ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1
wiseacre

Регистриран: 15.07.2006
Сокоизтисквачки , блендери ... и рецепти за тях
    #3204908 - 29.09.2014 20:37

Ние не сме много по готвенето, но пиеме сокчета като луди. Досега всичко беше малко на юруш и сок се правеше как падне и в каквото падне, но напоследък ми светна , че трябва да има и друг живот и някой може и да даде едно рамо. Да започна с това, че ми е абсолютна мъгла кога се използва блендер и кога сокоистисквачка. Даже въобше не ми е ясно каква е идеята на блендера. Гледах една демонстрация, сложиха де каквото намериха в блендера и след няколко минути джиткане излезе супа (гореща). Е каква е логиката да нарежеш 1 кило спанак или ябълки с такава скорост , че да почне да пуска пара - де каквото е имало ензим или витамин ше е заминало. Та някой ако може да ме светне - за какво са блендерите ?

Другото нещо което не мога да схвана е как може да има толкова много рецепти за сокове с кале, глухарчета и всякакви други зелении и нито една да не става за пиене. Кале-то било супер, ма кой може да накара едно дете да го пийне 2 пъти ? След първия опит им става условен рефлекс, и се крият под леглата още като чуят, че пускам сокоизтисквачката. Та някой ако може да шерне рецептичка за кале с нещо друго дето става за употреба. Всякакви други рецети са добре дошли, че напоследък само ябълки, моркови и цвекло правим. Само това остана като харесвана комбинация.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
cranberrie
пристрастен

Регистриран: 12.03.2008
Re: Сокоизтисквачки , блендери ... и рецепти за тях
    #3204920 - 29.09.2014 21:07 [Re: wiseacre]

Ти се чудиш за какво е блендера, аз пък се чудя за какво е сокоизтисквачката.
Плодове и зеленчуци ядем много и всякакви (ама калето не го ядем), но не ги пием като сок. Просто не обичаме сокове.
А в блендера слагаме всичко. Обикновено закуската ми е кисело мляко, боровинки, мед и hemp seeds (не го знам на български) минато през блендера. Не е сок, гъсто е и плодовете са пасирани, а не изцедени. Комбинации всякакви и най-различни, за всякакви вкусове. Гугълвай smoothie. Даже има и с кале, като ти е мерак.
За крем супи за малки деца е идеално, защото слагаш всякакви зеленчуци и като ги минеш през блендера те не ги виждат и ядат и питат за още.

wiseacre

Регистриран: 15.07.2006
    #3204949 - 29.09.2014 22:11 [Re: cranberrie]

А, със сокоизтисквачката, ако се ползва едрата цедка също може да направи smoothie. Блендера е на много висока скорост, като центрофугите, и прави всичко мазало, затова не го харесвам. За малки деца е добре за пюре, но ако имат зъби мисля че е по-добре да сдъвчат храната. Сокоизтисквачката ми харесва зашото мачка всичко на ниска скорост и пиеш само витамините. Мога да излъжа децата да изядат по една ябълка, а като е на сок пият еквивалента на 2-3 + моркови , цвекло, целина дето никога няма да ги хапнат иначе. Дори и да са смляни пак не става , зашото целулозата им идва множко и после не ядат нищо друго.
Но блендера верно ше свърши добра работа за проиготвяне на закуска. Особено зимата с малко замразени плодове и мляко . Бях забравил за това.

cranberrie
пристрастен

Регистриран: 12.03.2008
    #3205000 - 29.09.2014 22:55 [Re: wiseacre]

А пък каква Маргарита става в блендера..... И не само

Лoра

Регистриран: 05.11.2004
От: веяна :)
    #3249469 - 01.02.2015 05:57 [Re: wiseacre]

зеленчуците не вдигат пара от голямата скорост на блендера, а супата излиза гореща, защото слагат гореща вода и варени зеленчуци или току-що сготвената супа, която става на крем.
освен това в блендера се правят шейкове, обожавам бананов.. цял банан, сладолед, прясно мляко, а може да се смени с кисело и пак е супер.. сок от банан иначе малко трудно

и нали знаете, че маргаритата се сервира без лед и сламка /по принцип/

--------------------
“A photograph is a secret about a secret. The more it tells you, the less you know.”
― Diane Arbus

Ivenceto
Новак

Регистриран: 19.02.2016
От: София
    #3343971 - 16.03.2016 10:01 [Re: Лoра]

банан и течен шоколад става трепач, или ябълка с портокал, банан с ябълка.....

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5832

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.252 seconds in which 0.238 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.