ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
violin
старо куче

Регистриран: 08.06.2009
От: San Jose, CA
Re: Защо искам да спечеля зелена карта
    #3359633 - 04.07.2016 08:33 [Re: sunshinemiss]

Цитат:

...тук не съм записвала висше, реших, че няма смисъл...

Има смисъл, запиши се - пък ако спечелиш ЗК, ще се прехвърляш в университет в САЩ.
Трябва да учиш, защото икономиката в момента е повлияна от глобализацията и с всяка следваща година, наличните работни позиции се свеждат, до такива изискващи специфични умения и тренинг и за предпочитане диплома. Другия тип работа се изнася за Китай, Индия, Индонезия, Малайзия и прочие.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
deckard901
неориентиран

Регистриран: 15.05.2018
Re: Защо искам да спечеля зелена карта
    #3451726 - 04.12.2018 10:45 [Re: Bobolin]

И аз да се запиша с моите причини и поводи, които са строго индивидуални разбира се.
Положението ми в България е доста добро- четири цифрена заплата, работа- инженер, изкарвам третото си висше образование и т.н..
Вероятно е правилно да започна от отношението ми към България(позитивното):
Прекарвам известно време по приложения като Quora, където отговарям на въпроси, свързани с България- култура, манталитет, език и други, като естествено се опитвам максимално да представя България като място, което вече не е в 90-те и има какво да се види. Понякога виждам как във Фейсбук, съседните ни страни ни ругаят и говорят неверни неща и то на представители на нации, които не знаят къде се намира България- естествено опровергавам теоловете в повечето случаи. Винаги си плащам за всяка услуга, колкото и некачествена да е тя и си изисквам касова бележка, уж с идеята за плащане на данъци (защото и аз плщам данъци... и то доста големи за човек, който получава само заплата и е без странични доходи). Въпреки общественото мнение- аз лично харесвам новите паметници- Самуил и Света София (като глъдка свеж въздух са ми), архитектурата отпреди ВСВ е нещо, което ме радва много, когато се разхождам из главните улици на градовете.
Какво не харесвам (респективно- защо кандидатсвам за зелена карта):
Причина- хората
Поводи- тук е правилно да посоча конкретни поводи предполагам:
- Въпреки, че останах без родители, трябваше да платя семестрилна такса в университета (който наистина ми даде много.). Защо хората- на лелката не и се занимаваше с документация, а на мен в крайна сметка с нея;
- Снощи опитах да взема нещо, което ми се полага по договор от доставчик на цифрова телевизия- “Не може да го получите защото “глупости, означаващи “след 15 минути ми свършва работното време”” (няма да коментирам съпорта);
- Колеги от настоящия университет- “Ти как така взимаш такава заплата? И аз съм завършила електроинженер?” - “Трябва да четеш и след като завършиш... и да поназнайваш английски.” -“Колко си плати, за да почнеш такава работа?”;
- Разговор с “млад социалист”: Той -“ Не можете да санирате и 1% от сградите, които социалистите построиха”, Аз - “Не си плащам данъците, за да Ви санират армортизираната панелка, която е частна собственост” Той- “Да не поддържат Народен театър “Иван Вазов”, Аз -“Нима сравнихте Народен театър “Иван Вазов” с излят и лепнат бетон?”, Той -“Нищо не разбираш.”;
- “Писна ми да плащам данъци за циганите”- същата- взима си заплатата на ръка, за да не плаща данъци;
- “Защо младите не известираме в изоставените обработваеми площи?” Отговор- Едно време такива като теб бяха в ТКЗС;
- “Смятам да направя Х нещо” (покупка на жилище, кола или друго). Изчитам сумати литература и преглеждам форуми. Бай У (да го наречем У) ми надува главата с акъл и не ме оставя намира;
Не мисля, че това са нови неща- напротив. Виждам се като сравнително прагматичен човек на който не му се занимава с глупости- не мрънкам като ме прередят, настъпят или мина покрай “култирен инвалид”, защото нямам търпението. Виждам, че проблемът на неприемането им от мен си е в мен, а не едва ли не в определено общество.
В извод- Причината за кандидатстването ми е липсата ми на принадлежност тук. Не се чувствам добре покрай балканския манталитет и дори не се усещам като част от него. Вероятно всеки е минавал през “Не принадлежа тук” и не мисля, че е нужна кой знае каква драма за това. Не знам какво бих намерил в САЩ- вероятно свобода да съм себе си без да бъда съден за различно мнение, вероятно, защото нищо не ме задържа тук, вероятно предизвикателството да започна на чисто. Анализите са много и няма как да съм сигурен кое точно ме кара да кандидатствам. Сигурното е, че въпреки резултата не се отказвам от това. А до тогава съм на принципа “Нека дам шанс на България”.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 20295

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.