ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1
Syoss
член
*

Регистриран: 21.01.2015
Какво значи да си влюбен...
    #3268324 - 13.04.2015 15:08

ами какво значи да обичаш?! Правите ли разлика в отношението между мъж и жена? Повод да питам е изреченото от хлапак: "Любов е, когато й подаря сладолед и тя си хапва от сладоледа, на мене да ми е сладко".

Дали днешните деца, у които съзнанието не е още промито от модели на поведение, популяризирани чрез медиите в днешното наше общество, интуитивно не са по-наясно от възрастните с това що е любов!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
filame
буквалист

Регистриран: 23.08.2011
Re: Какво значи да си влюбен...
    #3355051 - 19.05.2016 01:15 [Re: Syoss]

Аз никак не искам да философствам над точно този въпрос, но какво ли не бих дала да ми се случи отново...
Ех,

iti_
(без)пристрастен

Регистриран: 02.03.2005
    #3355396 - 21.05.2016 00:55 [Re: Syoss]

Значи едно от двете:
- мозъкът ти да фиксира индивид с подходящи гени и продуцира разни химични вещества, някои от които с наркотичен характер, с цел репродукция.
- мозъкът ти да изпълнява друг тип неестествена програма, най-често свързана с психично разстройство - депресия, липса на подкрепа от семейството, усещане за недостатъчност, страх от самота, скука, day-dreaming...

"Любов е, когато й подаря сладолед и тя си хапва от сладоледа, на мене да ми е сладко".

И в двата горни случая това ще е изпълнено... поне докато трае програмата. Както от примерът обаче - по-типично поведение за момчета отколкото момичета...

"Дали днешните деца, у които съзнанието не е още промито от модели на поведение, популяризирани чрез медиите в днешното наше общество, интуитивно не са по-наясно от възрастните с това що е любов!"

Не, защото още от кошарата са на телевизионно обучение. Иронично, самото начало беше с филмчета за промиване на детски мозъчета... Ако това ги пропусне, ще са шаблонните фрази на родителите им, които няма как да им кажат какъв им е реалният горчив опит. Нормалното им отношение би било - липса на отношение, защото никой от горните процеси не се е задействал... Затова и много порастнали асоциират детството с умиление - детският свят е по-ограничен, а с това и по-лек.

Животът на човека е дуалистичен и ролеви, така че иронично, колкото и човек да е нарцистичен и иска някой сшециално и индивидуално него да го обича и цени, то толкова той самият не е способен да обича индивида в другия, а най-вече ролята/дупката която запълва другият в живота му. Да си влюбен, значи да не мислиш, защото ако го правиш ще е несъвместимо с тази програма наречена "влюбване". Че други видове любов съществуват, сигурно, но не и при човекът.

Maret2
член

Регистриран: 28.04.2016
    #3359393 - 01.07.2016 12:36 [Re: iti_]

Да изтръпваш и да ти се разтупти сърцето, когато видиш човека. Да се събуждаш и заспиваш с мисълта за него. Да се стремиш да прекарваш всяка свободна минутка с него. Да търсиш физически контакт дори и най-невинно докосване на ръце....
Хубаво е да си влюбен )))

xoce
coyote
**

Регистриран: 30.07.2009
    #3370455 - 05.10.2016 20:37 [Re: Maret2]

Требва си луд

Цитат:

...да си влюбен

За какво
Да одите, по лекари-писхиатри,после проблеми с полицаи и съдилища
Накрая ,да се гоните и мразите

p.s

Колко държави ще сменяте

--------------------
Hell Was Full So I Came Back

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1364

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.