ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » История

Страници: 1
bozman
старо куче

Регистриран: 15.07.2006
От: Madrid
Именникът на българските князе и неговият произход
    #3284155 - 11.06.2015 21:11

Решихме да поразчистим трюмовете на пиратския кораб и това е резултата от метлата
https://sites.google.com/site/bulgariannewhistory/imennikt-na-blgarskite-knaze-i-negoviat-proizhod

--------------------
"Щем доказа необратимо, защо ние сме първите и най-старите жители в Европа..." Г.С. Раковски

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
shturman
почетен член

Регистриран: 17.12.2007
Re: Именникът на българските князе и неговият произход
    #3286147 - 19.06.2015 14:43 [Re: bozman]

Здравей боцмане,

Преди всичко, моите поздравления за коментара, който си направил – едва ли е необходимо да се прибави нещо повече. Но това което прави особено впечатление е богатата информация която предлагаш, нещо за което вярвам ще са ти благодарни всички читатели, защото - въпреки наличието и в интернет, достигането до нея изисква много труд и време.
Що се отнася до творбата на д-р Чилингиров, на мен ми прави особено впечатление следното:

- „Но дали тези владетели са действително от тюркски произход? Този въпрос не си задава днес почти никой, защото поне от сто години насам тюрко-фино-татарският произход на «Хан Аспаруховата орда», покорила балканските славяни и наложила на тях своето племенно име, след което напълно се претопила сред тях, се счита от науката за напълно установен. Че това е така знае всеки българин, завършил основно училище и гледал филма «Аспарух». И какво по-добро доказателство от най- стария български писмен извор, пълен с тюркски думи – както твърдят всички «специалисти»! * * * Както следва от «оглавлението» на протографа на т.нар. «Архивен сборник», по всяка вероятност идентично с това на неговия първоначален образец, донесения от Григорий в Киев малко след средата на Х век сборник,”

Според мен това е целта на д-ра – да пропагандира: „…тюрко-фино-татарският произход на «Хан Аспаруховата орда» ( всичко друго по текста е ала-бала!), покорила балканските славяни и наложила на тях своето племенно име…” - за дело свързано с българската история ( или поне аз така го разбирам ). При положение, че никои и никога, не е доказал подобно нещо ( включително и д-ра … или се бъркам, а може и да го е доказал, кой знае !?), и да го афишираш за абсолютната истина, е меко казано - недоразумение.

Поздрави,
Щурман.

bozman
старо куче

Регистриран: 15.07.2006
От: Madrid
Re: Именникът на българските князе и неговият произход
    #3356070 - 27.05.2016 11:16 [Re: shturman]

https://docs.google.com/viewer?a=v&p...ThmNTMyZTU2MmYw

--------------------
"Щем доказа необратимо, защо ние сме първите и най-старите жители в Европа..." Г.С. Раковски

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  cherkezs 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1329

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.007 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.