ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1
zelenika
почетен член

Регистриран: 27.09.2006
Ефикасен препарат за котлен камък?
    #2935134 - 12.08.2012 18:37

Тоалетната ни е старичка. Ако проблемът е само в нея, лесно - сменяме я. Обаче и каналът, свързан с нея създава проблем - стеснил се е с годините от котлен камък и лесно се запушва. Налага се все "механично" да се отпушва... Опитвала съм с някои препарати (дозички в пакетчета за студена вода). Слагала съм по 4-5 без особен ефект. Опитвала съм и течен вариант от сорта на "мистър мускул", но... Дайте съвет за ефективен препарат или ... много основен ремонт...

--------------------
zelenika ;-)
- Това е невъзможно - казала Причината.
- Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
- Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
Re: Ефикасен препарат за котлен камък?
    #2936386 - 16.08.2012 13:15 [Re: zelenika]

Старият Кислол върши добра работа - пробвали ли сте с него? Иначе Силит и Доместос също имат подходящи продукти.

zelenika
почетен член

Регистриран: 27.09.2006
    #2936634 - 16.08.2012 23:29 [Re: Хуанита]

Цитат:

Старият Кислол върши добра работа - пробвали ли сте с него? Иначе Силит и Доместос също имат подходящи продукти.

Честно казано с Кислол не съм пробвала. Иначе Доместос бяха едни от първите. За Цилит, не съм сигурна, но е лесно да опитам при следващ проблем. Благодаря!

--------------------
zelenika ;-)
- Това е невъзможно - казала Причината.
- Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
- Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2936651 - 17.08.2012 01:18 [Re: zelenika]

С тоалетната четка изтласкваш колкото можеш водата от тоалетната чиния и изсипваш едно или две шишета кислол на нейно място - можеш да изсипваш кислола с кръгово движение под ръба на чинията и да действа и там. Оставяш да престои известно време - без да се ползва тоалетната. След това пускаш водата и с четката доизчистваш остатъците - те се отлепят сами. Това е.
Кислола мирише малко неприятно, но не е болка за умиране, а и върши прекрасна работа за тези цели.
Ръкавиците са желателни.

mirkata
fresh

Регистриран: 08.08.2004
От: Казълагач
    #2993165 - 23.12.2012 19:12 [Re: Си Ди]

Кислола е разредена солна киселина--вземи си солна киселина и много бързо и качественно ще се реши проблема като спазваш същите указания на Си Ди--изчакваш около час и миеш--ще останеш очарована от резултата!!!

pepito_215
неориентиран

Регистриран: 08.01.2014
    #3123992 - 08.01.2014 21:14 [Re: mirkata]

Най-доброто решение май е да се премахне проблема - слагат се доколкото знам т.нар. омекотители за водата в целия дом и нямаш проблеми с котлен камък...само дето не са много евтини.

При нас поне частично сме си помогнали - сложили сме филтърчета за душ и пералня и не сме имали проблем поне при уредите и душа.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3124143 - 09.01.2014 13:00 [Re: pepito_215]

Цитат:

слагат се доколкото знам т.нар. омекотители за водата в целия дом

Що не шибнете един голям омекотител веднага след водомера? Решаваш проблема кардинално за цялата къща.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

kapitan Nemo
пич

Регистриран: 16.01.2010
От: Да ге, България
    #3151804 - 07.04.2014 21:18 [Re: Си Ди]

Цитат:

С тоалетната четка изтласкваш колкото можеш водата от тоалетната чиния ...

Изсмуква се всичката вода от гърнето. Не с уста, а с едно просто приспособление. Мека пластмасова бутилка / от бира например /. Пробива се в капачката отвор/дупка/ колкото да може да се промуши плътно сламка за безалкохолни напитки/от големите/, така, че краят на сламката да достигне максимално близко до дъното на бутилката, а другият край да се показва на 5-6 см. от капачката. Натопява се "човката" във водата на гърнето, стиска се шишето, отпуска се и то засмуква, и така до като се запълни част от обема му. И така няколко пъти до като се изпомпи водата. Обяснение за блондита.
За мръсният канал, ако в него се излива и канал от кухненска мивка, блажилаците се натрупват по стените на тръбата. За почистване може да се ползва сода каустик. Тази която се ползва за направата на сапун.

BurningDesire
Жена

Регистриран: 04.05.2016
    #3352888 - 04.05.2016 14:57 [Re: kapitan Nemo]

На мен лично Пулирапид ужасно много ми помага и харесва. Особенно сега, са пуснали нов, червен с оцет. За 20 минути си минавам цялата баня, и после светва. Преди с часове съм търкала, и пак не е било толкова бляскаво.

А за канали, отново на Мадел, имат препарат за канали, спасявал ме е повече от достатъчно пъти

Maret2
член

Регистриран: 28.04.2016
    #3355216 - 19.05.2016 16:38 [Re: BurningDesire]

Котлен камък се маха идеално с лимонтозу. Когато чистя каната за вода пускам едно пакетче във водата и я пускам да загрее. Всичко маха! Направо не можех да повярвам като го изпробвах. Иначе за банята си правя разтвор с сок от лимон и вода и го слагам в пулверизатор. По принцип съм фен на еко почистването

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9743

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.045 seconds in which 0.032 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.