ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
kamy
неориентиран

Регистриран: 05.02.2015
Въпроси???
    #3250607 - 05.02.2015 13:08

Здравейте!
Не знам има ли такава тема вече.Тук ще можем да задаваме въпроси и да получаваме отговори от по-висшите.. Всеки може да пита,аз също.... Ето и въпроса ми: Каква горе-долу е сумата нужна за преместване,установяване,документи,такси и няколко месеца живот.... Докато се ориентираме поне.... Какви са цените на наемите и какви са сметките?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Въпроси???
    #3250615 - 05.02.2015 13:44 [Re: kamy]

Аз не съм в Австралия, но пък за сметка на това съм свикнала с въпросите.
Съвет от мен - колкото по-конкретни въпроси задаваш, толкова вероятността да получиш отговори е по-голяма.
Преместване- къде, наем на жилище - къде, какъв размер жилище, за семейство с 3 деца или за сам човек?
Какви са сметките, кои сметки

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
    #3250631 - 05.02.2015 15:15 [Re: kamy]

Наистина въпросите са малко трудни за отговаряне без почече информация.
Колко хора сте? Кой град?

Аз още съм на етап изкарване на виза но ако поясниш малко може да се пробвам да отговоря.

kamy
неориентиран

#3250635 - 05.02.2015 16:02 [Re: morphy]

Ами за сега не сме решили къде,тричленно семейство сме.Тоест имаме едно дете ами според вас къде началото би било по-лесно?

kamy
неориентиран

#3250636 - 05.02.2015 16:10 [Re: kamy]

Въпросът ми е най вече за таксите около визата. С амбиции за постоянно оставане. Ще търсим и работа,но английският е голям проблем.Ще трябва много да уча... Само дъщеря ни е на ТИ с него Интересно ми е също и горе-долу как стои въпросът с квартирите и цените им... Нямам си никаква идея и за цените по магазините.... Наистина оценявам търпението ВИ ..... Не съм много конкретна,тъй като ние още не сме решили къде точно искаме да отидем дали в някой голям град или пък провинцията,но според мъжа ми провинцията е по-добрият вариант...

morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
    #3250647 - 05.02.2015 16:56 [Re: kamy]

Относно разходите по визата:
Цената на визата може да я сметнеш тука:
http://www.immi.gov.au/Visas/Pages/189.aspx
има си калкулатор, може да въведеш данните за хората и долу се изчислява. Груби изчисления за 3-ма ви:
SI189 Skilled Independent VAC1 1 2,555.00
Additional Applicant Charge 18+ 1 1,280.00
Additional Applicant Charge U18 1 640.00
GST 0.00
Total EUR 4,475.00

Отделно преди още да се подаде визата трябва да се направите професионална оценка по специалностите ви - твоята и на мъжа ти. Не знам какви са ви професиите, но грубо да кажем по 500 AUD на човек(поне толкова е за хора от IT сферата).

Подготовка на документи, нотариални заверки(ако правите такива) и преводи - 1000 лв.
Медицински изследвания - мисля че грубо около 150 лв на човек, за децата е малко по-евтино.

Билети за пътуване(от по евтините):
- еднопосочен 700 - 900 EUR
- двупосочен 1200 - 1500 EUR

За разходите по живеене никак не мога да кажа но лично аз гледах страниците на университетите - Living costs за студенти - само да добиеш представа горе долу за един студент колко би струвало.

Квартири - има доста сайтове и лесно може да провериш какво точно ти трябва - колко стаи, къща/апартамент, квартали.
Ето някои сайтове да се поровиш:
http://www.gumtree.com.au/
https://www.airbnb.com/
http://www.domain.com.au/

Например за Мелбърн като съм гледал двустаен апартамент горе долу 2000 - 2500 AUD на месец(мнооого ориентировъчна цифра).

Ако имаш някакви по-конкретни въпроси - давай.

kamy
неориентиран

#3250724 - 05.02.2015 22:29 [Re: morphy]

А въпроса с намиране на работа и заплатите?? Лесно ли се намира работа и по колко се заплаща?

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3250782 - 06.02.2015 05:18 [Re: kamy]

Каква работа?
Заплащането на камериарека, вероятно е различно от това на ИТ.
Все пак има различни професии, някои са конвертируеми, други - не чак толкова, владеенето на английски също е от голямо значение.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3250800 - 06.02.2015 07:13 [Re: Nadin]

Тамън се канех да напиша да е по-специфична с въпросите си и гледам ти си ме изпреварила.

kamy,

Захвани се първо с английският, той ви е необходим въобще да можете да вземете виза за тук.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (06.02.2015 07:16)

dundyy
неориентиран

Регистриран: 09.12.2014
    #3253206 - 16.02.2015 14:42 [Re: Nadin]

Здравейте.Аз имам огромно желание да емигрирам в Австралия, но има някои въпроси на които не мога да си отговоря сама, за мога да взема окончателно решение.Става въпрос за професията ми. Завършила съм бакалавър по "Туризъм" в Софийския университет и имам стаж от няколко години като рецепционист в хотел (близо 5г.).В SOL няма точно "рецепционист", но има Hotel and Motel Manager.
Въпросът ми е: мога ли да кандидатствам с гореописаното, или да не започвам изобщо?

Евентуален друг вариант:в момента работя като секретарка в адвокатска кантора.В CSOL има occupation "Company's secretary", но образованието ми е друго, а доколкото разбрах трябва да се кандидатства с образование+стаж едновременно по дадена професия.

И последен въпрос:ако евентуално имам шанс да подам документи, как точно става това:изпращат се по куриер в посолството в Белград или диретно до Аделаида?

Благодаря предварително за отговорите!

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1760

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.