ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Добре дошли + FAQ ( работна тема )
    #606954 - 20.01.2005 02:21 [Re: Nadin]

Въпроси свързани с това как протича самото интервю .

Въпрос : На какво основание могат евентуално да ми откажат виза ?

Отговор :
1. Представяне на фалшиви документи по време на интервюто
2. Сключване на фиктивен брак с цел получаване на виза
3. Нелегален престой в САЩ за повече от 6 месеца - 3-годишна забрана за влизане-
4. Нелегален престой в САЩ за повече от 12 месеца - 10-годишна забрана за влизане.
5. Сериозно заболяване, което би превърнало притежателя на зелена карта в Public Charge.
6. Дисквалификация поради това, че основният кандидат не е включил в електронния формуляр член от семейството.
7. Дисквалификация поради липса на диплома на средно образование - понякога тази липса може да се преодолее чрез трудов стаж по професия, за която се дават повече от 7 точки според Департамента по труда - http://online.onetcenter.org/
8. Извършване на престъпление, което се определя от американците като Crime of moral turpitude. Тук нещата са доста субективни, но ако престъплението е свързано с наркотици или с физическо насилие, отказът е в кърпа вързан.
9. И разбира се, отказ по причини за заплаха на националната сигурност - разни бивши ченгета, търговци на оръжие или хора, които са свързани с подземния свят или с терористични организации.

Относно това как протичат интервютата, моля, прочетете тук
Интервютата - ДВ 2013 , като в темата има линкове към интервютата от предишни години.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Редактирано от Nadin (31.10.2012 16:11)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

#615887 - 26.01.2005 15:17 [Re: Nadin]

Въпроси свързани със заминаването ( и около него ) .

Въпрос : Ако не ми мине котка път, към март ще визирам към USA със Зелена карта, семейно... Знаете ли за такава практика- да се уведомяват разни служби, че ще отсъствам от страната, за незнайно колко време- там Здравни каси, Пенсионни хави, Полиции разни, Адресни служби и Бог знае още кои...

Отговор : Аз ( Nadin ) и съпругът ми сме били отчислени от военните с военните книжки . На адресните служби не съм давала отчет ( не мисля да го правя и за напред ).
Тема за военните книжки .
За отчисляване от здравната каса мисля , че има нови наредби ( как и при какви случаи става ) - някой да провери на място и да пише .
За отговори на останалите въпроси очакваме включване и от други форумци .

Отговор 2 : За пред военните си носи международния паспорт,където е сложена визата и няма да има проблеми.На мъжът ми му взеха военната книжка и му дадоха документ,който служи за трудов стаж и друга бележка,в която пише,че е върнал книжката.
Също трябва да се уведоми НОИ ,че няма да си в страната ,за да не ти търсят здравни вноски.
Отговора даден от pepi .
Тема по въпроса .

Отговор на Jade по повод НОИ

НОИ се измъкна от отговорността за здравноосигурителните сметки и я прехвърли към НАП /Национална Агенция по Приходите/. Подаването на декларация за отказване от здравното осигуряване може да се направи в кой да е клон на НАП. Тук търсете най-близкия до вас! ВНИМАНИЕ - по телефон и/или при лично питане казват, че е необходимо титулярът да се появи и да си попълни/подпише декларацията за отказ на основание повече от 183 дни/год извън БГ. ОБАЧЕ, когато се опитате да го направите на гишето ви искат "доказателства за бъдещето Ви отсъствие от страната"!!! Това за тях означава виза /ЗК/ и/или самолетен билет! Имайте го предвид като тръгнете!

ПС Недоумявайки попитах, що за доказателство е визата и/или самолетния билет, като едното можеш да го върнеш, а другото обикновено ти гарантира вход, но не и срок на престой в дадена страна...смислен отговор не получих! Както и отговор на въпроса ми, защо не са уважили белите коси на майка ми, която лично отиде да пита каква е процедурата, след няколко противоречиви информации, дадени ми по телефона...No comment!
+ още една тема по въпроса

Въпрос : Мога ли да си купя еднопосочен билет за САЩ или трябва да е двупосочен ?
Притеснявам се да нямам проблеми , ако е еднопосочен .

Отговор : Ако имаш намерение да се връщаш в БГ в рамките на една година - би могъл да си купиш двупосочен билет ( излиза изгодно ) , в противен случай никой не те задължава да си купуваш двупосочен билет , нито някой ще ти държи каквато и да било сметка по повод билета .

Въпрос : Минахме интервюто успешно , но след него решихме да пътува първо съпругът ми ( титуляра ) , а аз и детето да го полседваме до няколко месеца , но на интервюто не сме казвали за тези ни намерения . Ще имаме ли проблем ?

Отговор : Не , няма да имате проблем . Титуляра може да пътува сам , а членовете на семейството да го последвт , само трябва да е в рамките на 6 те месеца от датата на издаване на визата .

Въпрос : При цените на билетите , които виждам по интернет и в бюрата има разлика - на какво се дължи тя ?

Отговор : Разликите на цените от интернет и тези в билетните агенциите се дължи на това , че цените в агенциите ви биват казвани с включени летищтни такси , това повишава общата цена .

Въпрос : От къде е добре да си купя самолетните билети и към кои компании да се ориентирам .

Отговор : Моят съвет би бил да се обърнете към агенции за продажба на билети . Почти винаги те имат достъп до информация , до която вие трудно бихте се добрали . Дават цените с включени летищтни такси и биха могли да дадът информация за транзитните визи .
Също така , ако ще правите връзки ( много малко хора летят за САЩ без да правят връзки ( ако са вече в някой европейски град ) изберете полет по възможност без приспиване и с кратък престой в Европа - по този начин пътуването се съкращава , а съответно и стреса по този повод .

Въпрос : Каква е тази форма ( митническа декларация ), която трябва да попълня в самолета , английският ми не е много добър и се притеснявам дали ще се справя .

Отговор : Митническа декларация уеб страница

Любезно предоставена от lazy .
Тема по въпроса .

Въпрос : На кое летище трябва да представя жълтият плик - на първото , на което кацна в САЩ или на крайната дестинация ( второ летище в САЩ ) ?

Отговор : Жълтият плик се представя на първото летище , на което кацнете в САЩ , на първият граничен контрол .

Въпрос : Какъв е необходимият минимален престой за престой в САЩ , в който може да се активира зелената карта ?

Отговор : Престой от дори една седмица ще те оправи . Това в случай , че не държиш лично да си получиш SS# и зелената карта и разбира се има на кой да разчиташ да ги получи , съхрани и съответно ти ги предаде . Можеш да подадеш необходимите документи и да си се върнеш по живо по здарво в БГ . Иначе изчакването на документите понякога отнема около месец .
След това можеш да се върнеш ( от БГ в САЩ ) само с паспорта - печата , който ще ти сложат в него е временна зелена карта важаща 1 (една ) година .

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#624682 - 01.02.2005 03:43 [Re: Nadin]

Информация относно закупуването на билети

Бюра , от които могат да се закупят билети .

***БЮРО ЗА САМОЛЕТНИ БИЛЕТИГр.СОФИЯ*АДРЕС*ТЕЛЕФОН ЗА ВРЪЗКА*
ЦКТОН- НДК*подлеза на НДК*659557 659517
Авиокомпания Балкан*Ул. Алабин №16-20*9883595 9874736
Австрийски авиолинии*Бул. Витоша №41*9812424 980 2323
Аерофлот*Ул. Оборище №23*9434489 9434572
Аерофлот Ул. Шипка №34 9434236 9461108
АлИталия Ул. Граф Игнатиев №40, вх.А 9816702 9816750
Белгийски авиолинии “САБЕНА”*Ул. Ангел Кънчев №1*9804459
Бразилски авиолини “ВАРИГ” Бул. Цар Освободител №27*9443443
Британски авиолинии “БРИТИШ ЕЪРУЕЙС” Ул. Алабин №56*9817000
Гръцки авиолинии “ОЛИМПИК”*Бул.Aл.Стамболийски№46*9801040*9814545
Ел Ал Бул. Ал. Стамболийски №50 9865790, 9872443
Луфтханза Ул. Съборна №9 9804141 , 930 4242
Луфтханза*Бул. Брюксел №1,Аерогара София *793695* 9715090
Полски авиолинии “ЛОТ”*Бул.Ал.Стамболийски №27* 9874562* 9803293
Румънски авиолини “ТАРОМ” Бул. Христо Ботев №38, вх.А 9806673 9802562
Сирийски Арабски авиолинии Бул. Ал. Стамболийски №36 9812499
Турски авиолинии “ТЮРК ХАВА ЙОЛЛАРЪ” Ул. Съборна №11 А 9803957, 9883596
Украински авиолинии*Ул. Трапезица №4 9807880 9808280
Унгарски авиолинии “МАЛЕВ” Бул. Патриарх Евтимии №19 9815091, 9815096
Френски авиолинии “ЕР ФРАНС”*Ул. Съборна №5*9806150* 9817830
Холандски авиолинии “КЛМ” Бул. Васил Левски №82, вх.А *9888615
Холандски авиолинии “КЛМ” Ул. Узунджовска №14, ет.1 9819910 9819912
Чешки авиолинии Ул. Съборна №9 9815408 9885568
Швейцарски авиолинии”СУИС ЕР”Ул. Ангел Кънчев №1*9804459
Югославски авиолинии “ЮАТ” Ул. Дякон Игнатий №1*9812167* 9880419
АЕРОГАРА СОФИЯ Бул. Брюксел №1 9372211

Най- често използваниете летища - за улеснение на пътуващите .

Най- често използваниете летища

Информацията събрана и подредена от Znaiko .

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#1103896 - 04.01.2006 21:32 [Re: Nadin]

Искам да добавя нещо, което мисля, че си заслужава да бъде прегледано от всеки отправил се насам, ако не за друго, то поне за обща култура

Resources for New Immigrants

Какво може да се внесе в САЩ - ето TУK

А ето и информация за митницата в САЩ Customs Information for Nonresidents

И още нещо полезно, препоръчително да се прочете Welcome to The United States . A Guide for New Immigrants

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#1103898 - 04.01.2006 21:33 [Re: Nadin]

Ако някой има допълнения към дадените отговори - нека се свърже с мен на лична - необходимите корекции ще бъдат направени своевременно .
Ако някой иска да помогне - е добре дошъл.

Темата ще бъде допълвана периодично.
Благодаря ви за вниманието !

МОЛЯ, НЕ ПИШЕТЕ В ТАЗИ ТЕМА !

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#2974205 - 31.10.2012 16:21 [Re: Nadin]

Искам да добавя, че в темата е прибавена нова и изключително детайлна информация, свързана с участието в лотарията, документите, които се попълват, линкове към формите, придружени с обяснения и т.н.

Сърдечно благодаря на saharrah за направения труд и на МуХа за участието и оказването на системна помощ.

Оценявам оказаната помощ, момичета!

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#3173631 - 05.06.2014 04:41 [Re: Nadin]

Информацията в темата е обновена.

--------------------

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 35 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 254786

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.1 seconds in which 0.082 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.