ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Западна Европа

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
sweeten111
пристрастен
**

Регистриран: 01.10.2011
От: Ливуново
Re: Англия :)
    #3241768 - 09.01.2015 11:25 [Re: Лена]

Едно време само от тук си намирах квартирите - http://www.gumtree.com/

--------------------
Mожеш да разбереш кой плува гол само когато приливът се отдръпне.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kdzh
неориентиран

Регистриран: 24.12.2013
    #3244954 - 18.01.2015 09:11 [Re: sweeten111]

доста информация има за намиране на квартира в Лондон,но не видях нищо по повод училищата в Лондон!Някой може ли да ме светне как стоят нещата,ако искаме да вземем детето си с нас?Става въпрос за записването в училище,месечни разходи и т.н.Дъщеря ми е 8-ми клас в момента и на есен искаме да я запишем в Англия.Ще съм изключително благодарен на всеки,който ми даде информация по тази тема!!!

tatayana
неориентиран

Регистриран: 21.01.2015
    #3246361 - 21.01.2015 13:28 [Re: kdzh]

Малко инфо за образователната им система:
http://www.euroeducation.net/prof/ukco.htm
http://www.envisageinternational.com/study_uk/education_system/secondary_education.shtml

malena_mmm
член
**

Регистриран: 31.05.2013
От: Варна с ориентация към Тампа
    #3247712 - 25.01.2015 17:14 [Re: kdzh]

след като се преместите там подавате в общината, в която смятате да живеете и детето да учи, формуляр. Различните общини имат разлики в изисквания, време за отговор и т.н., но в общи линии нещата са еднакви. В самия формуляр попълвате данни за детето и причини то да бъде преместено. В смисъл, вие се местите там и това е причината, попълвате и ваши данни за връзка. Друга графа е желаните от вас училища-писочвате няколко, като първо е най-желаното, но няма гаранция че ще приемат детето там. Ще го приемат, където има място, а на по-късен етап ще искат да разберат на какво ниво владее езика-това също може да повлиае на избора. Времето от първото подаване на документи до първия отговор от тях е до 20 дни. Още с първите документи е възможно, дори твърде вероятно да поискат от вас доказателство за адрес. Предполага се, че ще живеете в района на училището, но все пак искат документ. В зависимост от общината, може това да е договор за наем, бланката от избора на GP, копие на шофьорската ви книжка с тамошния адрес, понякога банков стейтмънт.... това, ако сега отивате за пръв път може да отнеме време, тъй като и при личния лекар искат такива доказателства и в банката също.
Според зависи от общината, свободните места в местните училища, цялата процедура може да отнеме месец - два, но ако подадете документи в общинската учищна администрация и едновременно с това посетите избрано училище за да поговорите на място - може и по-бързичко да стане
Ако детето не е с добър английски вероятно ще има помощен учител, но това не е задължително.

pepelqsh
неориентиран

Регистриран: 26.03.2015
    #3264103 - 26.03.2015 22:29 [Re: kristiya]

Абсолютно точно. В чужбина няма мама и тате да помагат, затова трябва да поемеш голяма отговорност и да отидеш. Разбира се, ако си намериш работа и си бачкаш, там ще ти е по-добре. В нормалните държави ценят добрите работници, а за моя радост и тук почнаха да мислят за добрите рабтоници, макар че си режат заплатите като преди, но все пак има по-различно виждане вече (или поне се опитват) А иначе имам приятели в Англия и не се връщат, защо ли? Пари и нормален живот, това искат всички.
От всичките слова забравих да кажа нещо важно, вместо да ходите в чужбиния, както аз казвам на гурбета, по-добре измислете нещо и го реализирайте тук. Аз се опитвам, дано да стане. Удовлетворението от създадено нещо, е по-голямо от всичко друго.
Иначе, който иска работа в чужбина, може да посети няколко сайта. Има един indeed.com и един Български ejob.bg . От него разбрах за indeed понеже пускат техните оферти.

pepelqsh
неориентиран

Регистриран: 26.03.2015
    #3264104 - 26.03.2015 22:32 [Re: pepelqsh]

Цитат:

Абсолютно точно. В чужбина няма мама и тате да помагат, затова трябва да поемеш голяма отговорност и да отидеш. Разбира се, ако си намериш работа и си бачкаш, там ще ти е по-добре. В нормалните държави ценят добрите работници, а за моя радост и тук почнаха да мислят за добрите рабтоници, макар че си режат заплатите като преди, но все пак има по-различно виждане вече (или поне се опитват) А иначе имам приятели в Англия и не се връщат, защо ли? Пари и нормален живот, това искат всички.
От всичките слова забравих да кажа нещо важно, вместо да ходите в чужбиния, както аз казвам на гурбета, по-добре измислете нещо и го реализирайте тук. Аз се опитвам, дано да стане. Удовлетворението от създадено нещо, е по-голямо от всичко друго.
Иначе, който иска работа в чужбина, може да посети няколко сайта. Има един indeed.com и един Български ejob.bg . От него разбрах за indeed понеже пускат техните оферти.

Абе исках да ползвам цитат на по-старо изказване, ама без да искам съм объркал. не отговарям на поста преди мен

alligator_29
неориентиран

Регистриран: 15.06.2015
    #3284883 - 15.06.2015 02:19 [Re: pepelqsh]

И аз да си споделя мнението. Наистина е повечето от написаното за Англия е вярно много са негативите. Че живееш с 4-5 понякога 10 човека в къща на 1 час път с влак от центъра. Всичко това е вярно, но въпреки всичко има и добри неща, като неограничените възможности. Работя като сервитиор за 1800 паунда чисти на месец плюс 100-200 бакшиш. Иначе по договор заплащането ми е 6.50 на час. Разходите са ми 600 на месец, сами си преценете колко пари могат да се спестят за една година.

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 19307

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.