ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1
morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
Плащане на виза с кредитна карта
    #3208375 - 09.10.2014 09:16

Здравейте,
Исках да попитам по какъв начин плащате при кандидатстване за виза? Сумите никак не са малки, в моят случай около 6000 лв., а банката ми няма да ми отпусне такъв лимит на кредитната ми картата, която имам, тъйкато за да стане това трябва да имам доходи от порядъка на 12000 на месец.

Чудих се дали някоя банка отпуска лесно такива лимити и без да имаш високи доходи или ползвате други методи?

Попаднах на ендократна кредитна карта предлагана от EasyPay. Дали някой е плащал с такава да сподели дали става да се плати в сайта на имиграционните?
http://www.easypay.bg/?p=service_ccard

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Kalyana
неориентиран

Регистриран: 11.04.2013
Re: Плащане на виза с кредитна карта
    #3208378 - 09.10.2014 09:38 [Re: morphy]

Здравей,
нямам опит с услугата на easypay, но провери в твоята банка дали можеш да си внесеш нужната сума по кредитната карта. Например твоя лимит е 3000 лв., ти до внасяш още 3000 лв., за да стане 6000. Някои банки взимат такса за това. Освен това трябва да подадеш заявление за увеличаване на дневния лимит сума на транзакция. По принцип всички банки имат дневен лимит от 5000 лв., но с подаване на заявление го увеличават до сума, която ти посочиш. В ПИБ тази "услуга" струва 20 лв.

Genchowe
новак

Регистриран: 02.11.2012
От: Melbourne
    #3208594 - 10.10.2014 11:08 [Re: morphy]

Здравей,

Опитай с дебитна карта( на ЦКБ. Изпробвано е и става без проблем. Ще те излъжа как точно се казваше картата, но със сигурност е дебитна (казаха ми,че е със статут на кредитна) другаде пък ми казаха,че няма такова нещо. Както и да е , факт е, че така платих и към посолството и към Университет в Австралия (където също искаха кредитна карта).

ravekittyМодератор
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #3208611 - 10.10.2014 12:05 [Re: Genchowe]

Най-обикновена Мастър Кард (дебитна) или Виза дебитна върши работа. Те могат да се ползват и като кредитни, но с тази разлика, че трябва да внесеш сумата по сметката, която искаш да изтеглят от там. Поне аз така бях направила и работи.

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

morphy
почетен член

#3208612 - 10.10.2014 12:12 [Re: ravekitty]

Благодаря много за информациата на всички. В такъв случай като дойде време за плащане ще пробвам първо с дебитната си карта. Преждевремено ще разуча дали могат да ми вдитнат лимита на мойта кредитна карта. А ако нищо от това не проработи ще тичам към ЦКБ

Благодаря ви отново.

dzverum
Аматьор

Регистриран: 20.10.2013
    #3209049 - 12.10.2014 06:11 [Re: morphy]

Така, тъй като се борих с това съвсем наскоро ще разясня някои положения. С българска дебитна Виза Електрон няма да стане! Банковите система тук, както в Канада не приемат този формат. Приемат Виза Дебит, което ние в БГ нямаме... Когато е написано кредитна карта, смятайте и се опитайте да платите с такава, не си мислете, че щом може да я закачим в paypal или да платим нещо в Европа тя ще проработи и на дргуо място. Сърбана е тази попара доста и някой хора изгоряха за Канада по този начин. С кредитна карта Виза от Райфаизен няма проблем да си довнесеш необходимите 5-10-15000 и да настройш колко могат да вземат на едно теглене, колко на седмица и т.н. не помня да струваше нещо и работи както трябва.
Успех!

morphy
почетен член

#3209082 - 12.10.2014 12:43 [Re: dzverum]

Здравей dzverum,

Благодаря много за инфото. Сега като ми казваш имам приятели, който имат кредитни карти в райфаизен. То нали не е задължително този кредитната карта да е конкретно на този, който подава документите за виза, така че май ще помоля някой от приятелите ми да му внеса малко пари и той да плати. Така няма да се занимавам с допълнителни операции

morphy
почетен член

#3266401 - 03.04.2015 23:10 [Re: dzverum]

Днес съм много щастлив, тъй като успях да си платя визата с дебитната си карта Виза електрон от ОББ. Направо не повярвах като ми изписа, че транзакцията е успешна.

Преди това минах през клона на банката и там казаха, че Виза електрон позволява интернет разплащания и няма лимит за транзакциите(само трябва да имаш достатъчно пари на сметката)

Реших преди да притеснявам колеги и роднини да пробвам с нея и воала ...

Така че ако някой има проблеми с плащането може лесно да си изкара такава карта.

ravekittyМодератор
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #3266639 - 05.04.2015 00:55 [Re: morphy]

Аз преди години, Мастър Кард дебитна бях си изкарала и нямах проблем с плащането. Стига да има пари в тях, Виза или Мастър Кард дебитни, работят без проблем.

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1318

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.