ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
Хормонална алергия?
    #3297520 - 05.08.2015 23:11

Момичета, имам един такъв следния проблем. От няколко месеца насам (може даже и години да са, кой има време да брои ) редовно ми се запушва носа, тече, сълзят ми очите, ей такива проблеми. Без причина, и без други симптоми. Не съм алергична към животни (имаме котки) или към растения. Целогодишно е, така че не е и сезонна алергия. Днес изведнъж ми просветна, че тази ми "настинка" съвпада с месечния ми цикъл. Разчетох се из интернет, и от разни форуми разбрах, че най-вероятно е хормонална алергия, демек съм алергична към месечния си цикъл Та да питам преди да тръгна по лекари (че не знам и на какъв доктор да ида) - някоя от вас случайно да има същия проблем, и ако да, какво правите по въпроса? Аз спрях хапчетата за забременяване преди време заради тромб в крака, та хормоните няма как да ги балансирам с хапчета. Благодаря предварително за всяка полезна информация

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
Re: Хормонална алергия?
    #3298316 - 11.08.2015 12:31 [Re: Milano]

За пръв път чувам за такава алергия и не знам какво да те посъветвам но най-добре, иди на лекар.

--------------------
Ние сме ора естете.

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #3298357 - 11.08.2015 18:00 [Re: Milano]

Явно има такова чудо, да не му се надява човек. Не знам как изобщо биха могли да те лекуват, но не е лошо да си изследваш нивото на витамин Д - най-вероятно е ниско. Ако е под 40-50 нг/мл, вземи мерки да го повишиш - витамин Д помага за алергиите, т.е. може да намали реакцията ти.

Друго, което според мен може също да "потуши" реакцията на организма, е спиране на глутена или по принцип елиминационна диета не само за глутена, а може и за други храни, сред които основните са млечните (казеин) и евентуално яйцата. Ако става въпрос за автоимунен проблем, както гледам, че се предполага, тогава автоимунният палео протокол (на Sarah Ballantyne - огледай се за книгата й The Paleo Approach - дори мога да ти кажа откъде да я дръпнеш ) сигурно ще свърши работа точно за намаляване на реакцията на организма.

Дано да намериш начин да подобриш положението!

(Разбира се, промяна в храненето има смисъл само ако наистина много те тормози тази алергия. Ти ще си прецениш. Иначе ако е само леко неприятно, може би няма смисъл. Но от вит. Д сигурно ще има смисъл.)

Допълвам, защото се сетих още нещо - чревната флора. Напоследък се оказва, че тя играе изключително важна роля за здравето и не е лошо да си намериш някакъв по-хубав пробиотик (повече милиарди бактерии и от различни видове) и също да консумираш ферментирали храни от рода на киселото зеле, туршии, но ферментацията да е натурална - само от сол, без загряване (т.е. не стерилизация), защото в магазините със сигурност се продават туршии, но те са с консерванти и други подобрители.

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3298887 - 13.08.2015 22:51 [Re: Sol y Sombra]

Да вметна само, че чистия витамин Д има и негативни ефекти. Братята американци го доказаха. За да не повлиява неблагоприятно артериите риск от "калцифициране" на артериите трябва витамин К2.

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3299029 - 14.08.2015 23:07 [Re: Dr.G]

Тоест, да се вземат заедно вит. Д и вит. К2?

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3299049 - 15.08.2015 00:25 [Re: Пипи^]

Да, така се препоръчва, дори доколкото знам в Германия има такъв комбиниран препарат, но не си спомням името. Сигурна съм, че по аптеките ще ти го кажат.

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3299056 - 15.08.2015 01:04 [Re: Dr.G]

Благодаря, док!

--------------------
Ние сме ора естете.

Sol y Sombra
under construction

#3299719 - 19.08.2015 14:05 [Re: Dr.G]

О, разбира се, че вит. Д трябва да се балансира с кофакторите:

1. магнезий
2. К2
3. вит. А - двата витамина действат заедно - единият създава "търсене" в организма за другия и взаимно се контролират (най-общо казано). Вит. А се набавя най-добре от черен дроб, не толкова добре от яйца и млечни и доста несигурно от растителните източници (моркови, тиква, сладък картоф), защото към 50% от хората не конвертират бетакаротина в ретинол.

Пипи, в България в аптеките има Остеокардикс - това са 45 мкг К2. Малко скъпо излиза в този вариант според мен, ама като погледнеш другите марки, които се предлагат като хранителни добавки, и те не са много евтини... Другите са на Biovea, Now Foods и Haya Labs. По принцип като дневна доза дават 90 - 100 мкг от варианта МК-7 - уточнявам това, защото К2 има и форма МК-4, от която се приемат по няколко хиляди микрограма (3000 - 5000 мкг, доколкото знам, но тези продукти се продават по-рядко).

По принцип дозирането на вит. Д все още е спорен въпрос. Учените, които се занимават с тези неща най-много, препоръчват дози от порядъка на 2000 - 5000 единици на ден. Другаде пък се среща препоръката на всеки 11-12 кг телесно тегло да се приемат по 1000 единици, т.е. на 60 кг тегло това са приблизително 5000 единици.

Редактирано от Sol y Sombra (19.08.2015 14:13)

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3300809 - 24.08.2015 18:21 [Re: Sol y Sombra]

Sol y Sombra, благодаря ти, ще го потърся. Че съм в една прекрасна възраст вече и имам нужда от някакви добавки. За ставите най-вече.
@Адашке, какво стана с алергията?

--------------------
Ние сме ора естете.

Sol y Sombra
under construction

#3302258 - 31.08.2015 12:11 [Re: Пипи^]

Пипче, за ставите К2 може да ти свърши работа евентуално, доколкото той има свойството да извлича калция, който се е натрупал в меките тъкани, а ставният хрущял е такава тъкан. Но не знам доколко наистина може да има ефект за шипове... Но за ставите по принцип може да се приема колаген или дори обикновен желатин - пак като хранителна добавка.

А витамин Д е за костите, но май няма пряко отношение към ставите. (Естествено, вит. Д има отношение към почти всичко в организма, непрекъснато излизат нови публикации и общо взето май "всичко е по-добре с витамин Д", но за ставите май все още не е доказан положителен ефект точно от него.) Ти имаш предвид "нормалната" артроза - износване, предполагам, а не ревматоиден артрит или друго подобно автоимунно ставно заболяване?

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6955

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.