ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1
morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
Шофьорска книжка - Виктория
    #3250842 - 06.02.2015 12:16

Прегледах какво е необходимо за да може да си конвертирам BG книжката, но ми изникна един въпрос.
Дали мога да си изкарам AU книжка ако още нямам австралийски адрес(не съм наел жилище). В бланката има място за попълване на адрес и предполагам, че не мога да сложа адрес в BG

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
Re: Шофьорска книжка - Виктория
    #3250860 - 06.02.2015 13:47 [Re: morphy]

За книжката се очаква, че си постоянен жител на щата и съответно се очаква да имаш и постоянен адрес. Книжката я получаваш по пощата на този си адрес и после трябва да уведомяваш vic roads за всяка промяна. На самата книжка е написан настоящия ти адрес, като ако го смениш ти пращат малка лепенчица с новия да я залепиш върху невалидния.

И само да допълня, имаш право 6 месеца след влизането в страната и активирането на постоянната виза да ползваш БГ книжката си, това трябва да е достатъчно време да си намериш жилище.

Редактирано от BlueDragonfly (06.02.2015 13:49)

margo79
новак

Регистриран: 30.01.2013
    #3251024 - 07.02.2015 04:33 [Re: morphy]

Привет,
както писах и в др тема документите можеш да ги пуснеш за около седмица на място тук. Ето ориентировачно инфо:
1. Медикеър карта - след подаване ти дават хартиена (пластиката идва след седмица по пощата), .т.е имаш я веднага.
2. TFN - подава се онлайн, идва по пощата пак за около седмица
3. Застраховка за линейка - подава се онлайн, по пощата идва след седмица номера на застраховката, но ти реално вече си застрахован един ден след като платиш.
4. Банка - активиране на сметката в клона на банката която сте избрали. Картите дойдоха след 1 ден по пощата (ПИНа пак там след още 2 дена :-) ).
4. Шофьорска книжка - в Мелбърн се иска да си запазиш час предварително (не може да отидеш в VIC Roads и веднага да извадиш). Час дават за след около седмица (поне при нас...). Вече във въпросния ден процедурата е мн бърза и пак ти дават временна хартиена книжка, другата по пощата след 10тина дена (ние още си ги чакаме).
5. Centrelink - ако имате деца само, защото за скил визите нямаш право на помощи 2г. Ние сме с дете, регистрирахме се в центъра им и после онлайн се подават документи за самата помощ за детето (каква точно и там детайлни данни за детето и нас самите).

Ако имате въпроси пиши, мога да ти дам и ориентировачно какви документи искат на всяка стъпка, но ги пише в интернет сайтовете им и лесно ще се оправите. Правите един списък и ги почвате едно по едно (тъкмо ще упражните говорния английски в реални условия :-) ).

Winner
ентусиаст

Регистриран: 05.06.2013
    #3251071 - 07.02.2015 08:41 [Re: margo79]

Като казахте "4. Банка - активиране на сметката "
Може ли турист да си направи банкова в Австралия ?

elenaz
новак

Регистриран: 10.12.2014
    #3251081 - 07.02.2015 10:02 [Re: margo79]

Нещо не можах да разбера за тази помощ за дете, може ли по-подробно. Кой има право и кой няма?

Di_ana
почетен член

Регистриран: 02.10.2013
    #3251141 - 07.02.2015 18:09 [Re: elenaz]

Елена,
Вашата виза е различна, написаното по горе важи за 189.

elenaz
новак

Регистриран: 10.12.2014
    #3251153 - 07.02.2015 20:10 [Re: Di_ana]

Aaa oki

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 764

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.