ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Ozzy77
SNOB
**

Регистриран: 17.05.2006
От: Morton Grove, IL
Зелена карта за родител
    #3210461 - 16.10.2014 21:08

Може ли някой да ми разясни, кой е най-добрият начин за подаване на зелена карта за родител. Майка ми е в момента в Америка с туристическа виза. Виждам, че има 2 форми: I-130 & I-485 но не разбирам много каква е разликата. Тя ще остане 6 месеца, надявам се да са достатъчни за процедурата. Мерси!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
Re: Зелена карта за родител
    #3210466 - 16.10.2014 21:23 [Re: Ozzy77]

I-130 е петицията за родител. I-485 e петиция за смяна на статута. Ако майка ви е тук и вие сте гражданин, подайте и двете, за да може да седи колкото си иска. Също подайте с I-485, формите за право на работа и напускане на страната, за да не зависи от визи докато трае процедурата.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Ozzy77
SNOB
**

Регистриран: 17.05.2006
От: Morton Grove, IL
    #3210883 - 17.10.2014 22:09 [Re: MyXa]

Мерси, аз мислех, че се подава едната или другата. За работа незнам, тя е възрастна жена и ще гледа децата ни, освен ако не излезе изгодно да я водя, че работи като нани, знам ли - това е за цяла друга тема май...

abyrzachka
неориентиран

Регистриран: 02.05.2014
    #3215597 - 30.10.2014 11:59 [Re: MyXa]

Здравейте,
интересува ме каква е процедурата за виза за родител.... Ще ви разкажа моя казус....
Моят брат е в САЩ- Флорида от Юни 2013г. Там вече си изкара документи и шофьорска книжка...Искаме моята майка да отиде при него /може и с възможност за работа, може и без тази алтернатива/, но не ми е ясна много процедурата. Брат ми е постоянно на работа от сутрин до вечер и няма много възможност да разбере. Рових се из форумите, но повечето неща не са ми много ясно Можете ли да ми обясните по- подробно цялата процедура? Майка ми е на 53г.- вдовица.

Благодаря ви много за съдействието

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #3215599 - 30.10.2014 12:06 [Re: abyrzachka]

Брат ви не може да подаде за родител, докато не стане гражданин. Също така, трябва да докаже и доход, защото трябва да спонсорира майка ви. Иначе формата е това - http://www.uscis.gov/i-130

Не става много ясно дали брат ви е със зелена карта в момента или някаква друга виза.

Ако искате тя просто да отиде, за да се разходи и види, просто и извадете туристическа виза.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

steffko
donetoseto
**

Регистриран: 27.08.2014
    #3215609 - 30.10.2014 12:19 [Re: abyrzachka]

Така е докато нестане гражданин няма как да подаде петиция за майка ви .

sashoni
реалист

Регистриран: 03.12.2006
От: Cape Cod
    #3405820 - 24.06.2017 05:38 [Re: steffko]

Здравейте!Майката на моя приятелка е на 70 г и дъщеря и иска да и подготви документите за зелена карта(дъщерята е Американски гражданин),но майката неможе да издържа по-дълъг престои в Щатите от 4-5 месеца.Пита ме дали,след като не иска да става гражданин трябва да стои задължително 6 месеца?Отговор на този въпрос неможеш да и дам,за това пиша тук,ако някои знае ?

grogyy
рекордьор

Регистриран: 01.11.2010
    #3405821 - 24.06.2017 06:18 [Re: sashoni]

Не е задължена с продължителността на престоя, но винаги има възможност да не я допуснат тук при, да речем, петото посещение, защото така е решил "граничният". Щом няма да стои тук, защо й трябва зк? Една туристическа виза за 10 г. й върши същата работа, т.к. и зк е със срок за 10 години. (Дори за младежи, прехвърлили 80-е .)

sashoni
реалист

Регистриран: 03.12.2006
От: Cape Cod
    #3405825 - 24.06.2017 06:35 [Re: grogyy]

Съпругът иска зелена карта,за да остава да живее тук,а тя не иска,при условие че задължително трябва да стои 6месеца.Въпросът е дали при подаване на зелена карта има точка в която се упоменава че няма да става гражданин ,за да не е задължителен този 6 месечен престои.Дефакто да си пътува всеки път когато на нея и се иска.

grogyy
рекордьор

Регистриран: 01.11.2010
    #3405828 - 24.06.2017 06:54 [Re: sashoni]

Няма такава "точка" и никой не я задължава да дава обет, че ще става гражданин . Ако граничният реши, може да й даде и 6-месечен престой въз основа на примерната 10-годишна тур. виза, пък тя да си тръгне след 4 месеца.
Със зк намеренията на държателя й са други и затова същият граничен може и да я пусне, а може и да я върне след поредното прелитане през локвата, защото е ясно, че нито има намерение, нито се натиска за постоянно "жителство".
И в двата случая е "лотария", но не виждам смисъл да се правят гимнастики за зк в този случай - и откъм бумащина и чакане, и откъм средства, при положение че резултатът е същият накрая.
Пък съпругът нека си "иска" и, щом го влече, да подава .

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4471

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.