ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
venturer

Регистриран: 05.11.2003
Re: Сайтове за билети до България
    #3252472 - 12.02.2015 13:00 [Re: Winner]

Виж сега, не са много пари плати ги, но си е мижем да се лъжем.
С големи платени суми може да си тръгнеш за България, а дали ще ти ги върнат в България и кога, си е друга история.
Ако съм на твое място, ще видя дали мога да си направя тук с тукашна застрохователна като турист.
Аз съм правила на мой близки който са ми идвали на гости, но аз все пак живея тук.
Незнам ти дали можеш от твое име. Ако искаш утре мога да звънна да попитам.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (12.02.2015 13:05)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Winner
ентусиаст

Регистриран: 05.06.2013
    #3252475 - 12.02.2015 13:14 [Re: venturer]

ей Maggie а тъй говори ми за любов
Провери за 3 месеца колко пари ще искат у Австралията , обаче гледай да е без пари и щи ги пратя веднага с ПейПал
между другото имам превъзходно кисело зеле просто не знаете за кво става дума
ако си нямате там по Мелбърн мога да донеса един буркан ей тъй за да си спомните за България

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3252483 - 12.02.2015 13:46 [Re: Winner]

Виж трябва да прочетеш единия от линковете, които си пуснал МНОГО внимателно. В смисъл, кои от застрахователните суми, при какви условия не биха важали. Аз се опитах, но много дълъг документа...

Освен това би трябвало, според мен, да си носиш застраховката, която да покажеш в Австралия примерно в случаи на проблем, които възникне, и те след лечението да се свържат със застрахователя и да си получат парите. Маги да каже дали така се процедира там ?

Аз имам такъв случаи в семеиството, но в Schweiz преди доста години, където дори я бяхме забравили и не искаха да им платя там, а ми дадоха документ, които изпратих на нашата застрахователна компания и те се разплащаха.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
    #3252487 - 12.02.2015 13:52 [Re: Winner]

Не знам какво ви притеснява в тази застраховка - съвсем нормални условия, общо взето същите като застраховките, които си правя от тук като пътувам в чужбина. Ако има проблем си плащаш и после подаваш форма за претенция (да, така се казва на български), след което те проверяват и ти възстановяват щетите. Ако проблемът е по-голям - те поемат разноските за лечение и евентуално да те преместят до БГ (не се налага ти да плащаш):

Цитат:

16.3.3. разходи за болничен престой, включително за: лечение, медицински прегледи, манипулации и операции, чието изпълнение, предвид здравословното състояние на Застрахования, не може да се отлага до неговото завръщане на територията на Република България или на Държавата на постоянно пребиваване; AIG TRAVEL ще избере Болницата, която е най-подходяща за здравословното състояние на Застрахования, ще осигури престоя там и ако здравословното състояние на Застрахования го изисква, ще организира специализиран медицински транспорт до Болницата, и ще информира Болницата за условията на плащане и ще поддържа постоянен контакт с представители на Болницата;

Трябва да им се обадиш след като стане нещо, да, но срокът е 30 дни - едва ли някой, ще каже че е неизпълнимо.

Всяка застраховка действа така, за съжаление ми се е налагало да ползвам правена тук в чужбина - обадих се когато стана инцидента, те ми казаха къде мога да отида, но аз отидох на друго място (препоръчаха болница, на рецепцията ми препоръчаха медицински център с англоговорящи лекари), платих си на място. Като се върнах в Австралия седмица по-късно си подадох документите, като приложих всички доказателства - върнаха ми парите за 3-4 дена. Същото ще е и със застраховката направена в България, предполагам само чакането може да по-дълго.

Както казах и преди - застраховката на esky едва ли е най-изгодната (препродават на AIG), добре е да се разгледат различни, да се види какво покриват и колко струват и да се прецени, коя е най-подходяща.

Редактирано от BlueDragonfly (12.02.2015 14:16)

Winner
ентусиаст

#3252489 - 12.02.2015 13:57 [Re: Azalea]

на мен пределно ми е ясно ,че тук в България през последните 60-70 години всичко е лъжа и измама за това ако може да стане някаква застраховка в Австралия добре дошло ако ли не тръгвам на риск защото вече отказах застраховката на esky.bg

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3252491 - 12.02.2015 14:03 [Re: Winner]

Цитат:

ако може да стане някаква застраховка в Австралия

Tърси c Google застраховка в Австралия за чужденци, възможно е да има и някои, които да я правят. Или се свъpжи с компанията с която летиш и питаи тях, това, кaто идеи ( не съм чела цялата тема, не зная какво се е Писано ).

https://www.google.se/#q=insurance+for+foreigners+in+australia

Може пък и Маги да помогне, нали предложи да се обади някъде...

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Winner
ентусиаст

#3252504 - 12.02.2015 15:12 [Re: Azalea]

с компанията филма свърши билета е купен направих при тях само застраховката за дните на летене !

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #3252509 - 12.02.2015 15:53 [Re: Winner]

Ето примерни оферти:

https://www.travelinsuranceaustralia.com...7czowOiIiO30%3D

https://www.1cover.com.au/travel-insuran...UAJ7rDwkUlV2hCg

https://www.travelinsurance.com.au/quote/get-quote/

Разгледай и другите сайтове за чужденци в Австралия:

https://www.google.com.au/?gws_rd=ssl#q=travel+insurance+for+foreigners+in+australia

Така като гледам ще ти излезе $350-400 пътна застраховка за 3 месеца.

Ако искаш можеш да си избереш само медицинска застраховка. Примерно в Bupa:

http://www.bupa.com.au/health-insurance/overseas-visitors-non-working-visa

venturer

#3252614 - 13.02.2015 04:08 [Re: Winner]

Звьннах както обещах.
Обадих се на точно на Bupa.

Няма никакьв проблем да си направиш. Ето вьпросите които ги попитах и отговорите които получих.

Можеш ли да си е направиш от Бьлгария?

Отг. Да, може и по интернета, ако избереш този начин го направи седмица преди да кацнеш. Може и по телефона като им звьннеш от Бьлгария, ще им кажеш точно от кой ден да си покрит.

Как работи?

Дават ти карта, която винаги носиш с себе си и показваш при нужда (работи точно както нашата застраховка тук) ако ти се наложи да ползваш медицински услуги. Нищо не плащаш ти от джоба си и после да си тьрсиш парите (ето това е най-важното за мен)

Какво покрива?
Basic cover, смятам че тази ти вьрши отлична работа. Освен ако не искаш да си сменяш стави или да си правиш heart valve replacement surgery.
Tа тя покрива, престой в болница, всякакви процедури докато си там. Болницата директно си взима парите от застрахователната. Ти не се занимаваш с нищо. Покрива бьрза помощ (това е важно, едно повикване е около $900 ако нямаш застраховка)
Покрива всякакви медикаменти и сьщо покрива посещенията при GPтата. (ако клиниката е bulk bill) ако не е ще си доплатиш около $30/35 както е всьщност и за нас тук.

Можеш да платиш наведньж за 3те месеца, може и месец за месец.
Тази точно застраховка е $109 на месец.

Ако питаш мен, си струва всеки цент да си е направиш.

Надявам се да сьм била полезна поне малко.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (13.02.2015 04:23)

venturer

#3252615 - 13.02.2015 04:22 [Re: BlueDragonfly]

BlueDragonfly,

Вьобще не ми харесва идеята някой от Бьлгария да ми определя в коя болница тук в Австралия да бьда откарана при нужда или да отида аз лично (ако не е спешно).
Да оставим, че практически това е невьзможно. Линейката като дойде вьобще не те и питат кьде искаш да бьдеш откаран.
В зависимост от естеството на проблема, кьде се намираш и най-вече кой болници наоколо имат вьзможност да те вземат, на базата на тази информация правят решението.
Не ги интересува коя болница твоята застраховка препорьчва, то това звучи комично.

Да не му се налага на winner да ползва такава тук, но аз силно му препорьчвам да си направи една с Bupa да речем. Това което сьм дала по-горе е напьлно достатьчна. Ако иска може да провери с Medibank сьщо или с някоя друга застрохователна тук. Застраховките ще бьдат подобни. Никакви ограничения няма къде да се лекува, нито е необходимо да се обажда някъде.
Не му препорьчвам да си взима такава от Бьлгария.
Лично мнение.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (13.02.2015 04:35)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4559

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.041 seconds in which 0.019 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.