ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Канада

Страници: 1
ivkonka
неориентиран

Регистриран: 31.01.2012
От: Sofia
Изпращане на дипломи за приравняване в Канада
    #3222267 - 18.11.2014 22:40

Здравейте. В следващата седмица смятам да изпращам готовите, вече заверени, преведени и легализирани дипломи в Канада за да бъдат приравнени в WES спрямо тяхната образователна система. Въпросът ми е дали трябва да изпратя и дипломите за средно образование ( средното и висшето на мъжа ми са в една и съща сфера - електро и машинно инженерство, най-общо казано )? И ако трябва да се изпратят всичките му дипломи (3 на брой), то това означава ли, че ще платя еднократна такса 180 USD. Благодаря

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Burgas
неориентиран

Регистриран: 07.12.2014
Re: Изпращане на дипломи за приравняване в Канада
    #3230538 - 07.12.2014 18:03 [Re: ivkonka]

Извинявай за въпроса но с каква цел си приравняваш дипломите? Къде ги изпращаш?

cranberrie
пристрастен

Регистриран: 12.03.2008
    #3231891 - 10.12.2014 16:31 [Re: ivkonka]

Не съм проверявала на сайта, но най-вероятно е, че цената е "на парче", демек за 1 диплома. Ако искаш преведени всичките, я умножи по броя на дипломи. Отделен е въпроса за какво ти е диплома за средно образование. Не мисля, че ти носи точки за процедурата по емиграция. Иначе, като диплома по само себе си, тук няма никаква стойност. Дипломата за висше е важна, ако решиш да я приравняваш и да доучваш. За намиране на работа не ти трябва.

EhCanada
неориентиран

Регистриран: 12.12.2014
    #3232771 - 12.12.2014 00:47 [Re: cranberrie]

Здравейте,

При асесмънт на диплома необходимо ли е да се представи и доказателство, че си работил по съответната специалност или процедурата единствено касае самата диплома?
Аз имам дипломи за бакалавър (4 г. обучение) и за магистър (1 г. обучение), като професията, с която смятам да кандидатствам, се отнася по-скоро до магистратурата ми. В тази връзка - признават ли едногодишна магистратура?
Друг въпрос - съпругът ми има само диплома за средно образование. Тя приравнява ли се и изобщо носи ли някакви точки?

cranberrie
пристрастен

Регистриран: 12.03.2008
    #3232920 - 12.12.2014 15:39 [Re: EhCanada]

Както казва Мухата: "Това Гугъла за нищо го нямате".
Потърсете и ще намерите отговор от официалните сайтове на всички въпроси. Приказките по форуми не бих ги приела като достоверен източник на информация.
Накратко и без амбиции за точност:
Асесмънта е само за дипломата.
Дали признават едногодишна магистратура ще решат тези, които правят асесмънта.
При кандидатстване за работа никой не пита за диплома. Питат в какви асоциации членувате. Те се интересуват от дипломите. (Проверете за това, което работите какви асоциации има и какви са условията за членство)
Дипломата за средно образование, както казах и преди, никой не го интересува за наемане за работа. Дали носи точки - не знам, ама не ми се вярва, защото е, меко казано, смехотворно.
В резюме, ако нещо не ви трябва, за да си докарате повече точки, според мен на този етап, няма смисъл да се прави. За намиране на работа тука гледат Canadian Experience (което е препъни камък за новопристигналите и в повечето случаи, повод за по-ниско заплащане от работодателите) и членство в професионални асоциации.

EhCanada
неориентиран

#3233505 - 13.12.2014 16:41 [Re: ivkonka]

Цитат:

Здравейте. В следващата седмица смятам да изпращам готовите, вече заверени, преведени и легализирани дипломи в Канада за да бъдат приравнени в WES спрямо тяхната образователна система. Въпросът ми е дали трябва да изпратя и дипломите за средно образование ( средното и висшето на мъжа ми са в една и съща сфера - електро и машинно инженерство, най-общо казано )? И ако трябва да се изпратят всичките му дипломи (3 на брой), то това означава ли, че ще платя еднократна такса 180 USD. Благодаря

Къде изпращате дипломите за асесмънт?
Тук (http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/assessment.asp) са посочени 5 организации, които се занимават с това:
1. http://learn.utoronto.ca/international-professionals/comparative-education-service-ces - Comparative Education Service – University of Toronto School of Continuing Studies (изискват дипломи за средно и висше)
2. http://www.icascanada.ca/fsw/ - International Credential Assessment Service of Canada
3. http://www.wes.org/ca/fswp/ - World Education Services - тук искат апостил от МОН
Четвъртата и петата са за медицина и фармация.
Предполагам сте изпратили документи до една от първите 3 организации. Въпросът ми е как преценихте до коя точно? Контактнахте ли ги предварително?

EhCanada
неориентиран

#3233506 - 13.12.2014 16:44 [Re: EhCanada]

Извинявам се, сега видях - посочили сте WES. Как преценихте, че именно до WES трябва да ги изпратите?

Toshqito
неориентиран

Регистриран: 05.05.2013
    #3238508 - 29.12.2014 00:07 [Re: EhCanada]

Здравей,
Избрах WES, защото ми се струва,че услугата им е по-евтина и срока за изпълнение е по-кратък. Аз имам инженерно образование. Изпратих 3 дипломи ( 1 средно и 2 за висше образование, Магистър ). До колкото ми е известно те взимат предвид и хорариума. Имах притеснения дали ще ми оценят дипломите според тяхната степен Магистър. За радост ми признаха степента Магистър и на двете дипломи. Бяха изключително точни. Аз изпратих дипломите на 27 Ноември, те ги получиха в началото на Декември и ми пратиха e-mail, че са планирали оценяването за 12 Януари 2015. Обаче дипломите са разгледани на 18 Декември и аз ги получих в България на 22 Декември. Не съм ги проучвала, следвах само инструкциите им в сайта.
Поздрави

v_green
неориентиран

Регистриран: 24.01.2015
    #3247469 - 24.01.2015 19:01 [Re: Toshqito]

Здарвей, ще споделиш ли каква цена плати за тази услуга? По 180 долара на парче ли е? Също така ме интересува подлисника с оценките като отделен документ ли ти го таксуваха или към дипломата? Защото някъде четох, че се води съвсем отделен документ...
И другото което искам да те попитам - обучението ти редовно ли е или задочно?
Благодаря предварително за отговора

Toshqito
неориентиран

Регистриран: 05.05.2013
    #3251463 - 08.02.2015 21:29 [Re: v_green]

Изпратих за оценяване един комплект документи - една диплома за средно специално и две дипломи за магистратура с прилежащите им приложения. Струваше ми 180 долара и отделно платих на куриерска фирма за изпращането на пакета обратно в България. Да, приложението се счита за отделен документ от дипломата. Първата ми магистратура беше редовно, а по втората учих задочно.

Поздрави.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Lothian 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2517

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.