ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
Re: Цени в САЩ в сравнение с БГ
    #3271399 - 29.04.2015 08:10 [Re: Nadin]

Тричленно семеиство с доход от 80к тук ще плаща около 15к данъци, демек останаха 65к. Наема е поне още 15к храната и сметките още толкова, демек останаха 35к. Две коли със застраховките и бензина ще махнат още 15к и останаха 20к. Ако нямат здравна застраховка от работата тя ще махне още между 8 и 10к, а ако имат спореед зависи около 3-4к. Като сложим и малко дрехи и някакво ходене по ресторанти имахнахме още едни 10к. Демек останаха около 10к. Сега с тях кое по-напред ще правим, дето е след оцеляването - ще спестяваме във 401к ли, на ваканции ли ще ходим или ще събираме за уни на детето, за да не се дипломира един ден със 150к+ студентски заем или пък някакви други неща от следващото стъпало на пирамидата ще правим ? Както виждаш до яхтите и къщите въобще не опряхме.

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3271460 - 29.04.2015 15:38 [Re: Reks]

Ти направи уби надеждите на бая бъдещи твои съграждани с тая сметка. Като знам, как голяма част идват точно в тоя формат - тричленно семейство и в началото само мъжът работи, а майката гледа детето, се чудя как тогава успяват да се изтласкат от дъното? И доколкото знам 80К е доста добра заплата за Чикаго. Ами ако почнат на 60К примерно? Аз бих добавил още едно доста сериозно перо, което не е жизненоважно, но почти не може да се избегне - лаптопи, телефони, таблети, телевизори, други подобни джаджи. Това ще глътне още 3 до 5К поне първите 1-2 години. Освен това първите години ще трябват да се купува и някаква мебел за жилището и там още няколко хилки заминаха. Де е Киро на кирия?

--------------------
C'est vraiment dégueulasse.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3271462 - 29.04.2015 15:57 [Re: plain]

Според мен, старитиране с 60К -80К в масовият случай е нереално.
Вероятно има и такива случаи, при това не малко, но в никакъв случай, пак според мен, не може да се говори за масовият средностатистечиски зеленокартовец, идвайки с 1-2 деца.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3271466 - 29.04.2015 16:18 [Re: plain]

Аз досега не съм виждал новодошъл зеленокартовец да започне директо на $60К дори и с чудна професия и добър английски - до година , две да, но веднага ... аз не съм виждал.

И това новодошлите , жената да си седи в къщи - и това не съм виждал ! Първо мъжа си намира работа , после жената някъде на смени - магазин, хотел, ресторант и т.н.т.

Рекса както го е описал си е супер реалистично !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

plain
Flâneur

#3271469 - 29.04.2015 16:39 [Re: Ян Бибиян™©]

Двамата с Надин искате да кажете, че е нереално да се почне с 60К? Ако е така, то това което е описал Рекса важи с още по-голяма сила. Аз не казвам, че е нереално, но как живее тричленно семейство с такива пари тогава?
А това, че само мъжа работи в началото за тричленно семейство според мен си е съвсем реална ситуация, ако детето е малко - някой трябва да го гледа. Ако плащат за градина или детегледачка, нещата с работата на единия не се ли зануляват?
На мен ми е любопитно, защото аз съм се оправял винаги сам, което е в пъти по-лесно не само по отношение на пари, но и има много повече варианти с квартирите и в началото съм живял с толкова малко пари, че сега се чудя как съм го правил като разходите ми сега са почти двойни (пак само за мен), а не живея двойно по-добре отколкото преди 5 години.
Аз познавам хора почнали с 60К, дето се казва направо от самолета - за ИТ не е толкова невероятно. Говоря за Бостън, където това даже е ниска заплата за ИТ.

--------------------

Редактирано от plain (29.04.2015 16:44)

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3271472 - 29.04.2015 16:48 [Re: plain]

Аз по горе затова казах - новодошли с малко дете - първо мъжа си намира работа, после според неговата и жената си намира някъде на смени - ресторанти, хотели, магазини и така в началото си гледат детето сами но и двамата работят.

ОК, ти щом си видял , аз не съм ... и аз говоря за Бостън и околията !

ПП след като си 5 години тук , трябва да ти е вече ясно че израза " ИТ в Бостон минимум $60К " е направо смехотворен ... от ИТ до ИТ ... от магаре до магаре ... разликата от небето до земята !!

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#3271474 - 29.04.2015 16:55 [Re: plain]

Не съм казала, че е невъзможно, възможно е, че дори и с повече, но това са изключения. Става дума за останналите, съгласи се, че не всички могат да са ИТ и т.н.

--------------------

plain
Flâneur

#3271477 - 29.04.2015 17:02 [Re: Nadin]

Е, разбира се не казвам, че всички новопритигнали са ИТ. Добре, каква е средната заплата, с която един новопристигнал българин би почнал в Чикаго? Пак казвам, ако заплатите са много по-ниски от 80К, как тогава семействата връзват двата края, ако сметката на Рекса е вярна?
Аз питам съвсем сериозно, защото може би живея в някакъв балон. Ето и Бибияна казва, че не можело да се каже, че 60К е минимум за ИТ заплата в Бостън, пък аз мисля, че за последните години почти не съм срещал обяви за работа или хора на по-ниски от тази заплата, освен за стажанти или току-що излезли от университета. Не че няма, но на общия фон са много малко - просто няма много хора, които ще се навият на такава заплата в ИТ.

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#3271478 - 29.04.2015 17:15 [Re: plain]

Да си призная - не знам към днешна дата как стоят нещата

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3271479 - 29.04.2015 17:16 [Re: plain]

Ти все си знаеш , ИТ та ИТ , ИТ е толкова комплексно и разширено че само човек който наистина си няма понятие говори като теб . И да, завършилите от унито .. тук има една форумка - модератор , живуща по същите ширини като теб и мен, като завърши колежа започна като ИТ за $12 на час в центъра на Бостон , значи ли това че всички ИТ като излязат от колежа започват на по $12 на час в Бостон ??

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7054

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.