ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
sina
неориентиран

Регистриран: 21.07.2013
Re: сглобяеми къщи!!!
    #3123224 - 06.01.2014 23:01 [Re: Анонимен]

Здравейте, аз мога да ви кажа кои къщи са хубави и кои не, но не от това зависи как ще бъде къщата която ще си поръчате от някоя фирма. Има няколко варианта за изграждане:

Къщи от дървени трупи

Къщи със слепени греди

А сега да си дойдем н думата, тези супер яки къщи ги забравете В БГ такива не се правят, тези за предимно руски и финландски. Защо не се правят? Защото те ще излязат няколко пъти по-скъпи от тухлените. Те не са правени от какви да е дървена, а е подбран специален сорт, преминали са през антисептици за да не ги ядат дървояди и през няколко годни се лакират, за да им влияе дъжд сняг... голо дърво не се оставя ей така, защото бързо ще му се види сметката.
Къщите които се правят тук изглеждат по същия начин какво тухлените, в завършен вид никаква разлика няма.
Кои къщи са хубави? Тези които са издръжливи се правят с гредова конструкция или скелетна конструкция и тя изглежда така:

Тези къщи са най-здрави, НО стига да са направени като хората – да се ползва сух дървен материали, например немски материал. За да се запази дървото или метала или дори бетона и тухлите, се слага мембрана, която предпазва от навлизане на влага от вън, поставя се и външна изолация, която предпазва малко от студ. Казах малко защото на нея не може да се разчита и за това се поставя още една изолация, ако имате избор кажете че искате каменна вата. Повечето фирми слагат стъклена, казват й още минерална, но искайте каменна. Тя е по скъпа но няма ограничение в живота и нищо не може да и се случи – тя нито може да гори, нито под въздействие на влага ще и се случи нещо. Всички изолации при досег до влага малко или много се прецакват, но тази не защото е направена от малки тънки нишки разтопена скала. Камъка се нагрява над 1000 градуса, разтапя се като захарен памук и става като фини нишки. Като си поръчката къща не избирайте само като гледате картинките, защото и аз тука сложих хубави картинки но това не значи че правя къщи. Както по горе показва конструкциите така гледахте сайта да има снимки как е са правили къщите.
Ето малко свети:
- търсете фирми в сайтовете си да имат по-грозновати снимки защото те са реални а лъскавите са просто примерни
- вижте дали има портфолио
- какво предлага фирмата, някои казват „ези фирми нямат опит”, е добре има и такива които нямат, но намерете такава която е правила тухлени къщи преди сега прави сглобяеми с метална и дървена конструкция. Такива фирми които предлагам повече имат и повече опит.
- по-добре е дървената конструкция да е с видии от колкото да се кове с чук и пирон, защото и такива има. Едно време са се правили с пирони, но сега не преди 30 години!

Това беше от мен, ето малко теми, на който му се чете

Редактирано от Nadin (07.01.2014 04:13)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
klient
неориентиран

Регистриран: 03.12.2014
    #3228563 - 03.12.2014 21:24 [Re: sina]

Здравейте,

тъй като имам опит с една от многото фирми, които предлагат сглобяеми къщи мога да ви препоръчам да не я ползвате. Името на фирмата е ЕТАНКО БГ-ООД, а сайта е:

Редактирано от Nadin (05.12.2014 15:11)

petyog
неориентиран

Регистриран: 08.03.2015
    #3258756 - 08.03.2015 13:52 [Re: Shogoun]

Za parvi pat sam tuk i moje da se poluchavat greshki v korespondanciata mi! Izvinete me!

petyog
неориентиран

#3258759 - 08.03.2015 13:56 [Re: rocko]

Цитат:

някой чувал ли е нещо за сглобяемите къщи или ако е правил нека сподели мнение.замислил съм да правя такова нещо и сондирам мнения.мерси предварително

petyog
неориентиран

#3258761 - 08.03.2015 14:08 [Re: rocko]

Дърво - природно, екологически чист, традиционен материал! Отличен избор за ценителите на традициите, на здравословният начин на живот и естествената красота, за тези, които се стремят да живеят в хармония с природата! На вашето внимание предлагам дървени сглобяеми къщи, Финландски тип, изработени и доставени от Русия. Изпълняват се по типови и индивидуални проекти! Високо качество и конкурентни цени! В същият стил може да се поръча и руска баня, беседка и гараж! Стойността на къщата се определя според проекта! Цената на земята е отделно, т.е в зависимост от района, в който се намира парцела! Възможна е само доставка на комплекта, а сглобяването да бъде извършено от вас, на доставна цена! Сглобката е тип Лего!

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3258935 - 09.03.2015 08:38 [Re: petyog]

Нещо изобщо не ти схванах идеята. Как мислиш, дали след 9 (девет) години човекът още сондира мнения?

Цитат:

Дърво - природно

Неприродно дърво има ли?

Цитат:

Цената на земята е отделно

О, продавате и земя? В найлонови или хартиени чували?

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 17422

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.