ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Обща дискусия

Страници: 1
kitanastina
неориентиран

Регистриран: 11.09.2015
медицина
    #3304928 - 12.09.2015 08:54

Здравейте. Мечтата ми е да следвам медицина. Когато кандидатствах не ме приеха и сега уча съвсем друго. Все още си мисля за медицината и не съм се отказала, но би било странно да запиша медицина, след като вече са минали две години откакто завърших. Поне според общото мнение. Не получавам подкрепа и се чувствам сама и несигурна в това решение - дали да се отпиша от моята специалност и да следвам мечтата си. Пак не е сигурно дали ще успея, понеже конкуренцията е силна. Нуждая се от съвет...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
Re: медицина
    #3305039 - 12.09.2015 22:57 [Re: kitanastina]

Ами.... какво да кажа, ако имаш желание, вяра, надежда, ентусиазъм и си наясно с всичко, което те очаква (което е малко вероятно) и въпреки всичко продължаваш да я искаш тази медицина - не се отказвай! Въпреки всичко, според мен си струва. Но трябва да си готова за голямо четене, много безсънни нощи, лоши думи, пренебрежение, недоволство, обиди... и скромни финансови резултати.

Да не се заблуждаваме - медицината си е здраво четене и преди, и по време, и след като завършиш. Е, ако си решила да се занимаваш с медицината само като хоби... (без да работиш с реални болни хора), може и по-леко да ти се размине.

сладунка медунка
oриентиран☺
**

Регистриран: 29.07.2014
От: Deutschland
    #3305186 - 13.09.2015 15:16 [Re: kitanastina]

...ти комай си се отказала, щом учиш друго... не се прави така, следва се мечтата докрай или поне докато направиш всичко възможно... сега си учи това, което си започнала... медицината изисква пълно отдаване... ще ти е трудно щом бързо тичаш в обятиятя на друг...-а специалност...но, може би е за добро...

--------------------
... такава е на любовта мощта,
че възвишава низките неща...

kitanastina
неориентиран

Регистриран: 11.09.2015
    #3305366 - 13.09.2015 22:58 [Re: сладунка медунка]

Не съм се отказала от кандидатстването и продължавам да си чета темите. Не ме приеха да уча медицина и искам да пробвам отново. Специалността ми е свързана с химия, което благоприятства на преговора. Надявам се да ме приемат следващия път.

сладунка медунка
oриентиран☺
**

Регистриран: 29.07.2014
От: Deutschland
    #3305378 - 13.09.2015 23:39 [Re: kitanastina]

е, няма начин да не те приемат, ако си научиш по химия и биология... колко му е... проблемите идат после...дано те приемат, всъщност не е кой знае какво да влезеш...

--------------------
... такава е на любовта мощта,
че възвишава низките неща...

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3305379 - 13.09.2015 23:40 [Re: kitanastina]

Опитвай докато имаш ищах и сили.
След като това, което сега учиш не те е накарало да забравиш за медицината, значи наистина те влече. Дали ти е призвание, ще установиш по-късно.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1077

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.