ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Психология

Страници: 1
Bloody_Marry
ориентираща се

Регистриран: 03.08.2006
От: Пловдив
Направих грешка, как да я поправя...? (или поне как да подобря нещата)
    #3289240 - 28.06.2015 18:51

Здравейте, случи се следната неприятна ситуация:
Познавам снаха и свекърва, с тях се виждам най-вече поотделно и всяка от тях често ми се оплаква от другата. Когато им кажа, че е добре да седнат и да си поговорят заедно за проблемите помежду си, и двете отказват "за да не се скараме". Общо взето ги изслушвам и когато мога, съм се опитвала да помогна със съвет или подкрепа, опитах се и да ги успокоявам и да стоя настрана от разговорите една за друга, но...
Но един път преди около 2-3 седмици се случи на единия ден снахата да ми се оплаква от свекървата. На другия ден, когато се видях със свеки и тя пак ми се оплака от снахата, от устата ми се отрони немислимото "Ами според нея и без това ти не правиш много" (става въпрос за домакинска работа). Опитах се да изляза от ситуацията, обаче явно безуспешно...
Днес се срещнах с младите и двамата ми се оплакаха, че свеки се държи ужасно, сърдита е, но не казва защо, съвсем спряла да готви и да помага за децата и пр..
Аз в началото не се усетих, обаче като размислих, разбрах откъде е проблемът и сега се чуствам ужасно.
Първата ми мисъл беше да се видя със свеки и да си поговоря с нея, обаче не знам дали това няма да влоши нещата...
Въпросът ми е какво да направя, за да им помогна?
Освен, че се чувствам гузна и виновна (и то с право), много ми се иска да можех да направя нещо, за да променя нещата към по-добро.
Ако някой може да помогне, моля да се включи.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
От: София
Re: Направих грешка, как да я поправя...? (или поне как да подобря нещата)
    #3297472 - 05.08.2015 17:23 [Re: Bloody_Marry]

Бих искала да попитам - а какво е Вашето място между тях двете?

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Тaис, Atlantida 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 904

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.069 seconds in which 0.056 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.