ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Психология

Страници: 1
Steli
неориентиран

Регистриран: 02.01.2015
Страхова невроза
    #3239566 - 02.01.2015 00:58

Здравейте. На 20 години съм ,имам проблем от 3 ,4 месеца.. В начолото изпитвах само тревожност ,после почнах да губя представа за реалност , изтръпване на от лявата страна на врата като продалжава по ръката ,замайване на главата ,тежест в гърдите ,ужасен страх че секи момент или след време до като сам млада ще ми стане нещо и ще умра дали в катастрофа или ще се разболея от смъртоносттна болест и ще умра ,след известно време тези оплаквания изчезнаха почти но мислите осанаха постоянно си мисля че ще ми стане нещо и ще умра и така живея в този страх... Постоянно в мислите ми е как като стана на над 40 , 50 години как ще получа инфаркт или нещо подобно което да застръши живота ми защото съм вече по-предразположена да ми се случи и да умра на ... Също много ме е страх от смъртта паника ме хваща като се сетя че все някога ще умра .Казаха ми че е страхова невроза ,ако може да ми кажете дали наистина е такова ,защото мн рядко имам първоначалните симптоми които ви казах и как се лекува защото ми е минавало за няколко дена и после пак се връща .. и се отчайвам се секи път ще се завръща ,не искам да ходя на лекар защото не искам да пия лекарства ... Дали ще се оправя някога или като направя над 40 години ще живея в страх да не умра всеки момент ?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ivo7
неориентиран

Регистриран: 08.01.2015
Re: Страхова невроза
    #3241641 - 08.01.2015 21:52 [Re: Steli]

Всъщност се страхуваш, защото се мислиш за уникална личност. Мислиш си, че си нещо различно от другото. След 30, 35 години няма да те е толкова страх. До тогава ще ти е омръзнало да се страхуваш от това, че някога ще умреш. Няма какво да направиш, че да предотвратиш това, че остаряваш.

Velkova

Регистриран: 14.10.2014
    #3252775 - 14.02.2015 15:21 [Re: Steli]

прочети ( Живот от другата страна ) на Силвия Браун.Би било добре да отидеш на психоаналитик,но струва доста скъпо.
И никога не забравяй,че всеки един човек е уникален,така,както всяка една снежинка

Beb
неориентиран

Регистриран: 13.07.2016
От: София
    #3384565 - 10.01.2017 00:38 [Re: Steli]

Здравей,
Малко късно се включвам,но се надявам да ти бъда полезна.
От изложената симптоматика смятам,че получаваш паник атаки. Обърни се към добър психотерапевт(ако вече не си го направила).
С една добре проведена терапия симптомите ти ще изчезнат.
Успех:)

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Тaис, Atlantida 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1235

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.