ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
permutation
член
**

Регистриран: 06.12.2012
Re: Стъпките след кацането на избраното US летище със зелена карта-част 3
    #3298326 - 11.08.2015 14:05 [Re: Reks]

По време на посещение в Щатите (Калифорния) за активацията на Зелената карта за 9 дни, може ли да се наема кола с чуждоземска шофьорска книжка и да се шофира? Знам, че при установяване имам 10 дни.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Петина
почетен член

Регистриран: 24.08.2015
От: Шумен/Варна
    #3359288 - 29.06.2016 20:13 [Re: permutation]

Може ли да ми кажете какво се случва с багажа ни след като кацнем на американска земя и докато няколко часа сме при имиграционните? Може да не са няколко часа, но поне 2-3 вероятно ще се забавим. Има ли опасност след като не го вземем от лентата след полета да замине нанякъде другаде или го отделят/махат от лентата?

Поне от това, което си спомням преди при пътуванията си до Америка, първо минавах имиграционните и тогава си взимах багажа. Но винаги е било за около 15-30 минути, не повече. И все пак последно съм пътувала до там преди 8 години, възможно е да не помня.

Другият ми въпрос е, ще разрешат ли на съпруга ми да е с мен и децата или, както и на интервюто в посолството ще сме сами и няма да го пуснат/ извикат с нас понеже е американски гражданин?

Благодаря.

--------------------
Ако не ти харесва къде си, премести се. Ти не си дърво.

J.R.

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #3359294 - 29.06.2016 20:52 [Re: Петина]

Цитат:

Може ли да ми кажете какво се случва с багажа ни след като кацнем на американска земя и докато няколко часа сме при имиграционните? Може да не са няколко часа, но поне 2-3 вероятно ще се забавим. Има ли опасност след като не го вземем от лентата след полета да замине нанякъде другаде или го отделят/махат от лентата?

Поне от това, което си спомням преди при пътуванията си до Америка, първо минавах имиграционните и тогава си взимах багажа. Но винаги е било за около 15-30 минути, не повече. И все пак последно съм пътувала до там преди 8 години, възможно е да не помня.

Другият ми въпрос е, ще разрешат ли на съпруга ми да е с мен и децата или, както и на интервюто в посолството ще сме сами и няма да го пуснат/ извикат с нас понеже е американски гражданин?

Благодаря.

Ако се забавите дълго време, багажът ще го махнат от лентата и ще трябва да си го търсите. Без вас няма да замине за никъде, нали трябва да минете с него митницата (освен ако някой друг не си го 'познае' )
За съпруга не знам - питайте на място

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3359316 - 30.06.2016 01:41 [Re: Петина]

Минаването през емиграционните е точно колкото да ви вземат пликовете, да ви питат за адреса и да дадете отпечатъци.
Никой никъде няма да ви вкарва всичко се случва на гише, особено като ви видят каква сте тълпа ще гледат да ви разкарат веднага.

Чакането ще е на опашката преди емиграционния офицер и след това на лентата за багажа, посрещачи не се допускат дори и да не говорите език.
Багаж се търси/обявява за изчезнал само в офиса на customer service.
Параноясвате излишно.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #3359317 - 30.06.2016 01:47 [Re: gaiety]

Цитат:

Минаването през емиграционните е точно колкото да ви вземат пликовете, да ви питат за адреса и да дадете отпечатъци.
Никой никъде няма да ви вкарва всичко се случва на гише, особено като ви видят каква сте тълпа ще гледат да ви разкарат веднага.

Чакането ще е на опашката преди емиграционния офицер и след това на лентата за багажа, посрещачи не се допускат дори и да не говорите език.
Багаж се търси/обявява за изчезнал само в офиса на customer service.
Параноясвате излишно.

Хихихи
Верно си е тва

PepiPep
новак

Регистриран: 22.01.2011
    #3359319 - 30.06.2016 04:54 [Re: Петина]

Ние кацнахме на 24.06 в Ню Йорк, толкова бях изчела тук, че очаквах какво ли не.Оказа се друго чакахме на опашка преди имиграционните, понеже имаше адски много хора, но нее повече от 20-30 мин. После ни дойде реда и на едно гише ни взеха пликовете, отпечатъци, снимки ни направиха, удариха печатите в паспорта и айде по живо по здраво. Багажа си се въртеше на лентата, но не само нашия. При митницата дадохме само декларацията и минахме, никой не ни е проверявал багажа, всичко супер бързо и безпроблемно. Успех на всички пътуващи

Петина
почетен член

#3359323 - 30.06.2016 08:27 [Re: PepiPep]

Благодаря ви за отговорите:)

gaiety, никой не параноясва, просто се онформираме. Точно във форума съм чела, че е имало случаи когато са забавяли някого по няколко часа и не на тези гишета, които и аз преди години съм минавала много бързо.
Подготвям се за различни варианти за да знам "предварително" какво следва. Няма параноя:)
За посрещачи е ясно, че няма как да ги допуснат при нас преди да сме излезли. Съпругът ми живее в България и ще пътува заедно с нас.

И сега се сещам, че може би аз ви подведох без да искам, предвид заглавието на темата но нямаше смисъл да пускам нова. Ние сме с петиция I 130, ако това има различно значение (за имиграционните имам предвид), затова и не ми беше ясно дали е по-различна процедурата след кацането. Ще разберем скоро:)

Благодаря още веднъж.

--------------------

J.R.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3359363 - 01.07.2016 01:02 [Re: Петина]

Зная, че си с петиция, точно затова писах, че преиграваш, нищо по-специално от редовните зеленокартовци.
Това са само митничари, които са отговорни да ти вземат документите и да удостоверят, че е същото лице, а после да придвижат пакета към емиграционен офис.
Ако едно от нещата не е налице, тогава влизат в правомощията си и те вкарват в задните стаички, никой няма да се интересува по кой начин си получила одобрение за емиграция в САЩ.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

svjat
маркова - по рождение

Регистриран: 29.06.2004
От: пустинята
    #3359364 - 01.07.2016 01:49 [Re: Петина]

Не се безпокой за багажа, щом съпругът ти пътува заедно с теб. Той ще вземе багажа, докато сте при емиграционните.

--------------------
"И знай,че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат! "

Петина
почетен член

#3359372 - 01.07.2016 08:19 [Re: svjat]

Цитат:

Не се безпокой за багажа, щом съпругът ти пътува заедно с теб. Той ще вземе багажа, докато сте при емиграционните.

Благодаря:)

--------------------

J.R.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: **
Брой показвания: 50108

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.04 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.