ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
dzverum
Аматьор

Регистриран: 20.10.2013
Виза 457 има ли някой заминал с такава?
    #3161318 - 04.05.2014 18:24

Има ли някой във форума на 457? Колко време Ви отне от подписването на договора до взимането на визата? Доколкото виждам и медицинските са различни, ако някой има лично инфо нека сподели.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Jorje
член

Регистриран: 07.03.2006
Re: Виза 457 има ли някой заминал с такава?
    #3161451 - 05.05.2014 00:49 [Re: dzverum]

Здравей dzverum,

Аз бях с такава виза преди 3 години. В интерес на истината от подаването по обява и свързването на HR агенция с мен до самото издаване на визите отне около 5 месеца. В този срок включвам интервю с рекруитърката. После интервю с HR на фирмата. После одобрение - договор - медицински и Визи.

За съжаление, при мен не се стекоха нещата както трябва и тъкмо да заминаваме - и от фирмата казаха,че не са спечелили обекта за който са ме гласяли ...Но пълната история съм я писал вече.

Отделно - не знам каква ти е специалността, но мисля, че доста намалиха поканите за 457. Разбира се ти може да си с опит в област,която се търси много в момента, така,че късмет.

Ако има нещо друго с което мога да помогна - питай.

Колкото до медицинските - аз минавал и за 457 и за 190. Да ти кажа голяма разлика не видях. И при двете се прави X Ray. Общ преглед. Всичко е на едно място - клиника Вита - София. Ама и там са едни кожодери...

Поздрави и успех.

Jorje

dzverum
Аматьор

#3161528 - 05.05.2014 09:36 [Re: Jorje]

Ние сме на етап изпратени копия на паспорти до HR. Фирмата е международна със специфична ИТ дейност и мисля, че трудно могат да им откажат, когато искат ресурси отвън. За медицинските на сайта изрично пише, че се прави само рентген, във Вита свободни съчинения ли си правят? Когато беше с 457 стигна ли до момента със здравната застраховка и наемането на жилище?

dzverum
Аматьор

#3161529 - 05.05.2014 09:53 [Re: Jorje]

Ние сме на етап изпратени копия на паспорти до HR. Фирмата е международна със специфична ИТ дейност и мисля, че трудно могат да им откажат, когато искат ресурси отвън. За медицинските на сайта изрично пише, че се прави само рентген, във Вита свободни съчинения ли си правят? Когато беше с 457 стигна ли до момента със здравната застраховка и наемането на жилище?

Jorje
член

Регистриран: 07.03.2006
    #3161780 - 05.05.2014 23:13 [Re: dzverum]

Сега си погледнах архивите.

Когато сме били за 457 - на мен и жена ми само X Ray. Децата са били на педиатър и очи ( дали виждат онези Е-та на стената). Нямаше вземане на кръв.

Платено 163 лв + 115 FedEX. Изпращат документите от Клиниката лично.

Здравна застраховка и жилище при 457 - не стигнах. Сега съм на този етап, но вече съм с друга виза - 190.

Поздрави и успех.

Късмет.

Jorje

dzverum
Аматьор

#3162660 - 07.05.2014 20:32 [Re: Jorje]

Мерси!

gracyy
неориентиран

Регистриран: 09.02.2014
    #3172504 - 31.05.2014 17:42 [Re: dzverum]

Аз ще мъча за такава виза. Чакам асесмънта от Ветасес, като документите ги качих преди седмица. Приключих и с ИЕЛТС-а.
Някакви идеи за сайтове с обяви за работа за там? Интересува ме Сидни конкретно. Подготвям се психически да видя голям зор с намирането на работодател.

dzverum
Аматьор

#3172652 - 01.06.2014 11:00 [Re: gracyy]

Защо ти е е ассесмънт за 457? Това е чиста работна виза, ако някой те хареса ти прави номинация. Дава ти един сертификат и с този сертификат си подаваш за самата виза вече. Трябва ти само IELTS и то на етапа вадене на визата. Не съм гледал за сайтове за работа, в коя сфера си? Ние си пуснахме австралийски CV-та през колега в тамошния ни офис и ни одобриха.

gracyy
неориентиран

Регистриран: 09.02.2014
    #3172706 - 01.06.2014 19:19 [Re: dzverum]

Цитат:

Защо ти е е ассесмънт за 457? Това е чиста работна виза, ако някой те хареса ти прави номинация. Дава ти един сертификат и с този сертификат си подаваш за самата виза вече. Трябва ти само IELTS и то на етапа вадене на визата. Не съм гледал за сайтове за работа, в коя сфера си? Ние си пуснахме австралийски CV-та през колега в тамошния ни офис и ни одобриха.

Ами това беше информацията, която прочетох в иммито. Дори при създаването на акаунт във Ветасес си имаше отделна секция за 457 визата. Иначе за IELTS знам, че ми трябва чак за визата и то със скромните изисквания от минимум 5 на всички модули. Предполагам, че в случай, че вече имаш работодател, не ти е нужен асесмънт, но аз съм по обратната процедура - все още нямам такъв. Не знам дали това има значение. В сайта пише, че за някои позиции се изисква асесмент и им звъннахме за да питаме дали за уеб дизайнер е необходимо да се прави асесмънт и отговорът им беше положителен. Нямам намерения да имигрирам там за постоянно. Искам да съм там 9 месеца, докато приятелят ми завърши и се преместим в Европа. И решихме, че тази виза ще е удачен вариант, тъй като туристическата дава право само на 3 месеца престой и reenter-a май се оказва леко рискована процедура вече. А и при всички положения бих предпочела все пак да върша нещо за тези 9 месеца, не ми се ще да разчитам само на фрийланс работа.

dzverum
Аматьор

#3172709 - 01.06.2014 19:52 [Re: gracyy]

Погледни пак, не знам да има такова изисване за ИТ специалности, има за разни много странни. Процедурата по взимане на визата ще ти отнеме поне 2-3, не виждам кой ще те номинира, за да му работиш само 9 месеца и после да се махнеш. Идеята на тази виза е да се привлекът квалифицирани специалисти за срок до 4 години с опция за удължаване. Работодателя има определени квоти колко души може да кани, а отделно мисля че заплаща някаква такса има и минимална заплата на която трябва да те покани. Прочети още и помисли вариантите, но поканата за 457 не е като да те поканят на сватба и никои няма да си хаби квотата за няколко месеца труд...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15335

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.218 seconds in which 0.211 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.