ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Mimski

Регистриран: 07.03.2008
Re: В името на децата
    #3178813 - 28.06.2014 03:05 [Re: sineo4ka]

САЩ е по-скоро шарено западно общество

Усмихването на непознати не е задължително и много не го практикуват. В работата също не е задължително да си нонстоп
Харесват се хора с позитивно отношение към работата, а не хора, които все се хилят. Въпреки че аз често попадам в хилещата се категория

По отношение на любезността към непознати, хм, и в БГ съм любезна към непознати и доста са любезни с мен. И в САЩ има страшно нелюбезни хора, не е като да няма.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3178822 - 28.06.2014 03:42 [Re: Mimski]

Цитат:

Харесват се хора с позитивно отношение към работата, а не хора, които все се хилят. Въпреки че аз често попадам в хилещата се категория

Стига да не е нервен смях, няма лошо..

При мен усмихването е коупинг меканизм. Колкото са по-гадни и намръщени, толкова по-усмихната ставам.

--------------------
No one heals himself by wounding another - St Ambrose

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #3178828 - 28.06.2014 06:51 [Re: plain]

Цитат:

Тази статия има да каже нещо по темата, макар и не директно. Мисля, че тези, които са се запътили насам и никога не са се сблъскали директно с други култури (а тук е неизбежно), би трябвало да обърнат внимание на подобни теми.

http://www.businessinsider.com/how-different-cultures-understand-time-2014-5#ixzz35p1kUtjG

В статията се споменава книга от автора, When Cultures Collide, 3rd Edition: Leading Across Cultures. Някой да я е чел и да сподели отзиви?

Това от твоя линк:

In the U.S. you have to make money, otherwise you are nobody.

Наистина ли?

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3178841 - 28.06.2014 14:23 [Re: hasp]

Трябва да е истина. Коскоджамити писател го е казал все пак.

--------------------
C'est vraiment dégueulasse.

marji58
неориентиран

Регистриран: 04.11.2010
    #3178846 - 28.06.2014 15:28 [Re: Fortune]

Напълно съм съгласна с Вас - децата са най-важното нещо в нашия живот и заради тях можем да загърбим миналото, с което сме свикнали и се чувстваме уютно. Мисля, че всеки родител, ако наистина обича детето си, трябва да му даде шанс да избере своя живот. Ако не бях спечелила Зелената карта,моят по-малък син нямаше да може да каже "Избирам да живея в САЩ", и след някоя и друга година щеше да се чувства така, както сега по-големият трепери в очакване на 1-ви юли като последен шанс.Факт е, че пожертвах много от това, което имах преди да замина, но не се чувствам жертва, защото аз взех решението. И не съжалявам, макар да живеем трудно - сигурна съм, че постепенно ще се справяме все по-добре! Единственото, за което ще съжалявам е, ако големият ни син не дойде при нас, защото ще сме разделени!И всеки ден се моля съдбата да е с него!

Scarlett O'Hara
Whiskey in a tea cup

Регистриран: 10.09.2018
От: East Coast
    #3447248 - 01.10.2018 22:55 [Re: marji58]

Не мога да кажа, че съм пренебрегнала живота си в името на детото. Ние дойдохме тук сравнително млади, аз на около 25/26, детенце на 2/3. ( и продължавам да съм на 26 на всеки рожден ден ) Оставих си работата, която много обичах, не че съпортвах много семейството си с нея, и учех.
Спечелихме зелена карта от първото подаване. И винаги съм знаела, че няма да живея в Бг. За съпруга ми беше различно

Странно ми е като кажат, "не ми харесва, но съм тук заради детето/децата." Все едно да кажат "мъжът ми ме бие, но стоя защото имаме деца" ....

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3447304 - 02.10.2018 15:01 [Re: Scarlett O'Hara]

Сега ако кажеш и кога си дошла, веднага ще пресметнем на колко си години.

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3447347 - 02.10.2018 20:22 [Re: sineo4ka]

Учудващо е, че такава хубава тема е стигнала само до 8 страници, а теми за коли и политика надминават 100 Въпросът е релевантен както когато е пусната темата, така и днес.

Цитат:

За постигането на нещо и прилагането му в Европа. Ако имаш предвид, че който успее в Щатите, може да успее и в Европа - съгласна съм. Но иначе не виждам защо ще градя тук живот, ще постигна нещо и после ще искам да започвам да се доказвам отново, само и само да бъда в Европа.

Защо мислиш, че като трябва да се докажеш в нещо (което трае обикновенно 6 месеца до година) е стъпка назад? Ти си започнала в САЩ примерно от ниско ниво (интърн), работила си 10-15-20 години и си се издигнала - предлагат ти работа някъде в Европа където ще ръководиш цял отдел от хора. Отиваш и в началото да - ще трябва да се докажеш като лидер, но това пък ще доведе до израстване в професионално отношение и ново предизвикателство за теб самата.

Цитат:

Определено е добре за децата откъм образование!От всичките ни познати сънародници,мога да дам само положителни примери за реализирали се деца в колежи и универитети!Подкрепям мнението че това са съвсем реално постижими цели.Искам да споделя обаче и другата страна на медала-тези деца не забравяйте че ги лишаваме от нещо съвсем човешко!Дядовци ,баби,роднини,приятели,връстници,с който детсвото и юношеството им никога няма да е същото!Добре е да знаете,че това е всъщност цената,която децата ни плащат тук,но според мен си струва.Подкрепям и мнението,че оправдание,,заради децата" не бива да има.Ако родителите нямат амбицията за по-добър живот и стандарт като цяло....по-добре да си седят в България.Умни деца и там успяват

Пешо набара мекото на темата и е съм съгласен с него за почти всичко!

Scarlett O'Hara
Whiskey in a tea cup

Регистриран: 10.09.2018
От: East Coast
    #3447352 - 02.10.2018 20:48 [Re: sineo4ka]

Цитат:

При мен усмихването е коупинг меканизм. Колкото са по-гадни и намръщени, толкова по-усмихната ставам.

+1

Цитат:

Сега ако кажеш и кога си дошла, веднага ще пресметнем на колко си години.

Както казах, вечe 6та година празнувам 25 (fresh off the boat )

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3447357 - 02.10.2018 21:37 [Re: Scarlett O'Hara]

Цитат:

Все едно да кажат "мъжът ми ме бие, но стоя защото имаме деца" ....

... идея си нямаш колко е популярен този спорт с мазохистичен отенък...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7110

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.