ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1
Winner
ентусиаст

Регистриран: 05.06.2013
ВЗАИМОСПОМАГАТЕЛНА КАСА - българи да помагат на българи в Австралия
    #3248520 - 28.01.2015 12:35

Отдавна ме човърка един въпрос и сега ще го задам на българите в Австралия може би из форума има някъде такава информация но не съм го чел целия !
И направо : Българите в Австралия имат ли създадена примерно някаква своеобразна да го наречем
ВЗАИМОСПОМАГАТЕЛНА КАСА - нещо като българи да помагат на българи в Австралия
Каса със събрани доброволни било то пари и други неща с цел да се използват за подпомагане на някой закъсал нашенец , попаднал в беда няма значение дали е новобранец в Австралия или е от 20 години там .
Вече надявам се се сещате какво имам на предвид .

Спокойно не познавам все още никой закъсал българин там както и аз не мисля да закъсвам по скоро искам да даря някой долар ако има такава сметка и механизъм за предоставянето на такава помощ . Нали знаете всичко може да се случи и то абсолютно с всеки .

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
Re: ВЗАИМОСПОМАГАТЕЛНА КАСА - българи да помагат на българи в Австралия
    #3248535 - 28.01.2015 13:52 [Re: Winner]

Такива начинания са обречени на провал - едни пари, всички даваме, пък кой ги контролира... Винаги ще се намерят "умни" хора да източат подобен фонд.

Малките български общности си помагат, ако някой изпадне в нужда има към кой да се обърне. Парите, които искаш да даваш по-добре или си ги събирай в сметка да имаш ако някога изпаднеш в нужда или ги дай на някаква легитимна благотворителна организация, където има контрол и е по-вероятно да отидат за някой нуждаещ се.

Winner
ентусиаст

Регистриран: 05.06.2013
    #3248537 - 28.01.2015 14:02 [Re: BlueDragonfly]

Помислих си ,че Общността на българите в Австралия би могла да контролира такива средства и ли по точно организацията ако имате такава .
За източването на средствата естествено ,че ще се намерят хора , по трудното наистина е да се направи организация и кодекс по който да се предоставят такива помощи безвъзмездно или защо да не се възстановяват .
Малките български общности сигурно си помагат , но на дали те могат да обхванат всички българи живеещи в Австралия .
То ако няма единна българска организация в Австралия естествено ,че тая идея е трудно осъществима !

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #3248707 - 29.01.2015 05:21 [Re: Winner]

Не мисля че има такава взаимоспомагателна каса, но предполагам че в Сидни, Мелбърн и Аделаида покрай църквите има възможност да се даряват помощи. Все пак Австралия е доста социална държава и ако някой го закъса толкова, че няма къде да живее или какво да яде, то държавата ще му помогне както правят с бежанците. Друг е въпроса че ако си нормален емигрант, подписваш декларация че имаш средства да се издържаш 2 години без да работиш. Иначе хората си помагат на новодошлите и ако някой го закъса, винаги ще се намерят хора да се притекат на помощ, това не значи да те "дундуркат" с месеци/години...

Аз по принцип съм поддръжник на даренията и често дарявам, като една от любимите ми организации е CareFlight :

http://www.careflight.org.au/?gclid=CP-SjYmbuMMCFRMJvAod6h8A7g

Те се занимават с спасителни операции при accidents and medical emergencies. Ако си решил да дариш нещо, тези може би ще ти харесат понеже докато си обикалял горите на Виктория и си беше счупил крака или те беше ухапала змия, най-вероятно CareFlight щяха да долетят да те спасяват. Всяка година ставам свидетел на евакуация на чужденци туристи попаднали в катастрофа или със здравословен проблем където CareFlight ги летят до близката болница и всичко това е безплатно включително и болничното лечение ако е животоспасяващо.

Sydneysider
старо куче

Регистриран: 18.11.2004
От: Sydney, Australia
    #3248791 - 29.01.2015 10:31 [Re: down_under]

По принцип всички български дружества в Австралия имат в устава си подпомагане на българи в нужда.
Проблемът е, че те не разполагат с големи средства, т.е даже да желаят не могат да помогнат парично.
Някога сме се организирали да помогнем с дарения на мебели и покъщнина. Събирането на парични помощи, даже за легитимни случаи често се натъква на безразличие или даже противопоставяне на организаторите с типичното българско "отде накъде", или "защо ние".
Австралийското правителство и благотворителни организации подпомагат доста, но само за хора, които имат валидна виза.
Обикновено нуждаещите са точно нелегалните емигранти - някой да ги прибере да живеят без пари, да им намери работа на черно, да им уреди виза. Обяснимо е, че с такива хора всеки избягва да се занимава.

Sydneysider
старо куче

Регистриран: 18.11.2004
От: Sydney, Australia
    #3248797 - 29.01.2015 10:41 [Re: Sydneysider]

Искам да отбележа също, че макар пристигналите с "независима" виза да нямат право 2 години на помощи, има задни вратички. Ако докажат, че са си похарчили парите за легитимни разходи, а няма вече с какво да се издържат, могат да получат така наречените "special benefits", които са долу-горе колкото помощите за безработица. Проблемът е, че ако трябва да плащаш наем и поддържаш самостоятелно жилище в големите градове, това не е достатъчно да покрива разходите.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 932

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.