ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1
MiraBS
неориентиран

Регистриран: 08.03.2015
Химическа промишленост (фирми) в Австралия
    #3258805 - 08.03.2015 17:01

Здравейте! От известно време активно чета и събирам информация от форума. Със съпругът взехме решение да стартираме процедурата за оценка и емиграция в Австралия. Повече данни за нас: тричленно семейство на по 38 г., дете - 14 г. Професия на основния кандидат: инженер-химик. Стаж по специалността:13 години; Английски - езикова гимназия. Втори кандидат - аз: също инж.химик, стаж като Търговски представител на фармацевтични продукти - 5 години, Английски - с необходимост от усъвършенстване. Към момента сме на съвсем стартова линия: явяване на IELTS на осн.кандидат през м.май и след това подаване на документи за Skills Assessmement в ЕА. Междувременно съм направила AU style Resume на съпруга ми и кандидатстваме по обяви в seek.com.au. с цел да намерим спонсор за виза 457. Ако не успеем с 457, продължаваме по основната процедура.
Въпросите ми са към хората, които живеят в Австралия.
Кои са районите с развита химическа промишленост в Австралия и по-специално нефтодобив, нефтопреработка ( petrochemical companies)?
Кои са големите химически фирми в Австралия и HR фирми за наемане на инженери в Австралия?
Ако директно пращаме CV и мотивация към компаниите или HR фирмите, дали ще има смисъл и ефект?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Di_ana
почетен член

Регистриран: 02.10.2013
Re: Химическа промишленост (фирми) в Австралия
    #3258831 - 08.03.2015 17:31 [Re: MiraBS]

Здравейте,
Не мога да кажа нищо за химическтата промишленост, но аз лично бих се опитала да кандидатствам за 189 или 190 преди 457. Ако се класирате за първите 2, подавайте докато вземате повече точки за години, тъй като основния канидат е на 38 и нямате много време. Ако кандидатствате за 457, след време, когато решите да кандидатствате за постоянна виза, може да се окаже проблем.
Sashto taka 189 i 190 vi davat sigurnost i shte vi spestjat dosta razhodi, osobenno za uchilishteto na deteto.

Редактирано от Di_ana (08.03.2015 17:33)

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #3258961 - 09.03.2015 13:09 [Re: MiraBS]

Цитат:

кандидатстваме по обяви в seek.com.au. с цел да намерим спонсор за виза 457. Ако не успеем с 457, продължаваме по основната процедура.
Въпросите ми са към хората, които живеят в Австралия.
Кои са районите с развита химическа промишленост в Австралия и по-специално нефтодобив, нефтопреработка ( petrochemical companies)?
Кои са големите химически фирми в Австралия и HR фирми за наемане на инженери в Австралия?
Ако директно пращаме CV и мотивация към компаниите или HR фирмите, дали ще има смисъл и ефект?

Моето лично мнение е че визите 457 скоро ще изчезнат, работния пазар започна да се свива сериозно и ще става доста по-зле. Цените на минералите и нефта падат здраво както и акциите на минните и нефтодобивни компании. Съкращенията там са големи, така че ще е загуба на време да им пишете за работа или виза 457, просто сте закъснели с 5-6 години. Ориентирайте към другите видове визи докато и тях не са ги направили недостижими.

venziap
ориентиран

Регистриран: 03.09.2010
    #3258995 - 09.03.2015 14:59 [Re: MiraBS]

Икономиката на Австралия не върви на добре в момента. Както казва down_under, има много съкращения, затваряне на производства и т.н. Вие ще трябва да се конкурирате с тези съкратени хора, който имат местен опит, както и с останалите като вас новоимигранти. По мое мнение за виза 457 шансовете ви към момента са нищожни. Няма логика работодателите да се ангажират да вкарват работници от вън, при условие, че каквато и позиция да обявят, се явяват десетки местни кандидати.
Дори и с друг тип виза перспективите за работа в тази сфера в този момент не са блестящи.
Все пак ви желая много късмет и успех!

MiraBS
неориентиран

Регистриран: 08.03.2015
    #3259113 - 09.03.2015 21:10 [Re: venziap]

Благодаря ви много за ценните съвети!

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 867

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.