ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
bobonikolov
ентусиаст
**

Регистриран: 09.12.2013
Стъпките след кацането на избраното US летище със зелена карта-част 3
    #3173310 - 04.06.2014 02:32

Придишната част на темата уеб страница

Това със соушъла е голяма простотия. Вече 20- ти ден го чакам моя, а още го няма. Трябваше да е тук за 2 седмици, а го няма. А само трябваше да се смени статуса на картата. Освен това не получих и картата от банката, което предполага, че е загубена по пощата. От банката казаха, че ще бликират изпратената карта и ще ми пратят нова. А картата със соушъла ми трябва за да изкарам книжка. Ако не стане това скоро ще изпусна много изгодно предложение за работа. Направо ми иде разстрелям някой служител. Само се чудя дали в пощата или в социалната администрация, защото и на двете места си гледат работата през пръсти явно. Пощальона тук големите пакети директно ги оставя пред вратите на хората, а не в кутиите, което според мен е нехайство. От социалната администрация пък ми казаха, че трябвало пак да си подам апликейшън за риплейсмънт кард. Ще имат да взимат. Ако до края на седмицата не ми дойде соушъла се каня да ходя директно в офиса и да се разправям с тях и ако се наложи и да се карам с тях. Така не може. Пощата също ще го отнесе ако още малко се правят на интересни и ми загубят още някое важно писмо.

Редактирано от Nadin (05.06.2014 03:28)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
Re: Стъпките след кацането на избраното US летище със зелена карта
    #3173312 - 04.06.2014 02:36 [Re: bobonikolov]

Момент, да разбирам ли че вие вече имате номер и само чакате новото картонче?

Големите пакети се оставят пред вратите, защото обикновено не се побират в пощите. Ако някой открадне пакета или писмо е подсъден, така че хората не го правят. За съжаление обаче, писма и пакети се доставят на друг адрес по погрешка понякога.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

bobonikolov
ентусиаст
**

#3173320 - 04.06.2014 02:56 [Re: MyXa]

Да така е. Чакам новото картонче само и още го няма. Голяма простотия. Да разбирам, че са големи пакетите, но според мен не е това начина на доставка. Подсъдно е да се крадат, ама ако някой ти открадне пакета я го открият я не а през това време може да ти открадне лични данни от вътре или ако ти свие пакета с картата и този с пина и може и пари да ти открадне. Така, че пощальоните трябва да са по - отговорни при доставките и според мен трябва да даде пакета на човек пък било той и съседа. Така поне ако се получи някакъв гаф ще се знае на кого е предаден пакета. Иначе да получават се и грешки в адреса, което пак е грешка на подателя.

MyXa
KoHcKa

#3173321 - 04.06.2014 02:59 [Re: bobonikolov]

Защо го чакате? Отидете със старото и си извадете книжка. То номерът ви няма да се промени така или иначе. Ако не са получили заявлението, че искате ново от имиграционните, то трябва да подадете форма на място. Става за 5 мин и картончето идва за 3 дена. Но няма смисъл да го чакате.

Колкото до пакетите, всеки може да избере как да си изпрати пакета. Може да се изисква подпис на получателя. Зависи вие как сте го поръчали Така, че това не е до пощальоните, а да изпращата или този, който го е купил

--------------------

~Mark Twain

bobonikolov
ентусиаст
**

#3173327 - 04.06.2014 03:12 [Re: MyXa]

Защото ми взеха старото. На старото пишеше, че е валидно само за сезонна работа, защото го изваждах докато бях на бригада тук. А това не знаех дали шяха да го признаят от DMV понеже те искат доказателства, че човек е постоянно пребиваващ в щата. И за това отидох в офиса на SSA и им казах, че искам смяна на статута. Дадоха ми да попълня апликейшън, служителката ми взе старото картонче задраска го, каза само, че на новото няма да има никакви надписи върху него над номера и, че трябва да пристигне до 14 дни. Такива работи. Дадоха ми и писмо, че съм се аплайнал за нов SSN и така.

MyXa
KoHcKa

#3173328 - 04.06.2014 03:16 [Re: bobonikolov]

Е, първо е трябвало да си извадите книжка. Нали имате виза в паспорта, която показва, че сте постоянно пребиваващ. Та какво пише на картончето няма значение. Малко е странно, че са ви го взели, ама де да знам и аз.
Ако са минали 14 дни от както сте го подали, е хубаво да се разходите до офиса пак и да видите какво става.
Моят дойде точно за 3 дена след подаването на формата за смяна.

--------------------

~Mark Twain

bobonikolov
ентусиаст
**

#3173330 - 04.06.2014 03:19 [Re: MyXa]

Така и смятам да направя.

нощна птица
ентусиаст

Регистриран: 15.11.2004
От: The Golden State
    #3173351 - 04.06.2014 05:38 [Re: bobonikolov]

Поискай да проверят адреса ти в системата им. Нашия адрес го бяха разчели грешно и вместо на номер 4 пращала на 9 , а тези от 9 ги връщали на изпращача. Точно по това време се преместихме на друг адрес и се обадихме да им кажем. И когато ни препратиха писмото разбрахме защо не сме го получили.

--------------------
“You have brains in your head, feet in your shoes, you can steer yourself any direction you choose." Dr.Seuss

stoychovska

Регистриран: 02.05.2012
    #3173604 - 05.06.2014 01:04 [Re: нощна птица]

И на мен ми взеха старото картонче на сошъла, като първо го за зачеркнаха с маркер. Отне им близо 3 месеца да ми изпратят новото картонче с новото име и без надписа от бригадите. При нас за шофьорските книжки по-големия проблем беше адреса.

bobonikolov
ентусиаст
**

#3173872 - 06.06.2014 01:12 [Re: нощна птица]

Ще го направя да.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 26 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: **
Брой показвания: 22283

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.