ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Канада

Страници: 1
Pachooo

Регистриран: 30.01.2012
Курсове ВиК
    #3194373 - 25.08.2014 09:57

Здравейте,
казвам се Пламен Цветанов и се обръщам към всички хора,които малко или много могат да дадат съвет.Проблемът е следният.
На 21 години съм,имам възможност да получа сертификат по "Вътрешни ВиК мрежи" със задна дата,да речем около 1 година(над 1000 часа). Въпросът ми е дали този сертификат ще ми помогне при кандидатстване? Искам също да кажа,че имам опит "Вътрешни ВиК мрежи" над 1(една година),който НЕ мога да докажа,защото в трудовият ми договор пише"Работник строителство". Идеята ми е следната-Есента кандидатствам за "Зелена карта" и за да не губя време,ще запиша интензивни курсове по Френски( с английският се справям ) И евентуално ако не спечеля картата да опитам в Канада. Имам също и 3 години работа,като "Дърворезач",това е работата с която се издържах в гимназията след 10 клас. Но работех без договор,така че няма никакво значение.
Благодаря на всички за разбирането

Редактирано от Pachooo (25.08.2014 10:41)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
Re: Курсове ВиК
    #3194399 - 25.08.2014 13:15 [Re: Pachooo]

A, защо преди да предприемете всички тези стъпки, не прочетете това - http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/immigrate-settle/permanent-workers/index.html и видите, дали изобщо се класирате и дали това се търси. Все пак, канадците си смениха имиграционната програма.
И не забравайте, само интензивен курс по френски няма да стане, ще трябва да се явите на изпит след това, с който да докажете, че знаете езика на определено ниво.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Pachooo

Регистриран: 30.01.2012
Re: Курсове ВиК
    #3194417 - 25.08.2014 14:40 [Re: MyXa]

Правих тестовете и аз и приятелката ми,като индивидуален кандидат не покривам минимума от точки,има няколко неща върху,които трябва да наблегна. Но правихме теста и с приятелката ми,там вече покриваме точките. Тя има завършен магистър в Софийският университет,специалност "Бизнес администрация и човешки ресурси".
Благодаря

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Lothian 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1397

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.014 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.