ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
jasnovidka
Нерегистриран

Re: Вагинални гъбички!
    #436569 - 09.09.2004 22:47 [Re: Анонимен]

Gubite sa ot mnogoto cigari,koito pushish.....

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
пей сърце
Нерегистриран

Re: 1съвет
    #438830 - 12.09.2004 00:09 [Re: lyngstad]

Flagyl-това не е лекарство против гъбички!Използва при анаеробни инфекции и най-вече при Trihomonas waginalis(трихомони).
За успешно лечение на гъбична инфекция при жените(особено ако е хронифицирало) е важно едновременното приемане на лекарства както през устата, така и вагинално и външно(мазане локално). Необходимо е също лечение на партньора, тъй-като се получава пинг-понг инфекция-без да е болен.Има много широкоспектърни лек.ср., които вършат чудесна работа.Много правилно е твърдението, че гъбите се изявяват най-вече при отслабнал имунитет.Затова е добре да се стимулира имунитета също.

lyngstad

Регистриран: 06.01.2004
От: Sk?ne
    #438964 - 12.09.2004 10:35 [Re: пей сърце]

Flagyl e protiw njakolko vida gybi4ki, dostaty4no e da otvorish upytvaneto i da pro4etesh kak to4no s epriema pri vseki otdelen vid. No pro4ete systo i kolko vreme moze d ago priemash!

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

Регистриран: 13.02.2004
От: в стаята на откачалките
    #438971 - 12.09.2004 10:41 [Re: lyngstad]

ако се търси ефекта на Флажил, то трябва да се приема успоредно с вагинални глобулки...иначе..файда никаква

--------------------
"Упорствай до тогава, докато твоите слабости станат твои особености"

пей сърце
Нерегистриран

#439143 - 12.09.2004 17:21 [Re: lyngstad]

Ти правиш ли разлика между гъбички и бактерии?

lyngstad

#441522 - 14.09.2004 21:08 [Re: ГолЕмо Диване]

Вагиналните инфекции са често срещани при жените и се причиняват от един или няколко вида бактерии.

Нормално влагалището съдържа Лактобактерия, но при разрастване на други микроби нормалният баланс се нарушава. Вагиналната инфекция се демонстрира с отделяне на голямо количество секрети с различен мирис, с или без наличие на сърбеж, парене, зачервяване и оток в тази област и около нея.

Нормалното вагиналното течение няма неприятен мирис и не е съпроводено от поява на зачервяване и сърбеж. В повечето случаи влагалищният секрет е нормален, може да се наблюдава и по време на овулацията.
Най – разпространената форма на инфекция е бактериалната вагиноза, причинява се от бактерия Гарденерела вагиналис, както и от много други бактерии. Ако е налице тази инфекцията след полов акт се наблюдава обилно количество безцветен вагинален секрет.

Гъбична инфекция се причинява от Кандида вагинитис. Симптомите включват наличие на обилно количество бял вагинален секрет, понякога може да липсва, но са налице зачервяване парене, оток и сърбеж във влагалищната област и около нея.
Третата голяма причина за вагинални инфекции е Трихомонас вагиналис. Подобно на бактериалната вагиноза и при тази инфекция има обилно количество вагинален секрет, който може да е безцветен, понякога с променен мирис. Може да има и сърбеж.

При почти всяка трета жена със симптоми на влагалищно възпаление причината се открива трудно. Тя може да е свързана с инфекция в други части на урогениталната система, гонорея, хламидия, херпес. Ниското хоромонално ниво през менопаузата или алергия също могат да причинят вагинални инфекции.

Повечето вагинални инфекции нямат явна причина. Те често се наблюдават по време на стрес или други заболявания, а гъбични инфекции по време и след провеждане на лечение с антибиотици.

Някои вагинални инфекции са резултат от сексуални контакти, но организмите, които покриват тези зони не могат да бъдат свързани със сериозни сексуално предавани заболявания.

Симптомите на вагинална инфекция включват – увеличен секрет, мирис, възпаление, сърбеж, оток, понякога болка в тази област.
Диагнозата се поставя от специалист на базата на преглед, данни от анамнезата и микробиологичното изследване.
Лечението зависи от причината.

Бактериалната вагиноза най - често се лекува с препарати като Flagyl или Protostat. Те се приемат през устата, но могат да предизвикат гадене и повръщане, особено ако се злоупотребява с алкохол. Друг прилаган медикамент е clindamycin, който съществува и под форма вагинален гел.

Инфекция с кандида обикновено се лекува с унгвенти и и супозитории, които се поставят дълбоко вагинално. Продължителността на лечението е най – малко седем дни и се провежда задължително под наблюдение на лекар. Други прилагани медикаменти са miconazole и clotrimazole.

Трихомонозата се третирас пер орален metronidazole. Тъй като това е сексуално преносима инфекция двамата партньори трябва да се лекуват едновременно.

Редактирано от lyngstad (14.09.2004 21:19)

lyngstad

#441547 - 14.09.2004 21:28 [Re: пей сърце]

По принцип Флажил се използва за трихомоназа или анаеробни бактериални инфекции. Може би лекарят да го е изписал превантивно, но
от него се развиват още повече гъбички. Това става, защото нормалната флора на влагалището измира и веднага се развива кандида.

Пей сърце
Нерегистриран

#441557 - 14.09.2004 21:38 [Re: lyngstad]

Е те за това ти говорих и аз.
Има разлика.

Maggie
~The black rose~

Регистриран: 05.11.2003
От: ~Melbourne, Australia ~
    #441979 - 15.09.2004 12:31 [Re: пей сърце]

Внимавайте с антибиотиците( колко и как ги пийте) против гьбички тук ми казаха че повреждат черния дроб.

Хе, тук ведньж ми беше казано ако не те притесняват не ги лекувай организма ще се пребори

Иначе проверете дали нямате диабет, имунната система да се подсили и по малко млечни продукти, а и да не забравя стреса сьщо оказва влияние

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Maggie
~The black rose~

Регистриран: 05.11.2003
От: ~Melbourne, Australia ~
Re: Вагинални гъбички!
    #441986 - 15.09.2004 12:35 [Re: stalmo]

Чесьн....

Мале, ти трябва да се шегуваш!!!!

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 62162

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.275 seconds in which 0.261 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.