ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Относно американското гражданство -част 3
    #3404893 - 16.06.2017 01:54 [Re: drazko3]

На интервю само родителите, след това ще подадете документи по пощата и за паспорти на децата.
Следвайте инструкциите.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #3404896 - 16.06.2017 02:38 [Re: drazko3]

Децата не се явяват на интервю, но и за техните паспорти и сертификати се плаща.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

drazko3
неориентиран

Регистриран: 26.07.2010
    #3404921 - 16.06.2017 11:12 [Re: Nadin]

Благодаря много за отговорите, още един въпрос. Колко време преди да изтекат зелените карти трябва да се кандидаства за американски паспорт или евентуално тяхното удължаване?

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3404926 - 16.06.2017 13:41 [Re: drazko3]

Няма регламентиран срок, а не и нужно да кандидатствате за гражданство, ако не искате. Има процедура за подновяване на зелената карта.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

minimell
неориентиран

Регистриран: 15.04.2011
    #3405120 - 17.06.2017 23:58 [Re: Nadin]

Здравейте! Попълваме на баща ми формата за натурализация и ми изникнаха няколко въпроса. Ще се радвам на всяка помощ!
1. Когато се изпраща пакета документи, следва ли да се приложат два отделни чека за filing fee $640 и отделен за biometric services fee $85?
2. Баща ми е служил в българската армия, т.е. з Part 12. следва въпроси 15A и 19 да се отбележат с "yes"?
3. Четох из някои коментари по темата, че цитирам "А, да - ако имаш някакви тикети за неправилно паркиране, превишена скорост и от сорта, пази ги и тях, за да знаеш кога си правила нарушения - ще се наложи да си признаеш". В указанията за попълване на N-400 е записано цитирам "You do not need to submit documentation for traffic fines or incidents that did not involve an arrest or did not involve drugs or alcohol, if the only penalty was a fine of less than $500 or points on your driving record.". Баща ми има тикет за превишена скорост и глобата е далеч по-малка, т.е. не прилагам каквото и да било за нея?
4. Относно Part 8 /работа и училище/ - имаме следният казус - от няколко години баща ми има франчайз бизнес за почистване на офис сгради, към фирмата JanPro. Т.е. той се води към тях franchise owner, а в неговата фирма се води управител. Следва ли да се впише и едната и другата фирма? Ако да, излиза, че той работи на две места, което не е съвсем така?
5. И последно пак относно Part 8 /работа и училище/ - За всяка работа следва да се посочи и заеманата длъжност. В pdf файла на това поле има падащо меню, в което обаче не са листнати длъжности, а сфера на дейност. В същото поле пробвах да напиша аз длъжността вместо да избирам от предварително зададените сфери на дейности и файлът ми позволи да го направя. Добавям и един цитат от инструкцията за попълване на n-400 - "Provide the locations and dates where you worked, were self-employed, were unemployed, or have studied during the last 5 years. If you worked for yourself, write “self-employed.” If you were unemployed, write “unemployed.”. Въпросът ми е следва да изберем задължително от падащото меню или следва да напишем напр. "self-employed"?
6. И последен въпрос, който следва от въпроси 4 и 5 е - ако следва да впише и двете местоработи, в единият случай в поле Your Occupation ще е правилно да се напише "franchise owner", а за другия - "self-employed" как мислите?

Благодаря на всички Ви предварително!!!

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3405416 - 19.06.2017 22:56 [Re: minimell]

На 1, 2 и 3 си задаваш отговори, така че нямаш нужда от потвърждения.
На 4, 5 и 6 едно self-employed решава дилемите ти, ако е на 1099.
Да беше постнал/а един скрийн шот на този раздел, помня ли как бяха въпросите

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

minimell
неориентиран

#3405509 - 20.06.2017 23:06 [Re: gaiety] Прикрепен файл (44 тегления)

Здравейте! Благодаря за отговора!
Относно въпроси 4, 5 и 6 - искам да попълня формата максимално точно, а не както ще ми е по-лесно, нали не е такава целта

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3405514 - 20.06.2017 23:58 [Re: minimell]

Тъй като към датата на интервюто те ще са имали вече данните от IRS ще е общо взето сравняване на данни от къде е идвал инкъма, никой не го вълнува чак точната позиция.
За един самоосигуряващ се сферата на дейност е напълно достатъчна.
Ако искаш по-подробно и обстоятелствено добави един ПДФ, мисля, че имаше такава опция, но е излишно.
Според мен мениджмънта с франчайза е повече от достатъчен. Това писахме навремето и хората/фирмите, които са ни плащали и нямахме никакви въпроси по тази част на формата.

Малко гугълски инструкции:

Part 8 asks about the employment and schools the applicant attended during the last five
years. The applicant should list her employers and schools (including military service) for the last
five years, with her present employer or school in item 1 and least recent in item 3 (or on
additional page(s), if needed).
If the applicant is a homemaker, she should write that in this
section. If the applicant works for herself, she should write “self-employed.” If unemployed, the applicant should write “unemployed” in the field labeled “Your Occupation” and write the dates
of unemployment where requested.17 Enter “N/A” in all other fields.
If the applicant is retired or on disability, she should indicate this fact and specify her last employment (if she had one) before
retiring or acquiring the disability. This will show some connection to the workforce and thus
some positive equities for the applicant. USCIS often will inquire about how an applicant who is not
working is supporting him or herself.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

minimell
неориентиран

#3405890 - 25.06.2017 00:06 [Re: Nadin] Прикрепен файл (35 тегления)

Здравейте! Благодаря за отговора на @gaiety, Ще ми бъдат от голяма помощ, малко по-подробното мнение по конкретните казуси и на други минали по този път. Поставям под съмнение отговорите дадени от колегата , първо защото не навлизат в конкретика и не съм сигурна, че разбирам какво има предвид и второ защото на първият въпрос ми отговори, че трябва да бъдат изпратени два чека за двете такси, а според чеклиста към n-400, стр. 3 трябва да е един общ чек за сбора от двете такси? Или може би аз не го разбирам (прилагам снимка).
Моля Ви помагайте!!! Никъде не намирам отговори и за мое огромно съжаление на сайта на USCIS няма рубрика за въпроси и отговори. Остава ми само Part 8 да допопълня и да изчистя някои дребни въпроси като напр този за брой чекове..

minimell
неориентиран

#3405891 - 25.06.2017 00:14 [Re: gaiety]

Какво имате предвид под мениджмънта и франчайзинга е достатъчен?
Ако правилно разбирам - да напиша работата като franchise owner и отделно като manager/self-employed? Проверих данъчната декларация за 2016 и от попълненото става ясно, че е само self-employed. До тук добре, но декларацията на майка ми и баща ми е обща, и на практика майка ми е назначена в фирмата на баща ми, но пък в отделни части от декларацията, е попълнено, че и майка ми е self-employed...?!?
И почвам мн да се обърквам. Вероятно е, защото не живея в САЩ, моля бъдете снисходителни към досадните ми въпроси!

Страници: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 53869

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.