ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Реклама, ПР, Маркетинг

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
M37_Unseen
новак
*

Регистриран: 05.08.2013
Re: Работи ли "вирусният маркетинг"?
    #3083083 - 21.08.2013 11:53 [Re: Кийра]

Работи, но например имейлите трябва да се пращат към целева група, защото, ако пращаш въдици на млади майки, то това си е чист спам.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
bistra1984
неориентиран

Регистриран: 05.03.2014
    #3147188 - 22.03.2014 23:22 [Re: M37_Unseen]

А това винаги ми е било странно, какво значи имейли на целава група. Примерно пращаш на някакви хора меили, които вече са си купили твоя продукт пред 1 година, какъв е смисъла пак да си купуват от тебе.

Например купуваш си климатик, който е с гаранция 10 години, защо да пращаш на клиента имейл с реклама на климатици, като той едва ли ще си купи пак.

Кокиче
неориентиран

Регистриран: 28.08.2014
    #3196936 - 02.09.2014 15:34 [Re: Кийра]

Вирусният маркетинг няма "целева група", защото това е методът, който най-много зависи от потребителите. Те са тези, които популяризират промоцията, а не adwords, Банери и т.н. За вирусният маркетинг трябва да се измисли гениална идея, такава, която ще се харесва от почти всички. Вирусният маркетинг НЕ е реклама. Не трябва да натрапвате марката си при вирусния маркетинг. Трябва да предложите нещо, което ще накара хората да го споделят, като това нещо не трябва да е свързано с продажба. Просто трябва да е нещо забавно, като някъде ненатрапчиво просто стои вашият бранд - все едно колкото да подчертае, че вие сте го изработили.

Иначе вирусният маркетинг е нещо много хубаво и определено работи. Работи, но с хубава идея не става. Трябва гениална идея. Замисълът на този вид маркетинг е популяризиране на марката (най-вече) и не цели директна продажба. Ако тръгнете да гласите вирусен маркетинг с цел продажба, тогава никога няма да постигнете вирусен ефект.

--------------------
мога повече

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9129

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.