ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Плетива

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Винипух
мечешка мама

Регистриран: 10.08.2004
Re: Машина
    #1295738 - 09.06.2006 18:27 [Re: Анчо]

Гена е права, броиш и още как. Май има машини, на които можеш да си заложиш свивки и различни видове плетки, но моята не е от тях. Такава имаше, такава взех, изобщо не съм си правила труда да обикалям.
На мен ми беше много забавно, като си играех с машината, защото установих, че с нея можеш да си правиш най-различни фигури и шарки. На племенника ми например му изплетох един пуловер по схема с индианска глава, на която допълнително прикачих плитки. Изобщо - голяма играчка е, ако ти се занимава. Моята машина е за по-дебела прежда и е малко странно, като заплетеш нещо на 40-50 бримки примерно и си става нормален пуловер. Леля ми има руска плетачна машина и тя пък е за тънка прежда.
Само едно лошо има при машините - аз малко й се пренаситих на моята и отдавна не ми е идвал мерак да си поиграя с нея.

--------------------

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Aли

Регистриран: 21.10.2004
    #1296315 - 10.06.2006 08:50 [Re: Анчо]

Еднобърдови машини не плетат ластик, а само лицеви бримки.
Има много плетки. Какво ли не съм плела с една от моите машини.
Но Гена е права, че процеса е съвсем различен от ръчното плетиво. По-скоро изнервящ, отколкото успокояващ. А и ръцете се натоварват от местенето на "каретка".
Друго си е да седнеш на приятно място с игли и прежда и да се унасяш в монотонното тракане на иглите .

gena
фурия

Регистриран: 07.09.2003
    #1296479 - 10.06.2006 12:20 [Re: Aли]

всъщност това е най лошото ,че не плетат ластик.А плетиво без ластик ...егаси ...подвива се края винаги Въпреки ,че аз избегнах това подвиване по един тарикатски начин ...използвам машинното започване на плетивото с допълнителен конец...но го правя /събирането /не на 6 ред както го дават обикновенно а на 8-10 реда...зависи от дебелината на преждата.По тънкаята на повече редове.
Тия машини са ефективни само ако се ползват за изработка и проджба на изделия иначе ...само за домашно изпозване ....са си жива мъка
В един китайски сайт гледах цената на еднобърдови машини ...беше 500 $без транспорт

--------------------
Все вышесказанное-это лишь моя точка зрения.

anial
слънчице

Регистриран: 09.07.2006
От: София
    #1358454 - 27.07.2006 21:48 [Re: Анчо] Прикрепен файл (378 тегления)

Това е моята машина. Тя е двубърдова, плете с 4 цвята, има компютър и карти, които се рисуват със специален маркер. Има вградени програми, които се задават и тя плете. Когато свърши например програмата за ластик ти изписва какво да правиш по-нататък, абе модерна работа.

Анчо
ентусиастка

Регистриран: 20.12.2004
    #1358796 - 28.07.2006 09:59 [Re: anial]

Здравей, anial,
Откъде си я купила тази машина? Каква марка е?:)

anial
слънчице

Регистриран: 09.07.2006
    #1359404 - 28.07.2006 15:32 [Re: Анчо]

Марката е PASSAP 6000E, но за съжаление е купена от Швейцария.

Нерегистриран

#3243697 - 14.01.2015 20:03 [Re: anial]

Здравейте1
Съвсем от скоро имаме такава плетачна машина като вашата passap6000 електрон,но нещо не се справяме.Ще Ви бъдем много благодарни ако срещу някакво заплащане ни покажете някой работи.Предварително Ви благодаря Тел.за връзка 0887293589 Пламен или на plamen6509@abv.bg

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15597

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.061 seconds in which 0.048 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.