ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Нови технологии

Страници: 1
Niko93
новак

Регистриран: 25.04.2015
Проблеми с Nokia C6 -00
    #3310438 - 06.10.2015 14:42

Здравейте на всички ,почвам направо с въпросите ,без да се обяснявам много . Преди 2 години реших да си сменя тела ,защото старият ми беше писнал а и правеше едни проблеми(стария беше Sony Ericsson W395 на който се прецака лентовия кабел и от едно изпускане получи проблем с обхвата, на места където обхвата беше среден или малък го губеше и хващаше доста бързо ) ,та си купих Nokia-та от OLX ,момичето което ми я продаде ме увери ,че е добре ползвана ,всичко и е наред и още обичайни дръндании .Отскоро забелязах ,два проблема : 1 - Батерията ми явно остарява доста и в краен срок до януари -февруари трябва да сменя , защото пада доста бързо (през 3-4 дена се среща с зарядното)въпреки ,че не правя много разговори седмично ,а за музиката която слушам 1-2 пъти в седмицата по около половин час . 2 -Доста изгорели пиксели има по дисплея ми, даже днес изгоряха още 7-8 пикселчета (въпреки ,че бях оставил телефона на слънце за около 40 минути при външна температура около 22-23 градуса по Целзий) .Нови се намират в нета от 28 до 48 лева , не искам да го давам по сервизите ,гледах някакъв американски майстор в Youtube ,как го смени и ако си взема мисля ,да пробвам .Е ,преди да предприема нещо ме посъветвайте ,за да не стана като Никулденски шаран ,на някой хитрец ,решил да си пробута боклуците.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Проблеми с Nokia C6 -00
    #3310579 - 07.10.2015 13:52 [Re: Niko93]

Нещо не разбрах въпроса... Имаше ли изобщо такъв?

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Niko93
новак

#3310612 - 07.10.2015 18:08 [Re: Цецо]

Да има и са два въпроса : 1 - Нормално ли е да ми пада пада толкова бързо батерията ,на 3-4 дена трябва все да зареждам телефона ,а не дърдоря по цял ден ,понякога се обаждам на роднини 2-3 пъти в седмицата за по 5-15 минути ,а музика доста рядко слушам(защото мисля ,че може да е от старост ,а може и нещо друго да е) 2 - Проблемния дисплей , и по точно горящите пиксели ,вече има петно , 3 х 4 см ,което не знам дали ще се разшири ,но е по добре да си взема нов и да си го монтирам сам без да плащам на някой "майстор" който да забатачи още повече положението .

ExaFlop
Светнат

Регистриран: 06.10.2009
От: черната дупка
    #3310864 - 08.10.2015 07:31 [Re: Niko93]

Провери колко и какви приложения работят фоново.

--------------------
Проблемите не идват от незнание, а от непитане!
Не знам и не мога не се пишат слято

Аз пиша грамотно!

Ти!!! Пишеш ли на кирилица?

Niko93
новак

#3310907 - 08.10.2015 14:13 [Re: ExaFlop]

Значи ,проверих и трябва да са пет неща : Уиджетите за любими контакти , музикалния плеър (който си седи в стендбай режим ) ,менюто с хоумскрийна ,(въпреки ,че всички ненужни приложения са ми затворени и то си дърпа) и търсачката за WLAN (която понякога през 30 - 40 минути си намира мрежа и все ме пита дали да се вържа или не ) .

Знаеш ли поне някакъв начин ,как да си преинсталирам телефона също , на английски е и е малко кофти така.

ЦецоМодератор
ПИЧ

#3310917 - 08.10.2015 15:33 [Re: Niko93]

Аха.

Цитат:

1 - Нормално ли е да ми пада пада толкова бързо батерията ,на 3-4 дена трябва все да зареждам телефона

Нормално е. Ако искаш, си вземи от тези новите, дето имат само едно копче и трябва да си търкаш пръста по него, за да направиш каквото и да е. Ще го зареждаш всеки втори ден.

Цитат:

2 - Проблемния дисплей...

Описанието на въпроса звучи като разказ, а не като въпрос.
Нищо не пречи да пробваш. Стига да ти идва отвътре и "отръки". Щото най-малкото инструментът е малко специфичен и миниатюрен. В най-лошия случай пак ще иде при майстор (без значение с кавички или не). В по-добрия ще имаш телефон с нов дисплей. Не е голяма философия смяна на дисплей, но ...

--------------------

Niko93
новак

#3310925 - 08.10.2015 16:32 [Re: Цецо]

Да , новите батерии гледам вървят в нета по 30-50 лева , и то оригинални . А за дисплея ,мисля ,че пак някъде към 25 -35 лева , само едно бързо въпросче да те питам пак по темата.

https:// />
Тоя американски пич ,показва как го сменя, ползва някакви отвертки с магнитен връх ,пинсета и чист парцал , ама все пак си кажи ти какво мислиш за самата му работа и дали е сигурно ,ако следвам неговия начин като си го сменям .

ЦецоМодератор
ПИЧ

#3311113 - 09.10.2015 12:44 [Re: Niko93]

Казах ти, че не е голяма философия и че инструментите са малко дребнички. Отвертките с магнитен връх са по-удобни, особено при монтажа (сглобяването). Иначе може и да не са магнитни. Важното е да работиш внимателно и без прилагане на усилие. Закопчалките на лентовите кабели са чупят много лесно.
Ако ти е интересно, виж братушките как транжират професионален цифров фотоапарат само за да му махнат инфрачервения и ултравиолетовия филтър от матрицата...

--------------------

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1024

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.014 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.