ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Бойни изкуства

Страници: 1
Q.sensei
ronin

Регистриран: 27.01.2014
Избор на бойно "изкуство"/спорт?
    #3129749 - 27.01.2014 10:27

Искам да помоля, да ми препоръчате някакъв боен спорт. От прочетените неща за различните видове и от гледането на филми, не мога да предценя, кой би ми донесъл физическо и психическо удовлетворение.
Нека, ако имате време, всеки опитвал или тренирал нещо, сподели предимствата и недостатъците и ще видим, аз какво ще си избера.
Мерси предварително!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
laoshih
фен на all.bg
*

Регистриран: 24.11.2012
Re: Избор на бойно "изкуство"/спорт?
    #3132019 - 02.02.2014 20:45 [Re: Q.sensei]

Препоръчвам ти Джийт Кун До. Това не е отделно бойно изкуство, а принципи върху които се използват техники от различни бойни изкуства. Основоположник е Брус Лий.

silafuyangsila
неориентиран

Регистриран: 02.04.2014
    #3150297 - 02.04.2014 07:43 [Re: Q.sensei]

Има много голяма разлика между бойно изкуство и боен спорт.
Добре е да посетиш тренировки в различни клубове, и да си избереш това, което ти допада. Не се притеснявай да влизаш в клубове и да тренираш с тях. Обикновено новодошлите са посрещани много добре. Почни с нещо възможно по-бързо. С времето може да смениш стила или клуба, но най-важното е да се почне. В бойните изкуства има подготвителен период, който варира при различните хора и школи, дори и в бойните спортове има, макар че там го претупват. Колкото по-бързо навлезеш в материята, толкова по-добра подготовка ще имаш за стила, който най-много ще ти допадне в бъдеще.

submitlock
неориентиран

Регистриран: 31.07.2018
    #3442894 - 31.07.2018 11:54 [Re: Q.sensei]

Здравей, Мога горещо да ти препоръчам Бразилско Джу Джицу. Един от малкото спорове, което разчитат на контрола, а не на агресията. Тоест няма удари, ами само правилно разпределена тежест и контроли върху опонента си. В същото време е една от най-ефективните системи за самозащита. В самото начало на мма битките, където реално са се противопоставяли различни бойни стилове, бжж блесва на световната сцена. След това е задължителен компонент от тренировките на топ бойците в мма. Ако си от Варна можеш да погледнеш сайта на клубът, където тренирам аз [

Редактирано от Nadin (19.09.2018 03:58)

margi85
неориентиран

Регистриран: 18.09.2018
    #3446377 - 18.09.2018 09:51 [Re: Q.sensei]

Аз силно препоръчвам бокса. Много съм доволна от гледна точка на вида физическо натоварване и разпускане. Натоварва всички мускилни групи и стреса от работния ден изчезва напълно. Най-хубавото е, че е разнообразен спорт и всеки път може да имаш различен спаринг партньор. Поддържа сърцето здраво и ме прави супер издръжлива на всякакви натоварвания.

Редактирано от Nadin (19.09.2018 04:00)

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1792

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.