ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Maribon
Executive

Регистриран: 23.05.2008
От: from the stars
Re: Относно американското гражданство -част 3
    #3184417 - 23.07.2014 10:10 [Re: gaiety]

Сърдечно благодаря

--------------------
Attitude is everything!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
zval
неориентиран

Регистриран: 09.09.2014
    #3199560 - 09.09.2014 23:00 [Re: Maribon]

Здравейте, пиша от името на приятеля ми, на който му предстои интервю. Имаме няколко въпроса

1. Някой от вас скоро да е бил на интервю в Мериленд, за да сподели колко време са го бавили докато му го насрочат? Той мина на фингърпринт на 2 юни и още ни вест, ни кост. Звъня на посочения телефон, след като минаха 90 дни и казаха: работим по случая, ще чакаш.

2. При подаване на документите си, все още нямаше дете и съответно там не е попълвал нищо за детето. Аз обаче бях бременна и докато той чака интервюто, аз родих. Въпросът ми е: трябва ли да съобщава за тази "подробност" ако не го питат и да носи ли някакви документи допълнителни? (само да уточня, че аз и бебето сме в БГ)

3. Може ли да се променя датата на интервюто, как и в какъв срок след получаването на писмото? Какво става ако си изпуснеш датата?

Работата е там, че той иска да се прибере до БГ, за да ни види, но се притесняваме, че може да му дадат дата междувременно.

Ако някой може да помогне с инфо, благодарим

--------------------
Smile!

rlk
Реалист

Регистриран: 26.09.2004
От: DMV
    #3216057 - 31.10.2014 19:58 [Re: zval]

И аз днес им се обадих след като е минал посочения срок от 90 дни. Моите документи са заведени на 17 юни, а в момента (днес е Хелуин) се обработват документите за януари. Служителя каза, че не може да даде срок кога да се очаква дата за интервю, но сами можете да си направите груба сметка. Успех.

don

**

Регистриран: 13.06.2004
От: lbcausa
    #3217592 - 07.11.2014 19:04 [Re: rlk]

В Калифорния (Санта Ана) е същото положение-обработвали с дата януари .

keleto
пристрастен
**

Регистриран: 06.06.2006
    #3217695 - 07.11.2014 23:57 [Re: don]

Ако искате обработването да ви стане бързо, подайте около Коледа. Ние така направихме, не защото сме знаели че тогава е по-подходящо, а тогава бяхме по-свободни да попълваме документите. Служителите ни обясниха, че целогодишно отнема много време, освен по Коледа, защото никой почти не подава тогава. Много хора пътуват явно. Подадохме около 20 Декември, интервюто беше януари доколкото си спомням. Края на февруари или началото на март беше клетвата.Стана супер бързо, а не бързахме заникъде.

Maribon
Executive

Регистриран: 23.05.2008
От: from the stars
    #3220213 - 14.11.2014 16:34 [Re: Maribon]

Здравейте,

Интервюто ми мина благополучно и в началото на Декември съм на клетва!

Така се случиха нещата, че веднага след клетвата(почти на другия ден) трябва да напусна US за 2-3 месеца.

Въпроа ми е следният: Възможно ли е, веднага след клетвата да си подам документите за US паспорт в Post Office и да напусна страната с българският паспорт? Когато US паспорта стане готов и семейството ми го получи по пощата, те биха могли да ми го изпратят също по пощата за следващото ми влизане обратно в US?

Знам, че на клетвата ще ми вземат зелената карта: При положение, че излизам с българския паспорт, на излизане от US ще ми искат ли зелена карта или някякъв друг US документ?

И последен въпрос: Да предположим, че на излизане от US всичко мине добре: На вращане в US(вече с американският паспорт), няма ли да има някакъв проблем, ще имат ли някакъв рекорд, че съм напуснала US с българския паспорт, а сега влизам с американският и да ми направят някакъв проблем??

--------------------
Attitude is everything!

rlk
Реалист

Регистриран: 26.09.2004
От: DMV
    #3220376 - 14.11.2014 19:55 [Re: keleto]

Явно сте голяяяяямо изключение, защото аз за толкова бързо не съм чувал някой да е минал натурализация. Аз ходих сега на 12 дек. до InfoPass (реално това е сградата на USCIS) за Мериленд където са и интевютата и т.н. Минах много бързо, за няма и половин час влез/излез. Слагат печат в паспорта с удължаване за една година. Казаха да очаквам февруари-март 2015 да ми дойде реда (подадени документи средата на юли 2014). За клетвата незнам дали ще е веднага или на друга дата.

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
    #3220612 - 15.11.2014 04:23 [Re: Maribon]

Според мен може и да стане така, както сте го замислили, но все пак съществува риск с издаването на паспорта, който да изисква Вашето присъствие в САЩ или да Ви поискат ЗК/ам. паспорт на излизане.
Аз не си спомням добре, но май не винаги са ми проверявали ЗК като съм напускал Щатите, така че там е малко на хазарт. При купуване на двупосочен самолетен билет обаче, не се ли изискваше задължително да се попълнят данните за документа, даващ право на легано влизане в САЩ? Ако попълните данните за ЗК там, Вие всъщност подавате невярна информация, защото по време на влизане в САЩ вече няма да я имате.

При подаване в Post Office може да се поиска expedited service и паспорта пристига за около 2 седмици. Обаче може да подадете (само на място) в U.S. Passport Agency, където издават паспорт до 8 работни дни, а съм чувал, че може и за 24 часа при екстремни обстоятелства. Някои от тези агенции изискват доказателство за спешната поръчка. Аз бих пробвал първо това или бих отложил клетвата, за да играя на сигурно.

--------------------
It's the science, stupid.

Botev Plovdiv

**

Регистриран: 25.01.2007
От: Seattle
    #3221094 - 15.11.2014 21:09 [Re: plain]

като купувам билети онлайн никога не са ми искали да попълвам номера на документи. Само име и дата на раждане.

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #3221149 - 15.11.2014 21:57 [Re: Botev Plovdiv]

Ботев, ако не си с американски паспорт, като се чекираш (онлайн) или на летището, ти искат американски адрес и номер на зелената карта, ако си с такава.
Това при двупосочен билет.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 53905

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.054 seconds in which 0.034 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.