ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
Re: В името на децата
    #3447391 - 03.10.2018 04:32 [Re: burjavela]

Просто Кукера няма деца и му е трудно да започне спор с Рекса, а Заека работеше върху нетуърта си по онова време.

Да отговаря на въпроса ти за Европа - човек си цъка в комфортната зона от страх. Като чета темата виждам една доста по-неуверена в собствената си стойност Синеочка, too eager to please and fit in. Днес въпросът с едно преместване би бил - what's in it for me.

--------------------
No one heals himself by wounding another - St Ambrose

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3447425 - 03.10.2018 17:26 [Re: sineo4ka]

Правилно го каза - "всеки си цъка в комфортната зона от страх". Мисля, че доста хора, които излизат с извинението "в името на децата" всъщност ги е страх да рискуват с каквото и да е и да излязат от въпросния комофрт. В това отношение Америка за добро и лошо ни разглезва, дава много удобни инструменти, с които човек да си навигира живота спокойно и не всеки би тръгнал да прави кардинални промени в ежедневието...

rabbit_is_great
millionaire
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3447430 - 03.10.2018 18:57 [Re: burjavela]

Да де, ама Синеочката вече близо 10 години си кютка в САЩ и няма никакво намерение да ходи извън САЩ докато децата не са поне в колеж.

Гледай хората какво правят, действията им, не какво говорят.

А това което го каза, ами не съм съгласен с него.
Вервай ми, в конфорт зоната ми е да се върна в Европа да имам 25-30дни отпуска и 18-20дни празника. Вместо незнам 20 отпуска и 7-8празника.
Ама от погледа на заека такива хора са егоисти защото гледат на тях да им е добре а не да дадат възможно най-много на децата си.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3447432 - 03.10.2018 19:51 [Re: rabbit_is_great]

Цитат:

Ама от погледа на заека такива хора са егоисти защото гледат на тях да им е добре а не да дадат възможно най-много на децата си.

И на тъщата, науи

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

rabbit_is_great
millionaire
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3447433 - 03.10.2018 20:00 [Re: the_man]

хахаххаа кефиш, разсмя ме тук. , по-скоро на себе си де. нЕма спор.

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3447439 - 03.10.2018 21:56 [Re: rabbit_is_great]

Цитат:

Кое точно им е егоистичното да доведат децата си в САЩ и да им дадат най-доброто (за момента) начало с най-глемите възможности? Верно има и минуси като да речем, че децата най-вероятно никога няма да се върнат не само в България, но и в Европа. Къде е егоистичното, когато го правиш за децата си, а не за теб?

Друго нещо е, че повечето хора, които са си довели децата тук не са били кой зна колко успешни в България. Първо, ако са - нямаше да изберат да дойдат тук. Второ, ако са били - трябва да знаят, че и децата им могат да постигнат същото в БГ.

По-големият контрол на нещата и застраховането от непредвидени ситуации разглезват тукашните граждани и това се вижда на много нива. Придобива се манталитет на уфсъ и слуга на системата, т.е. боготвори се ръката, която те храни със всичките й негативи.

Не случайно в САЩ се отделя огромно внимание на захранването на гражданите (в случая с боклучива храна) и на застраховките - т.е. ти си нахранен и застрахован от рискове. Този лесен достъп до евтина храна и материални блага разгелзват много, особено женската част, която първо по-трудно се оправя сама и второ обича всичко да е под контрол и дай е удобно - от там и да не му харесва системата на мъжа - трае си. Вчичаването и влеляването не прощават. Задника ти също трудно се контролира, а като отидеш на кръвен тест ти изкарват кръвната захар и холестерола извън нормите, ама не се сещат, че освен на храната тези норми се влиаят и от стреса, на който е подложен всекидневно един индивид/овца.

За това и колите станаха някакви подвижни офиси, в които се яде, пие се, пише се (смс-и) и се правят куп други работи, докато шофираш, че вече като видя някой да прави идиотщини на улицата не съм сигурен дали е индийче, китайче, жена или мъж който пише смс или чете нещо на телефона. Преди години бях сигурен за първите две. За това и хората като купуват кола гледат съвсем различни неща, от хората които са купували коли педи 10-20 години.

Човек да го е страх да си купи мотоциклет - до това положение доведоха овцете, коиот си зяпат телефоните, червят се докато са на червено или ядат и пият, докато карат. Аман от зомбита!

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

sineo4ka

#3447450 - 04.10.2018 02:27 [Re: burjavela]

Навсякъде има удобства. Просто зависи къде си на стълбата.

--------------------

sineo4ka

#3447451 - 04.10.2018 02:29 [Re: rabbit_is_great]

Заек, да вземеш да ми кажеш и числата за пауър бола?

--------------------

Редактирано от sineo4ka (04.10.2018 02:30)

sineo4ka

#3447452 - 04.10.2018 02:40 [Re: Кукера©]

Цитат:

Друго нещо е, че повечето хора, които са си довели децата тук не са били кой зна колко успешни в България. Първо, ако са - нямаше да изберат да дойдат тук. Второ, ако са били - трябва да знаят, че и децата им могат да постигнат същото в БГ.

Уау, подцених те. Разката им мамата на детни и бездетни имигранти.

--------------------

Абуто
Extremely Stable Genius

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3447453 - 04.10.2018 03:03 [Re: sineo4ka]

Кукера може да не е съвсем бездетен. Я си представи, че е дарил в момент на еуфория една две кофи качествен ДиЕнЕй материал и сега замисляйки се вече от висотата на възрастта си в него заговаря бащинския инстинкт. А? И като гледа всичките тези водачи на МПС-та, които са праяко отражение на възпитанието в семейството осъзнава колко много има и колко много може да даде. Колко често се случва например в едно семейство да има я някой вуйчо, я някой чичо, който е много куул и децата биха искали баща им да е като него, а не такъв сдухан сухар. Кукера може да е точно този човек - оставящ трайна следа в съзнанието и развитието на тези невинни тинейджъри, които ние сме изтървали отвсякъде.
Слушай човека. Той говори от опит. Но малко сме тези които виждаме ползата от това.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
3 регистрирани и 22 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7086

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.