност, издадени от друга държава, са задължени в срок до 60 дни от придобиването им да уведомят писмено компетентните български органи.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 108 от 2000 г., в сила от 29.12.2000 г.) Българските граждани, притежаващи и документи за самоличност, издадени от органите на друга държава, в отношенията си с българските държавни институции са задължени да удостоверяват самоличността си с български документи за самоличност.

Детето ще си влезе и излезе без проблем, но му трябва декларация от отсъстващ родител. Ако пътува с двата паспотра не му трябва нищо.

sissyketch
неориентиран

Регистриран: 17.02.2015
    #3253573 - 18.02.2015 00:13 [Re: Valkiria]

Здравейте! Бих искала да попитам за мнение относно нашата ситуация. Ние живеем в Канада, имаме бебе, което ще пътува с канадски паспорт. Ще пътуваме до България, но ще летим до Букурещ и оттам в България, на връщане по същия начин. Няма да имаме достатъчно време преди пътуването да заверим канадския акт за раждане в българското посолство и съответно няма да можем да извадим български акт за раждане и паспорт, когато сме в България. Въпроса ми е дали ще има проблем при излизането от България, при положение че дъщеря ни пътува с двамата родители, има канадски паспорт и акт за раждане? И трябва ли акта за раждане да е преведен на български? Благодаря!

Valkiria
КиФла БаЯта

Регистриран: 26.06.2013
От: София/St. Petersburg FL
    #3253592 - 18.02.2015 01:21 [Re: sissyketch]

Детето е с двамата си родители и нищо по- специално не му трябва.

sissyketch
неориентиран

Регистриран: 17.02.2015
    #3253624 - 18.02.2015 03:19 [Re: Valkiria]

Благодаря!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 37939

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.