ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | >> (покажи всички)
Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
Re: Относно американското гражданство -част 3
    #3256693 - 28.02.2015 06:49 [Re: Гената]

http://www.uscis.gov/policymanual/HTML/PolicyManual-Volume12-PartD-Chapter3.html

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гената

Регистриран: 26.08.2011
    #3256711 - 28.02.2015 11:08 [Re: Milano]

от прочетеното разбирам, че щом съм отсъствал повече от 180 дни, без значение че съм бил с re-entry permit, аз съм нарушил моят Continuous residence

Гената

Регистриран: 26.08.2011
    #3256715 - 28.02.2015 12:15 [Re: Гената]

Цитирам един съфорумец от една друга тема Plain: re-entry permit, така може да отсъствате от САЩ до 2 години запазвайки статус на постоянно живеещ в САЩ. Освен това бидейки с re-entry permit, една година извън САЩ (минус един ден) се брои за continuous residence в САЩ, което е едно от условията за гражданство, т.е. "печелите" 1 година по-малко задължително присъствие в САЩ след завръщането си до кандидатстване за американско гражданство.
Много е важно да подавате данъчни декларация всяка година преди 15 Април, дори и да сте извън САЩ с re-entry permit!

Редактирано от Гената (28.02.2015 12:17)

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3276158 - 13.05.2015 17:20 [Re: Гената]

ЗЗП

Има ли начин да проверя колко пъти съм ъпдейтвала адреса си в USCIS? Не мога да си спомня дали изобщо съм въвеждала адреса, на който пристигнахме и стояхме два дни...

И още един въпрос - прочетох и трите теми и не можах да разбера, необходим ли ми е валиден български паспорт или не? Щото моят е изтекъл.

--------------------
No one heals himself by wounding another - St Ambrose

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3276230 - 13.05.2015 21:08 [Re: sineo4ka]

Паспорт не ти трябва, само зелената карта. Адресите, които са репортнати ги пише в кредитната история, моят, на който получих зелената карта не се вижда и не съм го писала в N-400

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3276240 - 13.05.2015 21:25 [Re: sineo4ka]

За два дена никой няма да ти иска адрес - даже май наистина имаше някакъв минимален срок. А за българския паспорт - айде познай от три пъти дали на амриканците им трябва българския ти паспорт . Ти приготви пачката пък другото на кой му пука как точно е .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

vic_bg
оптимист
**

Регистриран: 02.06.2008
    #3276382 - 14.05.2015 04:00 [Re: Reks]

Здравейте,
Може ли ви попитам за съвет по темата за адреса. Прерових целия форум, но най-актуалната информация беше от 2011. Искам да разбера дали има промяна -хора пропуснали да репортуват за промяна в адреса си, са минали безпроблемно за натурализация.
Предстои ми да се местя, та може ли да НЕ докладвам за това на имиграционните и да си карам така с първия адрес, както други съобщават са направили и не са имали проблеми при интервюто. Идеята ми е, че този първият адрес ми е по-сигурен и мога да продължавам да си получавам пощата, хората нямат нищо против той да ми остане официален за кореспонденция. Аз оставам в същия щат наблизо.
Мога ли да се "разсея" и да не докладвам за новия си физически адрес на пребиваване.
Рових и по други форуми, всеки дава разни мнения, а в закона (http://www.uscis.gov/addresschange) са записали че трябва да се репортувам до 10 дни от местенето. Май най-накрая, само заради закона, ще подам новия си физически адрес на пребиваване, а като дойде време за натурализация, ще подам отново първия си адрес - като по-сигурен за получаване на кореспонденция за интервюто.
Нещо си мисля, че това изискване са го направили не само за да могат да "кореспондират" уж с нас по всяко време, но и за Биг брадър.
Та исках да видя и някое актуално мнение ако имате от "първа ръка".

Редактирано от vic_bg (14.05.2015 04:06)

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3276384 - 14.05.2015 04:06 [Re: vic_bg]

Споко, можеш да се разсеяш, т.е. това не е нещо, дето се следи строго, но продължавай да ползваш стария адрес за всякакви сметки и кореспонденция ей така за всеки случай .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3276445 - 14.05.2015 06:26 [Re: Reks]

Благодаря и на теб, и на Гайети! Разпечатах формулярите вече.

--------------------
No one heals himself by wounding another - St Ambrose

art68
неориентиран

Регистриран: 23.06.2015
    #3287471 - 23.06.2015 22:00 [Re: MyXa]

Цитат:

Ако си подал за гражданство поне 6 месеца преди да ти изтече зелената карта си правиш INFOPASS appointment, отиваш, обясняваш ситуацията, показваш си receipt-а от N-400 (на него има датата, когато си подал) и те ще ти бият печат i-551 в българския паспорт, който ще служи като временна зелена карта (6 месеца важи). Става за 1 ден, така че можеш да чакаш до последната седмица преди да ти изтече картата, но трябва от рано да си запазиш часът, за да е сигурно, че ще има места.

Мисля, че по-големият проблем с изтичането на зелената карта е работата. Ако си я дал там като свидетелство за това, че имаш право да работиш, ще те подгонят да им дадеш нова иначе ще спрат да ти плащат след като изтече, понеже за тях нямаш право да работиш Та с този печат ще избегнеш и това.

Здравейте!
Молба за съвет. Съпруга ми e подал документи за ситизен шип на 12 януари на 3 февруари мина фингер принт и сега чака дата за интервю в същото време зелена му карта изтича на 11 юли 2015 днес имаше инфо пас за удължаване на зелената карта но когато отиде и обясни каква е ситуацията са му казали че трябва да подаде апликейшън за нова зелена карта и сега не знаем как да постъпим защото в един момент може да остане без зелена карта и без американски паспорт. Моля за съвет.Благодаря предварително!

Страници: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 12 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 51963

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.