ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1
Юнона
разсеяна

Регистриран: 29.03.2006
Убиха кучето ми в хотел "Доги делукс" край Пловдив
    #3198623 - 06.09.2014 18:04

Здравейте, в отчаянието и безсилието си не зная какво друго да направя освен да пусна тази тема в няколко форума, да поискам съвет и да се опитам да предпазя другите от своите грешки...

Ще се опитам да бъда кратка:
Пет години бяхме щастливи собственици на прекрасен йоркширски териер. Това лято за първи път ни се наложи да потърсим хотел за кучета. Избирахме дълго и внимателно и поверихме Инди на хотел "Доги делукс" близо до Пловдив, за който прочетохме само положителни отзиви. Когато отидохме да го видим, бяхме очаровани от отношението на собственичката и от обстановката там - хубаво зелено дворче, големите кучовци са отделно от малките (докъм 10 кг), няма клетки и т.н.
Оставихме кучо на 23 август и спокойно отидохме на море. Съгласно практиката си, собственичката пускаше във ФБ снимки и клипчета на гостуващите в хотела кучета, между които и нашето. Изглеждаше добре, играеше си, бяхме спокойни и доволни. На 25-ти сутринта ни се обадиха, че е "починал"...
Веднага се изстреляхме от Ахтопол, пристигнахме в хотела за кучета. Обяснението беше, че сутринта бил добре, играел си, но по едно време паднал край пътечката и не дишал. Правили му изкуствено дишане, закарали го и на ветеринар, но той само констатирал смъртта. Можело да е инфаркт, инсулт и т.н. Ние казахме, че със сигурност държим да знаем точната причина за смъртта, защото кученцето ни беше в перфектно здраве. Вечерта, когато разглеждах телцето, видях малка рана от ухапване близо до устата... По съвет на нашите ветеринари на следващия ден отидохме за аутопсия в Клиниката за дребни животни към Тракийския университет в Ст. Загора. Резултатите бяха категорични - животното е убито от друго животно. Има ухапна рана, но смъртта е настъпила в резултат на асфиксия. Серия вътрешни кръвоизливи показват, че любимото ни кученце е умряло в големи мъки.
Връчихме на собственичката на хотела копие от протокола за аутопсията. Тя беше много тъжна, сподели, че работи от 5 години, досега и ухапано куче не е имала... Не можела да разбере как се е случило това.... Обеща да ни съдейства с каквото може ?!?!
Всеки, който е виждал йорки, знае колко са нежни и крехки, спокойно могат да бъдат убити от друго куче с тегло 8 кг например.
Боли ме страшно много.... Обвинявам се непрестанно, че го оставихме там.
Мисля, че вината на собствениците е голяма - оказа се, младата жена съвсем сама се грижи за всички кучета (капацитетът на хотела е 12-13 кучета), а освен това гледа и детето си. От време на време и помагал мъжът и, каквото и да значи това "от време на време". Със сигурност, когато кучетата са пуснати, трябва да има постоянен надзор...
Със собственичката на хотела си писахме по ФБ, тя обеща да пусне някакъв пост, посветен на Инди... За мое огромно изумление видях само снимка на душичката ми с ангелски крилца и някакъв текст, гласящ колко е тъжно да загубиш приятел и как винаги ще помним доброто мило кученце. Нито дума за вина, извинение и каквото и да е от този род. Заболя ме ужасно.
Понастоящем всички снимки от пребиваването на Инди в хотела са свалени от профила, но аз навреме направих достатъчно принтскрийнове.
Който се интересува, може да види линк към ФБ профила на хотела, написах отзив, който не могат да изтрият. Отзивите са долу вляво.
https://www.facebook.com/DoggyDeluxe?ref=ts&fref=ts

Моля, посъветвайте ме какво да правя? Как бихте постъпили вие? Какво да направим, за да няма повече ненавреме минали по моста на дъгата кученца? Как да съдействаме да се засили контрола над хотелите за кучета?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Юнона
разсеяна

Регистриран: 29.03.2006
Re: Убиха кучето ми в хотел "Доги делукс" край Пловдив
    #3200624 - 13.09.2014 17:36 [Re: Юнона]

За съжаление собствениците на "Доги делукс" все така не желаят да вземат отношение по случая. Правят го единствено чрез фалшиви ФБ профили на сайта на хотела си. Всички отрицателни отзиви се докладват до ФБ като съдържащи обиди и съответно от ФБ ги изтриват служебно. Както и да е...
Важното е повече хора да разберат за случая и да бъдат по-внимателни на когото поверяват домашните си любимци.

bourgas2015
неориентиран
*

Регистриран: 20.01.2015
От: Bulgaria
    #3246973 - 22.01.2015 13:07 [Re: Юнона]

Ужасно...

IvanovR
новак

Регистриран: 26.01.2016
    #3334666 - 26.01.2016 13:23 [Re: Юнона]

За нещастие живеем в държава в която хората не струват нищо, а какво остава за животните!

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3352407 - 03.05.2016 07:02 [Re: Юнона]

Съжалявам много за случилото се.

Погледнах по друг повод във форума и се зачетох вьв вашият пост.
Първата ми мисъл беше, защо не се обърнете към адвокат и да заведете дело срещу хотела / собственичката му.
Докато не се търси отговорност и да се знае, че има наказуемост при доказана вина, нещата няма да се оправят.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (03.05.2016 08:00)

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3352422 - 03.05.2016 11:29 [Re: venturer]

Сега виждам, че последното ви мнение е от преди година и половина. Дано не сте се отказали и виновниците са си получили заслуженото.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (03.05.2016 11:35)

kristiqna11231
неориентиран

Регистриран: 06.07.2016
    #3359784 - 06.07.2016 11:20 [Re: Юнона]

Има ли някакво развитие...? Много съжалявам за случилото се......

--------------------
------

Yunona S
неориентиран

Регистриран: 06.09.2016
    #3366441 - 06.09.2016 08:35 [Re: kristiqna11231]

Благодаря Ви за съчувствието, наистина означава много за мен, че две години след случая хората продължават да се интересуват и да изказват съпричастност! Регистрирах се отново специално за да Ви отговоря (забравих си паролата, а междувременно закрих имейл адреса, с който се бях регистрирала тук).
В продължение на повече от година търсихме справедливост. След като две жалби до Областната дирекция на БАБХ Пловдив не дадоха резултат и така и не се направи проверка в "хотела", се обърнахме към БАБХ София. От там изпратиха служители, които също не бяха допуснати в частния имот. Последва жалба до Омбудсмана (тогава беше Константин Пенчев). Имахме среща с негов представител, дошъл да проучи случая. И той беше изумен как е възможно някой да обяви, че извършва определена дейност, да се рекламира в Интернет, да има ФБ страница и многобройни обяви в специализирани сайтове, а при проверка да твърди, че това е домът му, няма хотел и не знае кой пуска обяви с неговия телефон и снимки... При проверка от представителите на омбудсмана семейство Милчеви вече са дали достъп до дома си, там имало 5-6 кучета, за които те обяснили, че са на техни приятели, които в момента са на почивка. Показали паспортите на кучетата и толкова. Твърдят, че никога не са взимали пари за такава дейност. При разговора с представителя на омбудсмана му дадох имена и контакти на други клиенти на хотела, които бяха готови да свидетелстват в наша полза. Тези хора не бяха потърсени изобщо.
Какво направихме с другите институции? Сигнализирахме НАП за извършване на дейност, при която се взимат пари, но не се издават документи. Проверка не бе направена. Сигнализирхме Районна прокуратура - нямало основание на проверка, защото не е налице криминално деяние (такова би имало, ако животното е умъртвено нарочно или с проявена жестокост, а при нас е нещастен случай). Сигнализирахме и Областната дирекция на полицията - също не направиха проверка, защото става дума за нещастен случай с животно. Полутайно ни казаха, че Милко Милчев е бивш полицай, който в момента се занимава с не особено ясен бизнес и на никого не му се влиза в неприятности, като се занимава с него. Тук трябва да кажа и че господинът наистина изглежда притеснително (ако го бях видяла по-рано, не бих си оставила кученцето там, но....). Дори една от инспекторките от БАБХ София (доктор Людмила Кенова), натоварена с проверка на случая ми го формулира така - този човек има много плашещ вид, колегите се притесняват да го проверяват. Това, разбира се, страшно ме възмути - обясних пред директора на Областната дирекция, че работя във фирма, която има регистриран от БАБХ склад. Следващият път, като дойдат на проверка, ще се държим плашещо и те би следвало да си тръгнат веднага. Повдигнаха рамене... Въпросната доктор Кенова даже се изненадваше, че ние сме продължавали "да ровим" из случая, след като при предишен разговор със съпруга ми тя обяснила как нищо не може да се направи и как много ни съчувствала, тъй като тя имала померанче и не можела да си представи да го изгуби по такъв начин. И толкова. Изобщо незаинтересоваността на държавните институции е потресаваща.
Как стои въпросът със съда? Можехме да ги съдим за причинени материални щети. Само това е възможно, тъй като по закон животните са вещи. Тяхната загуба не може да причинява емоционални и духовни щети, а само материални. Затова единствената ни претенция би могла да бъде за пазарната стойност на петгодишен йоркширски териер. Затова се отказахме. Не искахме пари, а гласност. Мисля, че се вдигна много шум тогава. Навсякъде в интернет пространството има инфо за нашия случай. "Хотелът" все още работи, но от ФБ сайта се вижда, че клиентите са много по-малко, отколкото бяха преди години. Много техни постоянни клиенти бяха изумени от случая и от факта, че това всъщност е един нелегален бизнес.
И досега много малко хотели за кучета са регистрирани (основно това са стационарите към ветеринарните клиники). Останалите (наричани хотели, пансиони, къщи за престой) са напълно незаконни и най-лошото е, че на държавните институции изобщо не им пука за тях.

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #3376553 - 16.11.2016 15:47 [Re: Yunona S]

Юнона, много съжалявам и за случилото ви се, и за всичко, което този случай вади на бял свят.
Бих искала да ти кажа нещо утешително, но не знам какво би могло да бъде то.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2915

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.