ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Филология

Страници: 1
vibe
неориентиран

Регистриран: 16.07.2014
Въпрос от объркан кандидат-студент
    #3182315 - 16.07.2014 13:14

Здравейте. Не съм сигурен дали това е подходящото място за тази тема, но...

Така, значи аз съм, живот и здраве, бъдещ кандидат-студент в ПУ. Като първи две желания записах Маркетинг и Финанси а като трето - Приложна Лингвистика (Английски + още един чужд). Но малко се поизложих на изпита. Не ме скъсаха, но с 3.20 за никъде не съм и съм на 90% сигурен, че си изгърмях шансът за първите две. Езиците винаги са ми били стихия и поради тази причина писах въпросната лингвистика - просто за спасително въже. Въобще не съм имал намерения да я изучавам, но я писах, в случай, че не ме приемант на първите две. Е, този случай взе че се случи.

Не вярвах, че толкова мога да се издъня, но както казват англичаните - няма смисъл да плачеш за вече разлято мляко. Сега ми остава да гледам напред. В лингвистиката влизам на 100%. Имам пълен отличен на ДЗИ по АЕ, а минималният бал за влизане е направо смешен. Въпросът ми, обаче, е следния.

Има ли смисъл от лингвистиката? Доста хора са ми казвали, че в нея хляб няма. Реших да се допитам до хора с малко повече знания и битие в цялата история. Раздвоен съм между това да я запиша и да пропусна годината, пробвайки се следващата с нещо по-доходоносно.

Та какво да правя? Има ли смисъл да се записвам, или да се пробвам догодина?

Редактирано от vibe (16.07.2014 13:15)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
Re: Въпрос от объркан кандидат-студент
    #3182343 - 16.07.2014 15:07 [Re: vibe]

Имам трима приятели, завършили Приложна лингвистика. Двама от тях са на ръководни длъжности в частни фирми. Аз самата не съм с такава специалност, но я намирам за интересна и полезна. Ако я запишеш и прецениш, че не ти е достатъчна, можеш да продължиш с магистратура Финанси примерно - ще ти е с един семестър повече като бакалавър с неикономическа специалност. Ти трябва да си прецениш.

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3182352 - 16.07.2014 15:26 [Re: vibe]

Наи-важното, според мен е, какво искаш да работиш поcле, какви възможности ти дава това завършено образование и къде искаш да работиш ?

Та, мисли и разучаваи по въпроса ...и после решаваи.

И още един въпрос има ли възможност примерно АКО запишеш тази спецялност, после да се прехвърлиш в друга по-желана от теб ?

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

vibe
неориентиран

Регистриран: 16.07.2014
    #3182373 - 16.07.2014 16:43 [Re: Хуанита]

Цитат:

Ако я запишеш и прецениш, че не ти е достатъчна, можеш да продължиш с магистратура Финанси примерно - ще ти е с един семестър повече като бакалавър с неикономическа специалност. Ти трябва да си прецениш.

Това ми звучи като оптималния вариант, но изобщо имам ли тази възможност? Ще си призная, въобще не съм информиран с как стават тез магистратури, но мислех, че задължително ми трябва бакалавър в нещо сходно. Много се надявам да греша.

Цитат:

И още един въпрос има ли възможност примерно АКО запишеш тази спецялност, после да се прехвърлиш в друга по-желана от теб ?

Имам варианта като опция, но някак си не ми се нрави. Мисля, че годината не ми се зачита, което значи че просто давам пари на вятъра.

Редактирано от vibe (16.07.2014 17:29)

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #3193983 - 22.08.2014 13:27 [Re: vibe]

Лелеее! Така, както си насложил цитатите, яко ме стресна, че аз съм написала някъде в поста си "спецялност".

И да, има такава възможност. Можеш да се разровиш из интернет - всички университети имат на сайтовете си информация за магистърските си програми. Ето на Стопанския факултет на Софийския университет - първата опция е за неикономисти. При тях е 5 семестъра.

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #3194466 - 25.08.2014 18:36 [Re: Хуанита]

Цитат:

Лелеее! Така, както си насложил цитатите, яко ме стресна, че аз съм написала някъде в поста си "спецялност".

Нали? Човек очаква, че поне във форум "Филология" няма да се среща с подобно ...

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1619

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.041 seconds in which 0.028 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.