ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Западна Европа

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Zaikoff

**

Регистриран: 05.07.2009
От: Èire
Преместване в Германия и езикови курсове
    #3280880 - 29.05.2015 19:12

Здравейте, имам питане относно Германия, някой да знае езикови школи и курсове в и около Франкфурт за начинаещи и колко горе-долу вървят? Разбрах, че имало някакви интродукционни курсове за език към социалните, но постоянно нямало места, иначе цените били по евро на час, но опашките с чакащи са ужасно големи. Предполагам поне на някой от вас се е налагало да замине в Германия с основни познания по езика, как наваксвате с него най-бързо и къде се записвате да го подобрите. Благодаря!

--------------------
"Някои казват, че нашата власт се клати! И на коча мадурите се клатят, ама не падат!" - Тодор Живков

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
Re: Преместване в Германия и езикови курсове
    #3281106 - 30.05.2015 09:15 [Re: Zaikoff]

Цитат:

интродукционни курсове за език към социалните,

Интеграционни, а не интродукционни.
Най-хубавото нещо в Германия е, че каквато и информация да ти трябва, тя е качена онлайн. Та търсене в Гугъл по адрес или зип-код би ти свършило работа.
Иначе Volkshochschule предлагат освен интеграционни курсове и стандартни езикови такива, които са на добри цени в сравнение с езиковите школи.

Относно интеграционните курсове - първо, човек трябва да отговаря на определени изисквания, за да може да се включи в тях и второ - чакането зависи от това къде си - някъде не се чака изобщо, някъде се чака с месеци. Процедурата за кандидатстване не е никак сложна и е качена на сайта на VHS.

Zaikoff

**

#3281111 - 30.05.2015 10:19 [Re: Хуанита]

Моя грешка за името, извинявам се. Не съм на ясно много с нещата как са в Германия, затова и питам тука във форума. Ще погледна линка, който ми даде, благодаря за него. Имам приятели на скоро простигнали в околията на Франкфурт и те чакат вече над месец, защото няма места за интеграционните курсове, та явно там се чака доста.
А как стои въпроса с квартирите? Онлайн или агенция или на място от хора? Кое е най-удачното?

--------------------
"Някои казват, че нашата власт се клати! И на коча мадурите се клатят, ама не падат!" - Тодор Живков

Хуанита
couch potato

#3281130 - 30.05.2015 13:27 [Re: Zaikoff]

Цитат:

Онлайн или агенция или на място от хора? Кое е най-удачното?

На място от хора е трудна работа, освен ако нямаш познати, при които да отседнеш. Всички агенции имат сайтове, а в мрежата има и частни обяви.
Ето ти малко линкове Immowelt immobilienscout24 immonet wg-gesucht wohnungsboerse
За на място се сещам само за таблата с обявите в хипермаркетите, но междувременно трябва да имаш къде да отседнеш, защото намирането на квартира в големите градове отнема доста време. Трябва да имаш предвид, че е трудно и освен, че се плащат депозити, комисионни на агенциите, често се изискват и препоръки.
Един месец не е много време. Освен това трябва да имаш предвид, че курсовете са по график и доколкото си спомням започват септември месец - графикът е на сайта, който ти дадох по-рано, сега не ми се рови да проверявам - включването в края или в средата на курса е възможно, ако държиш изпит и си на нивото на останалите курсисти.
Успех ти пожелавам. Германия е страхотно място за живеене, но установяването не е лесно и изисква търпение и пари. И много ровене в нета.

Zaikoff

**

#3281322 - 31.05.2015 12:26 [Re: Хуанита]

Благодаря за линковете, ще започна да ги гледам един по един да видя какво ще направя. Идеята за Германия ми е ясна, аз съм вече около 3г. в Ирландия, но времето тука е ужасно, много вали по цял ден и мноооого духа вятър - 350 дена в годината, а средната температура е 12-13 градуса...
Та по темата, благодаря отново, ще видя какво ще направя и дали ще се оправя за тези квартири, защото гледам, че повечето сайтове не са фенове на Английския.
Последен въпрос само - за разрешителното наистина ли се чака много време? Моите познати чакат само за насрочване на час вече около месец? Тук в Ирландия става за ден подаването и после след около 4-5 дена получаваш осигурителния номер и седмица след това картата.

--------------------

Хуанита
couch potato

#3281326 - 31.05.2015 12:31 [Re: Zaikoff]

Какво разрешително?

Zaikoff

**

#3281352 - 31.05.2015 15:47 [Re: Хуанита]

Ами документите или там както се водят нещата нужни ти да работиш легално. Тук е PPS number, една пластика със снимка и номера и това е, аналог на нашето ЕГН

--------------------

Хуанита
couch potato

#3281363 - 31.05.2015 16:50 [Re: Zaikoff]

В Германия българите работят без разрешително за работа от една-две години. Необходим е само осигурителен номер и процедурата за получаването му е проста и бърза. Чети тук.
Оказва се май, че не си питал чичко Гугъл дори за най-обща информация.

Zaikoff

**

#3281406 - 31.05.2015 21:39 [Re: Хуанита]

Благодаря пак за линка. Аз питам и Гугул, но питам и познати, които ми отговарят по този начин, ме се чакало много време. Те в момента по техни думи чакат вече месец и все още го нямат този номер... Кой крив, кой прав, не знам. Но все пак благодаря за всички отговори, ако се сетите да ме посъветвате нещо друго, приемам и съвети и критика без проблеми. Благодаря

--------------------

alfred
новак

Регистриран: 13.05.2014
От: В.Т-во\Deutschland\Orlando
    #3282635 - 04.06.2015 22:46 [Re: Хуанита]

Цитат:

... Необходим е само осигурителен номер и процедурата за получаването му е проста и бърза.

Само дето е нужна адресна регистрация,сиреч - трябва да си е наел квартира!!!

--------------------
In God I trust!

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3632

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.