ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Емчето
Нерегистриран

Re: хубаво де,
    #333721 - 14.06.2004 11:54 [Re: !НА-КОЙ-МУ-ПУКА]

Който разбира английски може да намери полезна информация на този адрес: http://www.sheilas.com/candida.html
И там е написано ,че всичко общо взето опира до имунната система и са дадени най-различни билки и витамини ,с които можем да я укрепваме.А от личен опит препоръчвам на жените с такива проблеми да използват специални сапуни за интимните места с неутрално Ph-дамски интимен гел.На българския пазар оба4е аз съм виждала подобен интимен гел само в каталозите на AVON.Може би го има и по аптеките или в други специализирани магазини,но не съм сигурна.За интимния гел на Avon мога да кажа със сигурност че е наистина подходящ сапун за такива чувствителни места,препоръчван ми е и от гинеколози.Не е лечебно средство ,но е предпазно.Ако случайно желаете да си го закупите,за да го пробвате и нямате познат дистрибутор ето ви e-maila на моята дистрибуторка(не и правя реклама,знам колко сериозни могат да се окажат подобни гинекологични проблеми,просто препоръчвам нещо от което съм доволна)yana_636@mail.bg .Цената на интимния гел в момента е 5.90 лв(знам че и цената е от голямо значение).

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Орешка
квантолиристка :)

Регистриран: 17.08.2001
От: Мирандия
Re: хубаво де,
    #333727 - 14.06.2004 12:07 [Re: Емчето]

О не, да търсиш от фирма за козметика разтвор за промивки

В народната медицина - това е невен. Тук обаче трябва да се види в рецептурника на Мария Требен съотношенията в които го приготвя Не мога в момента…

Иначе си спомням в аптеките ефективен антисептичен разтвор е:
ТRICOLOBACTER.
Сега го гледам в архива рецепти – по 1 с.л. в 250 мл вода не по-висока от 40 градуса - промивка 2 пъти дневно.
Предназначение ///тук съм му приложила и упътването да го знам /// - за хигиенно почистване и дезинфекция на кожа бактерицидно //Грам+/ и фунгицидно /Кандида албиканс/

Дават го още за:
1 //къпане на кърмачета, но да не се използва в родилни, инфекциозни и ТБЦ отделения…
2// за локална дезинфекция
З// интимен тоалет

--------------------
Пусть бесится ветер жестокий
В тумане житейских морей.
Белеет мой парус такой одинокий
На фоне стальных кораблей

Редактирано от О/р/е/ш/к/а (14.06.2004 12:09)

QТЕК
Нерегистриран

1съвет
    #338887 - 18.06.2004 14:05 [Re: Орешка]

гъбичките кандида веднъж попаднали в организма се лекуват трудно, но се ЛЕКУВАТ
курс от 20 дена с АНАЛНИ ВАГИНАЛНИ ОРАЛНИ средства /низорал флажил, нистатин / се получава 99% ефект
много жени пропускат АНАЛНИЯ прием :-) а е много важен

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

Регистриран: 13.02.2004
От: в стаята на откачалките
Re: 1съвет
    #339367 - 18.06.2004 21:10 [Re: QТЕК]

затапване отсекъде викаш?!мдам...тва и доФтора не го е казвал...

--------------------
"Упорствай до тогава, докато твоите слабости станат твои особености"

lyngstad

Регистриран: 06.01.2004
От: Sk?ne
Re: 1съвет
    #339427 - 18.06.2004 21:55 [Re: QТЕК]

Цитат:

гъбичките кандида веднъж попаднали в организма се лекуват трудно, но се ЛЕКУВАТ
курс от 20 дена с АНАЛНИ ВАГИНАЛНИ ОРАЛНИ средства /низорал флажил, нистатин / се получава 99% ефект
много жени пропускат АНАЛНИЯ прием :-) а е много важен

Не е точна тази информация- Флажил не се приема повече от 5- 7 дена,и повече от 2-3 пъти в годината.Това не е безобидно лекарство!!!!

lea
Нерегистриран

Re: Вагинални гъбички!
    #343453 - 23.06.2004 19:10 [Re: QТЕК]

Аз имах същия проблем и се влачих по доктори година и половина без никакъв дълготраен ефек. Преминах през всякакви хапчета, магила и глобули и нищо. Съвсем се бях отчаяла докато един гинеколог не ми изписа "Микосис" 150 мг. Предписа ми го по следния начин: 6 месеца се взима само по 1 капсулка (то е като хапче)след менструация. Без никакви мазания и глобули! Това е важно, защото с тях се разрушава естествената защита на влагалищната лигавица и след прекратяване на лечението гъбичките много лесно пак се връщат. Лекарството действа чрез кръвта, а не повърхностно. Тогава струваше към 18 лв. 1 капсула. В аптеката ми казаха, че имало по евтин заместител със същите съставки "Flucozal" - 8-9 лв., но аз не го пробвах. Това ми помогна и вече ниамам проблеми

stalmo
отнесен от Вихъра

Регистриран: 25.06.2004
От: Варна
    #345976 - 25.06.2004 19:30 [Re: QТЕК]

Здравейте!
Може би ще си помислите, че се шегувам, но съвсем не е така. Ще Ви препоръчам една бабина рецепта против вагинални гъбички и се надявам да Ви помогне, ако все още не сте се излекувала. Много е просто. В продължение на 10-ина дни трябва да си поставяте по скилидка чесън, която да сменяте максимум на 12 часа. Няма да щипе много... и се свиква. Дано да ви помогне. Аз опитах преди година и оттогава не се се появявали гадините, но трябва и да се пазите много, защото най-вероятно кръвта е заразена. Пишете какво е станало, ако решите да се пробвате.

bira_more

Регистриран: 31.05.2004
Уау - миризмата ще бъде като на
    #346929 - 26.06.2004 21:13 [Re: stalmo]

маринована копърка с чесън.

Хей хора не си правете експерименти със здравето.

--------------------
Beer? Moooore?

Шаранка
ориентирана

Регистриран: 18.02.2004
    #348997 - 29.06.2004 00:09 [Re: stalmo]

ПаднАх!

4iki_riki
Slightly Mad

Регистриран: 12.06.2004
От: Пловдив
    #355970 - 05.07.2004 14:44 [Re: Шаранка]

Ще ви кажа аз как се оправих. Моята лекарка ми каза за едно лекарство - DIFLUCAN, само че се бие венозно. За сега само веднъж са ми го преливали и съм добре. Ще ходя на контр. преглед и ако трябва - още веднъж. Скъпо е - 60 лв. Питайте вашите гинеколози. И не вярвайте, че по-ефтините заместители вършат същата работа.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 62185

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.974 seconds in which 0.959 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.