ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1
hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
Разказ по картинка
    #3198312 - 05.09.2014 19:57 Прикрепен файл (46 тегления)

Фотото е от 28-ми юли тази (2104) година. Сутринта взех автобус и след два часа пресичане на планинини спряхме в малко градче от дестина хиляди което има втора автогара в другата част на града на 7-8 километра през полето. Оттам с друг автобус следободяда отново през планините за почти пет часа стигнах границата. След като я пресякох нямаше повече транспорт за деня и се наложи да търся подслон. Тази група на снимката ги видях на главната улица и попитах за евтино място за пренощуване. Те ми казаха къде са и се съгласиха да ги следвам. Свиха по една странична уличка, после по друга и направих тази снимка когато влизахме в двора на хотелчето основно с цел като изляза по- късно да си взема храна и се изгубя, да мога да намеря мястото като покажа снимката (допускайки че най-вероятно на ключодържателя ще има само номера на стаята)

Този със шапката е американец, нещо рядко за такъв тип туристи особено из този район на света. Жената е англичанка, също и нисичкият с черния потник вдясно. Този с найлоновата торбичка не си го спомням, даже не съм сигурен дали го видях по-късно. Влязохме в дворчето и ми дадоха ключ без да ми дадат да попълня форма, нито да си вписша данните в терадка - формалностите щели да се свършат на другия ден като напускам - на другия ден имах проблем като се събудих понеже имаше само един дето не го знаех дали е от персонала и не знаеше бъкел английйски, в резултат трябваше да чакам около половин час да се появи човека дето ми даде ключа и знаеше английски. Човека силно накуцваше но поне крака му не беше силно отекъл... и аз много добре знаех какво му се беше случило.
Но да се върна на снимката. Петнадесет минути след като я направих, вече имах ключ, бях си хвърлил раницата в стаята и вече бях на глажната улица да си взема храна, вода и бира. До рецепцията, която е под един навес, имасхе доста схумна компания, но всеки имаше голяма бутилка бира купена от главната улица, няма откъде другаде, а хладилника на хотелския администрато беше празен. Върнах се, присъединих се, спомням си че нисичкия англичанин зарита топка с още няколко човека, тия около мене си говореха за футбол и кой е най великия, аз гадничко измести темата като казах че за мен най-великият е Адриан Питерсън, естествено само американеца го знаеше, но поне се заговорихме за американски футбол а там съм доста по-осведомен и ми е по-интересно.
После се прибрах, взех си душ, прах, писах си впечатленията от предишния ден, гледах канал с новини на английски и някъде към 10 вечерта реших да изляза без ясна идея какво да правя. Минах покрай ниската пристройка дето е на по-близък план и вътре имасхе поне десет човека доста шумни и може би здраво подпийнали. Поколебах се дали да вляза, като минавах набързо не успях да забележа дали има познати фиьиономии, но дори да имаше това са хора дето дори не съм им запомнил имената. Спрях като излязох на пътя, там откъдето е направена снимката и запалих цигара. Да ида на главната и да вида мъртвило и евентуално да намеря бар да седна до барплота да изпия бира беше вариант, но нещо нямах желание. Или да се прибера в стаята и да се опитам да заспя - нещо не ми се спеше. Стоях си в тъмницата и си допушвах цигарата вече решил после да се прибера и американеца изле зе "да пусне една вода" извърнал се към храстите зад табелата на преден план. Видя ме и ме пита защо не вляза да се присъединя към компанията. На моя отговор че не ми е удобно реагира с изненада и забележка че би трабвало да знам "как става". Разбира се че знам, това хотелче, или "гестхаус" си беше всъщност хостел и няма нужда да знам компанията ако искам да се присъединя, знаех също че сбирката сигурно ще продължи докато всички са мъртво пияни. Малко ми беше странно да разговарям с някого докато пикае, изчаках го и влязохме в пристройката. Мощен рев от непознати и полупознати ме приветства, веднага ми се направи място, даде ми се бира, после втора, трета, четвърта. Периодично се сипваше алкохол в малки чаши даваше една от тях церемониално на някой и почваше да се скандира името на държавата откъдето е. Много държави и много наздравици за всяка. За България беше поне 4-5 пъти... Към полунощ бирата свърши и администратора и англичанина отидоха да купят ( има "севън-илевън" на главната а те са денонощни). След пет минути настана суматоха отвън и излязох да вида заедно с всички останали. Паднали с мотопеда и бира нямаше, после други отидоха да купят - пак с мотопед, но се върнаха без инцидент. Но това след един час защото първо трябваше да се погрижим за администратора и най-вече за англичанина, който бидейки с къси гащи и гол до кръста изглежда допре се е изпързалял по асфалта като е паднал. Кокалите здрави и всички рани повърхностни, но по-окървавен човек не съм виждал. Дадох си всичките лепенки на англичанката и американеца дето за по-добра организация обработваха раните, иначе имаше доста желаещи да слагат лепенки. , други също доставиха лепенки и бинт. Малкото паетчета с алкохолни марлички бързо свършиха и продължихме да го промиваме човека с ром и забърсваме раните с тоалетна хартия, Дадохме му бутилка с концентрат да си пойва докато обработваме раните. На снимката се вижда една още по-малка пристроика на по-преден план (преди тази с прозореца) и това всъщност е навес с дълга маса и пейки и с отворена страна към алеята дето води към двора - там го "обработвахме човека", също и другия пострадал ( но администратора беше доста по-лек случай). Цялата дясна страна на англичаниана от челото до стъпалото беше с ожулвания, някои дълбоки. Поне 40-50 лекопласта и 20-30 парчета бинт залепени с тиксо за по-големите рани имаше човека. Изпратихме го да спи и продължихме да пиеме. Около два след полунощ се прибрах. На другия ден куцукащия администрато ми каза че половин час по-рано англичанина все пак е продължил с групата си предварително платеното пътуване от два дни с лодка, но изглеждал и се чувствал ужасно.
Край.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Re: Разказ по картинка
    #3198389 - 05.09.2014 22:10 [Re: hasp]

Цитат:

Край.

Недей така де. Отвори някоя бира , вкарай още 4-5 снимки , спомни си някоя тайландка и като ги преразкажеш ще е друго нещо

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #3198401 - 05.09.2014 22:35 [Re: canon] Прикрепен файл (33 тегления)

За теб Каноне още една, направена два дена по-рано, на 26-ти юли, около час преди да се мръкне.

Да съм вървял може би около три часа по черен път откакто напуснах равнината. В началото беше стръмно, после около малка котловина по-равно но трябваше да джапам дълбоки локви. после пак нагоре и нивичките с ориз поизчезнаха. Отвреме-навреме минаваха мотоциклетисти, понякога по двама на мотор или няколко мотора едновременно и все мъже 20-30 годишни с цивилни дрехи но с военни куртки, не много багаж, дълги ножове на кръста и поне няколко от срещнатите имаха нещо като местно занаятчийско производство пушки с много дълга цев, малък калибър и дръжка като за пистолет. Честно, поуплаших се - бях сам. Видях две жени с местни носии засилени срещу мен по нанадолнището и успях със знаци да обясня че търся подслон. Те ми дадоха да разбера че е късно да продължа и да ги следвам. След около пет мунути подтичване след тях обратно те ми посочиха да прескоча два клона покрай пътя препречващи малък процеп в храсталака. Видях оризова нива (от тези планинските, дето дават само една реколта и много по-малко добив от декар) и бързо скочих обратно на пътя в недоумение. Подвикнах на жените и те ми обясниха със знаци да ида пак на нивата и да свия надясно. Видях този навес най-вероятно на някой да си почине по икиндия или да пренощува през усиления сезон на къра. Нямаше кого да питам, и всъщност се настаних неканен в на някой "къщурката". Пътя да е на около 50 метра, но добре че навеса не се вижда оттам понеже чух няколко мотора да минават за около час след мръкнало. Имах тънко одеялце да се завия и успях да заспя стараейки се да не мисля за полазване от влечуги и насекоми.
На другия ден продължих но след около 3-4 часа по-навътре в планината ме достраша от хората които срещнах, особрено след като няколко със знаци ме попитаха дали съм сам и в коя посока ходя (винаги спираха когато ме виждаха да почивам седнал на раницата покрай пътя, а почивките бяха начесто поради стръмното и тежката раница). Реших да се върна и въпреки че от любопитство гледах за нивичката с навеса, не можах да я намеря - толкова добре е прикрита нищо че е покрай пътя. Иначе като гледам снимката същия път дето после минава досами навеса се вижда на заден план в далечината, което значи че добре че не съм си светил с фенерче кагато бях там понеже бях доста уплашен.
След около пет часа доста по бързо вървене по нанадолнището стигнах до равнината.
Край (този път наистина Каноне, но имаш поканата (както и всички четящи тук!!!) да направиш твой разказ по картинка)

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #3199101 - 08.09.2014 15:42 [Re: hasp]

Хаспе!
Супер си да разказваш пътешествията си!

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

COWBOY
the last

Регистриран: 21.12.2014
    #3269288 - 19.04.2015 06:41 [Re: hasp]

Браво, мен!

kristiya
почетен член

Регистриран: 28.01.2014
    #3321731 - 20.11.2015 12:13 [Re: hasp]

Ееее...страшно интересно ми беше, жалко, че сложи край!

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1847

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.