ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Медии » Телевизия

Страници: 1
Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
Цифрова телевизия
    #2919265 - 21.06.2012 08:14

Здравейте,
Чувам мнения, че с въвеждането в отечеството на цифрова тв (вече заковано на 1.ІХ.13.) кабеларките щели да отидат в музея, защото щели да се излъчват безплатно наземно цифрово стадо програми, които сега са налични само по кабела (и сателита). Така ли е и знае ли се кои точно програми над сегашните 6-7 ще се гледат по този начин?

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
Re: Цифрова телевизия
    #2919268 - 21.06.2012 08:24 [Re: Светозар*]

Цитат:

Здравейте,
Чувам мнения, че с въвеждането в отечеството на цифрова тв (вече заковано на 1.ІХ.13.) кабеларките щели да отидат в музея, защото щели да се излъчват безплатно наземно цифрово стадо програми, които сега са налични само по кабела (и сателита). Така ли е и знае ли се кои точно програми над сегашните 6-7 ще се гледат по този начин?

Дали кабеларките ще отидат в музея не знам, но онези десетки допълнителни програми, които ще се излъчват заедно със сегашните, със сигурност ще са от категорията "пълен боклук". Всичко качествено ще е платено, разбира се, както и досега.
Така че, не виждам особени основания за ентусиазъм сред населението по повод цифровизацията.....
Тва е положението!

Светозар*
звездоброец-езотерик

#2919275 - 21.06.2012 09:12 [Re: toto2]

Цитат:

Така че, не виждам особени основания за ентусиазъм сред населението по повод цифровизацията.....
Тва е положението!

ОК, аз лично не съм особено ентусиазиран (освен поради независимостта от спирането на тока някъде из центъра, за което споменах по темата за НЕТ 1), защото записвам доста от тв на аналогови видеа, а нямам финансов ресурс за покупка на цифрово видео или на телевизор с USB recording.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Еди
заслужил ветеран

Регистриран: 04.06.2005
От: Варна
    #2920695 - 24.06.2012 20:05 [Re: Светозар*]

С един цифров приемник ще си решиш проблема. За сега аз се възползвам от това, но в бъдеще ще си взема нов телевизор с запис на външен диск.

Светозар*
звездоброец-езотерик

#2921091 - 25.06.2012 16:09 [Re: Еди]

Цитат:

С един цифров приемник ще си решиш проблема. За сега аз се възползвам от това, но в бъдеще ще си взема нов телевизор с запис на външен диск.

Имам цифров приемник, с него гледам цифрова тв от кабеларката на единия телевизор, а другият си има вградени цифрови тунери, така че това не ми е проблем. Интересува ме най-вече дали след пълната цифровизация догодина кабеларките ще продължат да съществуват и ако да - дали ще конвертират пращания към потребителите сигнал в аналогов.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Еди
заслужил ветеран

Регистриран: 04.06.2005
От: Варна
    #2921749 - 26.06.2012 21:05 [Re: Светозар*]

Със сигурност ще продължат да съществуват, но несъмнено ще имат много по-малко клиенти. Това ще доведе до по-ниски цени на абонаментните такси, което ще доведе от своя страна до по-ниско качествени програми. Винаги ще има хора, които ще искат да си гледат платените филмови, спортни и други канали с висока резолюция. А дали ще продължат кабеларките да излъчват аналогов сигнал - ами мисля, че да, защото абсолютно нищо не им пречи да го правят. Спирането на аналоговия сигнал е задължително само за ефирните мрежи, за да освободят честотите, а на кабелните мрежи - те не пречат на никого!

fionna
неориентиран
**

Регистриран: 26.06.2012
    #2921825 - 26.06.2012 22:24 [Re: Светозар*]

Мен най-много ме дразни, че ще раздават безплатни преубразуватели на социално слабите, демек сещате се кои. Който може да си позволи да гледа цифрово ТВ. Който не може нека да гледа кабеларка.
Инъче не виждам причина за ентусиазам. Всичко ще е хубава работа ама българска...

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2921828 - 26.06.2012 22:34 [Re: Светозар*]

На първо време не вярвам цифровите програми да са толкова много на брой. Та сигурно кабеларките няма да фалират за месец-два.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

jumnuh
неориентиран

Регистриран: 04.12.2012
    #2984947 - 04.12.2012 17:31 [Re: admiral]

Пичове... аз като се сетя, че вкъщи съм с един .. сигурно е 14 инчов Philips от 1999 година, със стайна антена, дето бащата на приятелката ми го е получил като награда за това, че си е купил телефон (представете си какъв е телевизора) и вие тука като ми приказвате за някаква си цифрова телевизия на която си гледате игри и разни филми, пък аз седя и се гърча на "първа" и "втора" и хубаво, че имам нет, че да влизам в колибката и да си дърпам нещо интересно от време на време, че съвсем съм изтървал коня

Редактирано от Дон Кихот (07.12.2012 20:42)

petttto
неориентиран

Регистриран: 15.01.2015
    #3272252 - 02.05.2015 16:58 [Re: jumnuh]

Цитат:

Пичове... аз като се сетя, че вкъщи съм с един .. сигурно е 14 инчов Philips от 1999 година, със стайна антена, дето бащата на приятелката ми го е получил като награда за това, че си е купил телефон (представете си какъв е телевизора) и вие тука като ми приказвате за някаква си цифрова телевизия на която си гледате игри и разни филми, пък аз седя и се гърча на "първа" и "втора" и хубаво, че имам нет, че да влизам в колибката и да си дърпам нещо интересно от време на време, че съвсем съм изтървал коня

Дядо коледа не ти ли подари 16 инчов вече си голям

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1819

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.052 seconds in which 0.045 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.